Jak mogę udostępniać wskazówki / trasę z aplikacji Google Maps?


12

W internetowej wersji Map Google można utworzyć link do zestawu wskazówek między dwoma miejscami i wysłać go znajomemu w wiadomości e-mail lub wiadomości błyskawicznej. Na przykład mogę wysłać komuś link, który pokaże mu wskazówki piesze.

Czy można utworzyć link podobny do tego w aplikacji Mapy Google na Androida?

Wiem, jak utworzyć trasę ze wskazówkami w aplikacji Mapy. Po prostu nie widzę sposobu, aby to udostępnić - na przykład przez e-mail lub SMS. Chciałbym również, aby powstały link działał na telefonie bez Androida, jeśli to możliwe.

Odpowiedzi:


8

Nie byłem w stanie dowiedzieć się, jak to zrobić. Odkryłem jednak, że możesz udostępniać miejsca, klikając je, a następnie wybierając opcję „Udostępnij to miejsce”.


Dzięki. Szkoda, że ​​nie da się tego zrobić. Twoja sugestia „Udostępnij to miejsce” będzie musiała wystarczyć.
Mark Byers,

1
To właściwie wszystko, czego potrzebujesz. Użytkownik, który otrzymuje wspólne miejsce, może następnie obliczyć swoje własne wskazówki (np. Na podstawie swojej bieżącej lokalizacji). Dodanie przez IMHO funkcji dzielącej kierunki byłoby pełzaniem funkcji.
Flow

Aplikacja Mapy Google w wersji 9.4.0 umożliwia już udostępnianie wskazówek. Wybierz ikonę „...” w prawym górnym rogu w oknie wskazówek i wybierz „Udostępnij wskazówki”. Udostępni pełne informacje o kierunkach do wybranych aplikacji (e-mail, hangout itp.). Możesz mieć problem z robieniem tego na Twitterze (z powodu ograniczenia 140 znaków). Możesz dodać to do swojej odpowiedzi.
sabre23t


2

Na dzień tego postu nie można tego zrobić w aplikacji na Androida. JEDNAK możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem strony z mapami Google. Zamiast korzystać z aplikacji, przejdź do map Google w przeglądarce. Załadowanie potrwa nieco dłużej, więc rób to tylko wtedy, gdy musisz udostępnić mapę lub wskazówki. Wydaje się, że to naturalne, że można udostępniać tę funkcję za pomocą SMS-ów na nie smartfonach. Jest to bezpłatna reklama dla Google. Mam nadzieję, że wkrótce dodadzą to do aplikacji mobilnej!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.