Jak mogę zainstalować waniliowego Androida na Kindle Fire?


17

Właśnie otrzymałem moją Amazon Kindle Fire, a ponieważ nie jestem na terenie USA, nie mogę korzystać z większości usług świadczonych przez Amazon. Myślę więc, że najlepszą rzeczą dla mnie byłoby zainstalowanie waniliowej (niestandardowej) pamięci ROM systemu Android.

Jak mogę zainstalować waniliowego Androida na Kindle Fire?

Odpowiedzi:


11

Najbardziej stabilną opcją w tym momencie jest użycie CyanogenMod. Możesz dostać go do ognia, wykonując następujące czynności:

Odzyskiwanie korzeni i niestandardowe

W systemie Windows można użyć Kindle Fire Utility do zrootowania Kindle Fire i zainstalowania odzyskiwania Team Win (TWRP). Jest to bardzo proste i powinno nawet skonfigurować sterowniki Google dla Ciebie. Cały proces odbywa się za pomocą menu numerycznego wiersza polecenia.

W systemach operacyjnych innych niż Windows (jeśli tak wolisz) możesz ręcznie rootować za pomocą BurritoRoot . Jest to również dość bezbolesne. Następnie musisz skonfigurować adbsystem operacyjny i zainstalować TWRP, co można zrobić, postępując zgodnie z tym przewodnikiem na RootzWiki. Istotą tego jest to, że musisz ponownie uruchomić w fastboot, a następnie flashować obraz odzyskiwania, który powinien być:

user@linux ~ $ adb shell
$ su
# idme bootmode 4002
# reboot
user@linux ~ $ fastboot -i 0x1949 boot path-to-twrp.img
user@linux ~ $ fastboot oem idme bootmode 4000  <-- After auto-reboot
user@linux ~ $ fastboot reboot

Lub coś podobnego.

Flashing CyanogenMod

To naprawdę działa jak każdy inny system odzyskiwania. Po prostu chwyć CyanogenMod i umieść go na /sdcardpartycji. Uruchom ponownie w TWRP, wyłączając urządzenie, a następnie naciskając / przytrzymując przycisk zasilania na bootloaderze FIREFIREFIRE (zainstalowany z obrazem TWRP), i użyj TWRP, aby wybrać i flashować CM zip.

Cyanongenmod dla Kindle Fire


@Flow Wiem, że zaakceptowałeś odpowiedź, ale czy możesz potwierdzić, że rzeczywiście to zrobiłeś i zadziałało bez problemów?
Mawg mówi o przywróceniu Moniki

Czy wiesz, czy Kindle Fire będzie obsługiwał Androida 5? A może nawet 6? A jeśli metoda jest nadal taka sama?
Mawg mówi o przywróceniu Moniki

1
@Mawg Kindle Fire pierwszej generacji? Wątpiłbym w to, ale nie mam pojęcia.
eldarerathis,

Najnowsza generacja.
Mawg mówi o przywróceniu Moniki

1
@Mawg Te instrukcje prawdopodobnie nie będą miały żadnego związku z najnowszą generacją; zostały napisane dla wersji pierwszej generacji. Najprawdopodobniej będziesz musiał znaleźć nowe instrukcje dla tego urządzenia (lub opublikować nowe pytanie).
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.