Co oznaczają terminy „BL”, „AP”, „CP” i „CSC” w Odin?


15

Próbuję użyć Odin, aby pobrać system operacyjny na mój telefon (Próbuję umieścić Raspbian. Raspbian działa na raspberry pi, który ma procesor ARM, mój telefon z Androidem też ma jeden, więc mam nadzieję, że zadziała.) (Robi coś takiego jak Plik ISO działa? Nie wiem, spróbuję to zobaczyć)

kiedy używam Odina, widzę te typy plików „BL”, „AP”, „CP”, „CSC”.

nie mam pojęcia, ale naprawdę chcę wiedzieć i chcę wiedzieć, czy mój telefon z Androidem ma coś takiego jak BIOS, w którym mogę uruchomić komputer z dysku flash USB (może to zabrzmieć naprawdę głupio).

mój telefon ma obsługę USB-OTG, ale jeśli zależy to od jakiegoś sterownika, czy będą działać w trybie bios (jeśli telefony z Androidem go mają), proszę o pomoc !!

och i już zrootowałem mój telefon.


3
Więc nadal wierzysz, że Raspbian będzie działać magicznie - przepraszam, ale tak nie może być. W przeciwieństwie do PC OS, w którym jedna kopia instalatora systemu operacyjnego może uruchamiać większość rzeczy na większości komputerów PC, oprogramowanie dla urządzeń wbudowanych (w tym zarówno telefonów, jak i kart takich jak Pi) jest niewiarygodnie ograniczone w sterownikach, z którymi pochodzą, i obsługuje tylko ich docelowy sprzęt. Ponadto producenci nie zezwalają na uruchamianie z zewnętrznych i / lub niepodpisanych (samodzielnie) źródeł (ciężko pracowali, aby zablokować sytuację na odwrót).
Andy Yan,

@AndyYan nie ma sposobu, aby zrobić coś takiego? Mam na myśli, że w zasadzie masz komputer w swoich rękach.

1
Nie robisz tego - producenci celowo temu zapobiegają. Tylko najpopularniejsze telefony mają sposoby na obejście blokady, a nawet to staje się coraz trudniejsze i rzadsze (przypadek, warianty Qualcomm Galaxy S7 / S7E są praktycznie niezwyciężone).
Andy Yan,

@AndyYan to trochę smutne, ale dzięki za wszystko !!!

Odpowiedzi:


14
  • CSC (dostosowywanie oprogramowania konsumenckiego) : jest specyficzny dla regionu geograficznego i operatorów. Zawiera pakiety oprogramowania specyficzne dla tego regionu, marki operatora i ustawienia APN.
  • PIT .
  • BL (Bootloader): Jak sama nazwa wskazuje, ta opcja służy do flashowania Bootloadera urządzenia.
  • AP (procesor aplikacji lub PDA): Android.
  • CP (Core Processor): Nazywamy to Modem.

Dzięki. Ostatni raz Samsung Pay nie działał, kiedy działałem z Odin. Tym razem zrobiłem tylko AP. Teraz też CSC. To działa. Zakładam, że Samsung Pay + KNOX sprawdza CSC również w celu zapewnienia oficjalnego statusu, a nie tylko AP. Dzięki za odpowiedź, teraz już wiem.
Rahul,

9

Zgodnie z tym postem na forum XDA-Developers i tym artykułem Droidguiding :

  • BL oznacza bootloader
  • AP reprezentuje partycję systemową (prawdopodobnie oznacza partycję Androida ); w poprzednich wersjach Odin nazywało się to „PDA”
  • CP reprezentuje twój modem
  • CSC oznacza dostosowanie oprogramowania konsumenckiego , które określa funkcje urządzenia z Androidem w zależności od jego położenia geograficznego i operatora
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.