Jak zamienić tablet z Androidem w sieciową ramkę do zdjęć?


9

Mam serwer qnap NAS, który udostępnia multimedia za pośrednictwem akcji samba i upnp (dlna / twonkey). Chciałbym uruchomić aplikację galerii zdjęć, która wyświetla udostępnione zdjęcia, więc nie muszę kopiować ich na tablet. Nie udało mi się znaleźć klienta DNA, który ma jeszcze przyzwoitą galerię zdjęć ... również nie mógł znaleźć aplikacji, która pozwala mi zamontować udział smb, taki jak smbfs dla Linuksa ... jakieś inne pomysły? Uruchomienie musi być bardzo proste.


Czy rozważałeś przesłanie zdjęć na swoje konto Picasa i użycie ekranu stacji dokującej do wyświetlenia ich jako pokazów slajdów?
Raul Marengo

+1 Zastanawiałem się nad tym samym, byłby to dobry sposób na recykling tabletu, gdy mój tablet osiągnie okres przydatności, a także sposób na zrobienie czegoś bardziej użytecznego niż udawanie zegara, gdy jest zadokowany i ładuje się . Mam serwer Windows z obsługą DLNA, więc wszelkie rozwiązania SMB / DLNA prawdopodobnie byłyby takie same.
GAThrawn

Odpowiedzi:


2

Czy próbowałeś Social Frame ?
Jest to aplikacja do cyfrowej ramki do zdjęć.
Automatycznie synchronizuje zdjęcia z Facebooka, Twittera i 500px.
Uwielbiam tę aplikację


1

Wypróbuj pokaz slajdów z cyfrową ramką do zdjęć .

Ma dokładnie takie funkcje, jakich potrzebujesz, ponieważ może uzyskać dostęp do serwera UPnP lub dysku sieciowego SMB.

(Jestem twórcą Digital Photo Frame Slide Show.)


1
* hmm * Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami na temat wymagań dotyczących rekomendowania produktów, którymi jesteś zainteresowany.
ale

Masz rację, powinienem wspomnieć, że rozwijam tę aplikację. To jednak dokładnie odpowiada jego wymaganiom.
Jeroen Wyseur

Nie podważam tego. Nie ma nic złego w oferowaniu aplikacji opracowanej jako rozwiązanie (szczególnie jeśli jest to dokładne dopasowanie) , o ile ujawnisz ten fakt i nie jest to jedyny powód, dla którego uczestniczysz w witrynie.
ale


0

Może to brzmieć jak przesada, ale może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby:

XBMC Media Center (pliki do pobrania na Androida są tutaj )

Ma wiele funkcji, których możesz nie potrzebować (np. Prognozę pogody, odtwarzanie filmów i muzyki), ale najlepsze są jego duża lista możliwości sieciowych (media w udziałach Windows, DLNA (UPnP), FTP itp.) I jej ogromna lista dostępnych wtyczek. Jest również zdalnie sterowany na wiele sposobów, istnieją nawet aplikacje na Androida itp.

Plus jest open source i za darmo.



0

Pokaz slajdów PhotoCloud powinien pasować do twoich wymagań, ponieważ pokazuje zdjęcia na tablecie w formie cyfrowej ramki, pobierając je w locie. Obsługuje DLNA / UPNP, ale także Sambę i wiele innych źródeł zdjęć.

(Uwaga: Jestem programistą tej aplikacji)


-2

ES File Explorer powinien umożliwiać dostęp do udziałów SMB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.