Korzystanie z telefonu z Androidem bez baterii


13

Niektóre telefony z Androidem mają wymienne baterie, a innych nie można usunąć. To pojemność baterii sprawia, że ​​urządzenie żyje przez wiele godzin. Z urządzenia można także korzystać podczas ładowania.

Czy w przypadku urządzenia z Androidem z wymienną baterią można używać tylko w trybie ładowania (ładowanie ścienne za pomocą ładowarki urządzenia / ładowanie USB) po wyjęciu baterii?

(Na przykład laptop może być uruchamiany przez bezpośrednie podłączenie, bez baterii)


5
Powiedziałbym, że to zależy od telefonu. Wiele telefonów ma raczej małe i proste obwody ładowania, które nie obsługują omijania baterii, gdy jest ona pełna. Czasami ta logika jest nawet rozładowana do akumulatora (akumulatory litowo-jonowe często mają własne kontrolery ładowania). Należy pamiętać, że ładowarka może nie zapewniać wystarczającej lub wystarczającej stabilnej mocy, tak jak w przypadku akumulatora, co może również doprowadzić do niepowodzenia Twojego pomysłu.
GiantTree

4
W mojej historii użytkowania ponad 80 inteligentnych urządzeń (oczywiście, niektóre nie z Androidem, wiele nie z wymiennymi bateriami), jeszcze nie widziałem jednego urządzenia, które domyślnie jest w stanie to zrobić ...
Andy Yan

1
Tak, niektóre telefony działają bez baterii. Mam stary LG, który po prostu podłączam do kabla USB i działa dobrze.
Douglas Ozeasz

Mógłbym przysiąc, że moja stara Galaxy S II na to pozwoliła ...
Liam W

Odpowiedzi:


7

AFAIK, nie .

Podstawowym powodem jest użycie i konstrukcja, która ewoluowała w oparciu o to - telefon komórkowy, jak sugeruje nazwa, ma być używany zawsze i wszędzie, z okresowym ładowaniem, w przeciwieństwie do laptopów, które są zaprojektowane do pracy z / bez podłączenia do zasilania .

Technicznie wydaje się możliwa praca bez baterii, jeśli zbudujesz obwód elektryczny, który symuluje baterię pod każdym względem (w tym kołek zabezpieczający baterię, który zwykle jest trzecim kołkiem na baterii), jak widać tutaj . To, czy taki obwód będzie działał w różnych wersjach systemu operacyjnego i urządzeniach, nie jest pewne.

Android uważa, że ​​bateria jest integralną częścią systemu, a nie akcesorium, a system operacyjny ewoluuje pod względem bezpieczeństwa, długowieczności baterii, przyjaznych dla użytkownika funkcji, które to obsługują - na przykład Oszczędzanie baterii , automatyczne wyłączanie przy niskim odsetku baterii jako przykład. Jeśli układ elektroniczny (SMBus) wykryje, że nie jest faktycznym źródłem baterii, obwód ten może ulec awarii

Poglądy wyrażone w komentarzach, oprócz moich, są ważnymi wskazówkami


1

Moja bateria Infinix Hot 4 wybuchła i nie było jej w domu. Zrobiłem to, rysując obwód ołówkiem na płycie głównej od styku GND do styku -ve. To oszukało telefon, że ma baterię i uruchamia się normalnie bez niej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.