Aplikacja latarki typu open source? [Zamknięte]


10

Ze względów bezpieczeństwa na moim nowym telefonie zdecydowałem się jak najbardziej trzymać aplikacji Open Source.

Czy jest dostępna aplikacja latarki Open Source?

Najpopularniejsze aplikacje latarek ( 1 , 2 ) proszą o szalone uprawnienia: GPS, aparat fotograficzny, Internet, GPS, karta SD ...

Jeśli żadne Open Source nie jest dostępne, przynajmniej jeden byłbym zadowolony z bardzo prostego, takiego jak ten (biały ekran, jasność 100%, ekran blokady), który z jakiegoś powodu nie jest dostępny dla mojego nowego telefonu .


Czy korzystasz ze standardowej pamięci ROM na swoim telefonie? Aplikacja latarki wbudowana w CyanogenMod 7.x jest zdecydowanie otwartym oprogramowaniem, ale będzie działać tylko z zainstalowanym CM7. forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1001132
Chahk

Odpowiedzi:
0

Nie widzę żadnych nadmiernych uprawnień w kolorowej latarce . Tak, wyświetla reklamy przez pierwsze 10-15 sekund po uruchomieniu (na dole ekranu nadal można używać latarki). Uważam, że inne uprawnienia są potrzebne do zmiany limitu czasu ekranu, podświetlenia i ustawień lampy błyskowej aparatu. Stworzenie naprawdę darmowej wersji nie powinno być trudne, ale jej nie widziałem i nie mam nic przeciwko wspieraniu programisty reklamą nieinwazyjną.


1
Nazywaj mnie paranoikiem, ale „PEŁNY DOSTĘP DO INTERNETU” jest już dla mnie nadmierny… Myślę, że potrzebują go do reklam. Ponadto org.dyndns.devesh.flashlight nie potrzebuje „MODYFIKUJ USTAWIENIA GLOBALNEGO SYSTEMU”, aby ustawić jasność ekranu na maksimum.
Nicolas Raoul,

2
@NicolasRaoul Pełny dostęp do Internetu jest wykorzystywany przez każdą aplikację z reklamami. A ponieważ aplikacja latarki korzysta ze sprzętu i zmiany ustawień, takich jak limit czasu ekranu, prawdopodobnie niektóre telefony lub niektóre funkcje aplikacji wymagają tego pozwolenia. Możesz być paranoikiem, jeśli chcesz, ale może to wymagać dużo więcej wysiłku, a niektórzy z nas mają codzienne prace.
BMitch

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.