Jaka jest dobra tapeta „jeśli znaleziono” na Androida?


10

Tutaj zobaczyłem termin „jeśli znalazłem tapetę” .

Zasadniczo, ponieważ wszyscy blokujemy nasze telefony, potrzebujesz tapety, która zawiera dane kontaktowe na wypadek, gdyby została zgubiona. Czy jest taka tapeta dla Androida?


Szkoda, że ​​wbudowane ekrany blokujące nie mają na to sposobu. Blackberry ma ustawienie od lat, które pozwala ustawić tekst „Nazwa właściciela” i „Informacje o właścicielu”, który pojawia się, gdy urządzenie jest zablokowane. Ponieważ moje BlackBerry zawsze były urządzeniami firmowymi, mam tylko inicjały i tekst centrali firmy, jeśli został znaleziony. Firma umieszcza również naklejkę na wewnętrznej stronie drzwi komory baterii z numerem seryjnym i numerem centrali.
GAThrawn

Cóż, dodali to w Honeycomb. Mój tablet (Acer Iconia a500) ma go wbudowaną w ekran blokady. Czy przekierowali to do ICS? Jeszcze tego nie mam
Eidylon

Odpowiedzi:


10

Android OS w wersji 3.xi wyższych (Honeycomb, Ice Cream Sandwich) faktycznie ma ustawienie, które pozwala określić tekst „Informacje o właścicielu”, który będzie wyświetlany, gdy urządzenie jest zablokowane.

Istnieje również wiele aplikacji zastępujących ekran blokady zamka, które pozwalają na znacznie większą elastyczność konfiguracji niż standardowa, w tym możliwość określenia dowolnego tekstu na ekranie blokady. Spójrz na przykład na WidgetLocker lub Go Locker .

Aby uzyskać stan „odblokowany”, zawsze możesz zmodyfikować obraz, aby zawierał tekst „jeśli znaleziono ...”, skopiuj go na kartę SD urządzenia (lub wewnętrzny obszar pamięci) i ustaw jako tapetę. Możesz użyć jednego z niezliczonych bezpłatnych programów do edycji obrazów (np. Paint.NET ), aby dodać tekst.


3
CyanogenMod też go ma (lub kiedyś w CM6).
Bryan Denny

2
Brakuje tego ustawienia w interfejsie CM7.x, ale jeśli ręcznie zmodyfikujesz bazę danych ustawień i dodasz tekst, pojawi się;)
Chahk,

Myślałem, że zniknął w CM7, nie wiedziałem, że nadal możesz go dodać z powrotem. +1
Bryan Denny

To sprawia, że ​​jeszcze długo czekam na wydanie Galaxy Nexus w AT&T! w międzyczasie, czy możecie wyjaśnić, jak back-end w CM7? Próbowałem google, ale znalazłem tylko coś, co wyglądało tak, jakby było specyficzne dla telefonów Verizon.
eidylon

1
@BryanDenny a także przełączać się go włączyć: forum.xda-developers.com/...
Chahk

4

Kontakt Właściciel pracował dla mnie.

Daj swojemu systemowi Android szansę zadzwonić do domu!

Wyświetlaj informacje kontaktowe, gdy urządzenie jest zablokowane, umożliwiając wyszukiwarce skontaktowanie się z Tobą. Wybierz siebie (lub znajomego) z listy kontaktów, a następnie wybierz informacje, które chcesz wyświetlić.


1

Aby rozwinąć odpowiedź Chahka: przejdź do aplikacji Ustawienia , a następnie w sekcji Osobiste wybierz Zabezpieczenia ( zamiast tego w telefonie Samsung wybierz ekran blokady ). Następnie dotknij Informacje o właścicielu i wprowadź swoje imię i nazwisko, numer pokoju, numer telefonu (choć oczywiście nie tego samego telefonu) lub cokolwiek innego.

Uznałem to za nieco ograniczające, szczególnie w przypadku pracy w dużym biurze, więc napisałem widżet z blokadą ekranu, aby wyświetlać również Twoje zdjęcie profilowe (to, które pokazuje się z twoim imieniem w menu szybkiego dostępu). Oznacza to, że jeśli ktoś odbierze Twój telefon, gdy nadal jesteś w pobliżu (powiedzmy, po spotkaniu lub na przyjęciu), może on Ci go przekazać, zamiast dzwonić później na telefon stacjonarny lub e-mail.

Pobrałem ją za darmo, bez reklam, ponieważ jest to bardzo prosta aplikacja: nie mam zainteresowania finansowego promowaniem jej tutaj. Potrzebuje lub nowszej, ponieważ jest to pierwsza wersja obsługująca widżety blokady ekranu.

Pobierz właściciel Photo Widget z Google Play

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.