Czy mogę sprawić, by przeglądarka zatrzymała automatyczne odświeżanie stron, które nie były wyświetlane od dłuższego czasu?


10

Jeśli przeglądam stronę, a potem na chwilę opuszczam przeglądarkę, po ponownym otwarciu przeglądarki nadal wyświetla zawartość strony - ale po około jednej chwili inicjuje odświeżenie. Czy istnieje sposób na powstrzymanie tego zachowania?

Doświadczyłem tego samego zachowania w Dolphin Browser, fwiw.


TAK DLACZEGO?!?! PROSZĘ PRZERWAĆ RELOADOWANIE! Dzięki, że o to pytasz.
Matt

Znalazłem rozwiązanie, zobacz moją aktualizację w mojej odpowiedzi.
Wstążki

Odpowiedzi:


1

Zauważyłem to również w Dolphin, ale według moich ustaleń tak naprawdę nie odświeża strony, ale raczej przeładowuje buforowaną zawartość strony. Jestem prawie pewien, że tak się dzieje, ponieważ w pracy mamy system gościa, który wymaga uwierzytelnienia. Kiedy podłączam do niego telefon i przeglądam, muszę zalogować się przy użyciu poświadczeń na stronie docelowej. Ta strona nie pojawia się od razu po otwarciu przeglądarki Dolphin, mimo że siedzę i czekam, aż Dolphin załaduje stronę. Muszę nacisnąć przycisk odświeżania, a następnie następuje przekierowanie do strony docelowej w celu zalogowania.

Poszukiwałem ustawień pamięci podręcznej, które mogą poprawić tę irytację, ale nie znalazłem. Być może będziemy musieli poczekać na aktualizację aplikacji.

Aktualizacja:

To powinno pomóc w rozwiązaniu problemu dla użytkowników root, mówię pomoc, ponieważ wciąż może wystąpić odświeżenie.

Problem:

Android opuszcza pamięć podręczną przeglądarki z pamięci na partycję lokalną (gdzie przechowywane są aplikacje) po wyjściu z przeglądarki. Wynika to z faktu, że większość telefonów z systemem Android wciąż nie ma dużo miejsca na partycji, na której są zainstalowane aplikacje i takie. My Evo ma tylko 400 MB miejsca.

Domyślam się, że Android działał w ten sposób, ponieważ pierwotnie telefony nie miały dużo miejsca do pracy. Nie, to staje się coraz mniejszym problemem.

Możliwe rozwiązania:

  1. Tylko dla zrootowanych użytkowników: Pobierz Swapper2. Z tego, co przeczytałem na innych forach, robi to ogromną różnicę w tym, jak często przeglądarka zwalnia pamięć podręczną na partycję lokalną. Użytkownicy zgłaszali, że robi to dużą różnicę.
  2. Ustaw przeglądarkę Dolphin do przechowywania pamięci podręcznej na karcie SD. Może jeśli przeglądarka nie będzie musiała czekać na przetasowanie pamięci podręcznej, nie odświeży się tak często, lub jeśli nadal będzie odświeżać, może potrwa to krócej.

Co ja zrobiłem? Zainstalowałem Swapper2 i wow. To naprawdę działa. Teraz mogę otworzyć Dolphin i nie muszę czekać na odświeżenie. Wreszcie!!


Całkiem możliwe, że Android zwolnił aplikację przeglądarki, ale zapisał zrzut ekranu z ostatniego widoku, a kiedy ponownie ładuje aplikację z powrotem do pełnego stanu w pamięci, ponownie renderuje z pamięci podręcznej? To tylko przypuszczenie, ale pasowałoby do wytycznych dla programistów dotyczących obsługi cyklu życia aplikacji.
Mufasa

1
Po prostu próbowałem powtórzyć zachowanie w trybie samolotowym i nie odświeżyło się. To tak naprawdę nic nie znaczy - mogło być tak, że przeglądarka nie została rozładowana.
Zaz

Tryb samolotowy zabija każde połączenie sieciowe, które ma telefon. Po co to testować? Po prostu spróbuj przeglądać jak zwykle, problem wcale nie jest trudny do odtworzenia, ponieważ jest to podstawowa funkcjonalność przeglądarki Dolphin.
Wstęgi

2
@webs: Ponieważ w trybie samolotowym, jeśli strona faktycznie się ładuje, to się nie powiedzie, ale jeśli po prostu przeładowuje stronę z pamięci podręcznej, jak podejrzewasz, strona powinna się poprawnie załadować.
Matt

Hه! Nie mogę uwierzyć, że przegapiłem oczywistość. Jednak na pewno nie jest to ostateczny test. Myślę też, że znalazłem rozwiązanie i zaktualizuję swoją odpowiedź o nowe informacje ...
Webs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.