Jak wysyłać SMS-y z komputera przez telefon z Androidem lub na telefon z Androidem?


46

Szukam aplikacji, która pozwoli mi pisać wiadomości tekstowe na komputerze i wysyłać SMS-y bezpośrednio z komputera przez telefon lub zapisywać wiadomości na telefonie do późniejszego użytku.

Zasadniczo patrzę na coś podobnego do pakietu Nokia PC Suite.

EDYTOWAĆ:

Google Voice jest tylko dla USA, nie działa przynajmniej w Indiach, a także pokonuje cel (przejdzie przez Internet, dlaczego, jeśli jest to możliwe za pośrednictwem kabla USB / modemu / Wi-Fi).
DesktopSMS to dobry program, ale z jakiegoś powodu ciągle się zawieszał.
PDANet pracował dla mnie.
Ale podobał mi się mały EasySMS . To dziwne i musiałem zmienić plik jar biblioteki bluecove dla Windows 7 x64, ale jest kompaktowy (troska o mnie).


1
Tak, wziąłem również EasySMS, ponieważ nie wymaga on instalacji klienta, a zatem działa również pod Linuksem .. Ale dla długich smsów musisz również kupić pełną wersję ..
matematyka

Ja też w końcu zdecydowałem się na EasySMS .
IsmailS,

Odpowiedzi:


12

Jeśli masz Google Voice, możesz w ten sposób wysyłać SMS-y. Jeśli nie, możesz wypróbować DesktopSMS , aplikację działającą na telefonie i aplikację kliencką na komputerze. Ta aplikacja jest dostępna w usłudze Market, a następnie możesz pobrać klienta PC z tej witryny.


Dzięki za odpowiedź, zaktualizowałem pytanie o programy, które wypróbowałem.
lalli

DesktopSMS może wysyłać SMS-y tylko w wersji darmowej, za otrzymanie musisz zapłacić.
matematyka

13

PDANet (program do udostępniania Internetu) umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS za pomocą małego klienta stacjonarnego, gdy komputer jest podłączony do telefonu przez USB lub bluetooth

Aktualizacja z maja 2015 r .: PDAnet najwyraźniej nie oferuje już swojego agenta sms w najnowszej wersji.


Dzięki za odpowiedź, zaktualizowałem pytanie o programy, które wypróbowałem.
lalli

Tylko dla MAC i Windows :(
matematyka

Czy ktoś może potwierdzić, że nadal działa tak jak w 2014 roku i na KitKat / Lollipop?
bizi


5

MAXS (modułowy pakiet Android XMPP) umożliwia wysyłanie wiadomości SMS przez XMPP . Pozwala także kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Ponadto jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z największych zalet MAXS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej. Chociaż może być taki w przyszłości.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w MAXS. MAXS to aplikacja na system Android z licencją GPLv3 typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


2
MAXS jest, o ile mi wiadomo, jedyną aplikacją na Androida, która zapewnia w pełni zdecentralizowaną bramę SMS i kontaktów. Jest również open source i bardzo lekki. Początkowo konfiguracja może być nieco trudna, ponieważ interfejs użytkownika jest zupełnie pusty, ale poza tym stanowi doskonałe (i utrzymywane!) Oprogramowanie.
zopieux

Szukam rozwiązań typu open source, więc jest to dobra opcja (+1). Jednak nie ma szyfrowania typu end-to-end, więc bezpieczeństwo jest tak dobre, jak wybrany serwer XMPP. W rzeczywistości programiści zalecają użycie własnego serwera XMPP, co jeszcze bardziej wydłuży czas instalacji.
Sparhawk

3

MyphoneExplorer to aplikacja komputerowa, która pomoże Ci wysyłać SMS-y bezpośrednio z pulpitu [wymaga połączenia telefonu za pomocą kabla USB / Bluetooth / Wi-Fi]. Jest bardzo łatwy w użyciu, a także wiele innych funkcji [inne funkcje sprawdź na stronie internetowej]. Aby rozpocząć, musisz pobrać aplikację komputerową ze strony internetowej, a także aplikację na Androida, która jest dostępna na rynku za darmo.


Świetna aplikacja - pozwala również archiwizować wiadomości tekstowe na komputerze, dzięki czemu nie musisz przewijać 500 wiadomości w telefonie, jeśli jesteś kimś, kto nie lubi usuwać rzeczy :)
BlaM

Tak, funkcje, które oferuje są całkiem dobre.
Abhirup Manna

1

Go SMS Pro oferuje teraz tę funkcję. Po wejściu do aplikacji możesz założyć konto w goChat i włączyć je Web Go SMSna karcie aplikacji. Gdy to zrobisz, możesz zalogować się na swoje konto gochat na http://webchat.goforandroid.com i stamtąd stamtąd. Wyśle wiadomość przez telefon do osoby, do której próbujesz wysłać wiadomość. W ten sposób nadal będzie zapis rozmowy na twoim telefonie, więc pewnego dnia nie oglądasz się za siebie i nie zastanawiasz "o czym, do diabła, mówiłem? ... I dlaczego ta osoba tak bardzo mnie bzykała, jeśli Nie cofnąłem się? ... "

Dwie rzeczy, które lubię w tym, to to, że nie wymaga ode mnie podłączania telefonu do komputera, robi to bezprzewodowo przez Internet, a ponieważ wysyłasz wiadomości tekstowe za pośrednictwem strony internetowej zamiast programu, nie ma nic musisz zainstalować na swoim komputerze i nie ma znaczenia, jakiego systemu operacyjnego używasz. Ponadto pozwala to na przesyłanie z dowolnego komputera, nie tylko z tego, na którym instalujesz dane oprogramowanie.


1

Jeśli szukasz rozwiązania, które korzysta z normalnego abonamentu SMS, a nie abonamentu danych, wypróbuj MightyText .

Mają aplikację internetową, w której możesz pisać wiadomości i zarządzać nimi, ale wiadomości są wysyłane z telefonu.


Będzie również korzystał z planu taryfowego, ponieważ korzysta z Internetu do komunikacji z serwerem centralnym. (Tylko kilka kilobajtów)
Magnetic_dud

1

Edytuj 2014/07: Zmieniłem na MAXS. Zobacz odpowiedź tutaj

Oryginalna odpowiedź

GTalkSMS to alternatywa dla Android- Notifier, który działa na XMPP (GTalk). Pozwala kontrolować różne aspekty Androida, zawiera system powiadomień SMS / połączeń / baterii oraz jest w stanie wysyłać i odbierać SMS-y z telefonu z Androidem.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z wielkich zalet GTalkSMS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej.

Uwaga: zgodnie z FAQ muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w GtalkSMS. GTalkSMS to aplikacja na Androida z licencją GPL typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


0

Używam Mobile Cloud do wysyłania SMS-ów. cl4.mobi Jest bardzo łatwy w użyciu i wkrótce trzeba dodać książkę telefoniczną. Programiści obiecali, że pozwolą użytkownikom zobaczyć kontakty z twojego telefonu na swojej stronie i z nich korzystać. więc nie będziesz musiał wpisywać numerów telefonów, aby wysłać SMS-a.


Co powiesz na link? Co rozumiesz przez „książkę telefoniczną trzeba wkrótce dodać”?
ale

cl4.mobi Programiści obiecali, że pozwolą użytkownikom zobaczyć kontakty z twojego telefonu na ich stronie i z nich korzystać. więc nie będziesz musiał wpisywać numerów telefonów, aby wysłać SMS-a.
user89344

Zaktualizuj swoją odpowiedź o te informacje.
ale

0

Jeśli chcesz zrobić NAPRAWDĘ łatwe zadanie BEZ żadnych aplikacji, skorzystaj z bramki e-mail. Dostawcy usług zasadniczo konfigurują specjalne bramy, w przypadku których wysyłając do nich wiadomość e-mail, przekazuje wiadomość w postaci wiadomości SMS na telefon użytkownika.

Oto format:

Do: [10-cyfrowy numer telefonu] @ [adres e-mail bramy]

Od: przykład@example.com

Body: Blah.

„Blah” zostanie wysłany jako SMS na 10-cyfrowy numer.

Każdy usługodawca ma inną bramę. Oto link z dość wyczerpującą listą: https://web.archive.org/web/20130225084136/http://www.mutube.com:80/projects/open-email-to-sms/gateway-list


1
Ciekawa alternatywa, ale wymaga znajomości operatora, z którego korzysta Twój odbiorca.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.