Jak edytować kontakt „ME”?


35

Na moim ICS Galaxy Nexus (podstawowym, niezrootowanym) znajduje się kontakt dla „ME”.

Różni się to od wpisu kontaktu znajdującego się w dalszej części listy z moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. A kontakt dla „ME” zawiera niepoprawne informacje. Niektóre nieistniejące adresy e-mail itp. Nie wiem nawet, skąd one pochodzą, ponieważ nie ma ich nigdzie na moich listach kontaktów ani w profilu G +.

Kiedy próbuję edytować „ME”, nie daje mi to możliwości zmiany adresów e-mail. I to też nie pozwala mi dołączyć do tego kontaktu z innym przykładem siebie.

Jak mogę edytować ten kontakt „ME”, aby wyświetlał prawidłowe informacje? Czy mogę w jakiś sposób go usunąć i wybrać inny kontakt, który będzie reprezentował MNIE?


Wydaje mi się, że wiele z tych informacji pochodzi z Twojego profilu Google+. Patrzę dalej.
ale


Co do tego warte, wygląda na to, że większość nieaktualnych informacji, które widzę w moim wpisie, pochodzi z mojego profilu Google+. Od tego czasu edytowałem to i „odświeżałem” w aplikacji Google+, ale informacje pozostają. Co najmniej denerwujące. Jestem skłonny nazwać to błędem.
ale

W moim przypadku tych informacji nigdy nie było w moim profilu Google+. Jedyne połączenie, które widzę, to jeden z adresów e-mail używanych (ale już nie) do przekazywania na mój adres Gmail. Ale mam nadzieję, że jest to coś, co mogą rozwiązać w aktualizacji ICS, aby uczynić kontakt „ME” bardziej edytowalnym lub bardziej odświeżalnym.
Josh

Odpowiedzi:


9

Miałem również ten sam problem i zajęło mi to 2 dni, aby to naprawić

Spróbuj wejść na contacts.google.com.

Znajdź swój profil (powinien mieć Gmaila na adres e-mail)

Ponownie dodaj błędne dane (w moim przypadku był to stary numer telefonu), zapisz i zmuś swój nexus do synchronizacji kontaktów

Teraz usuń błędne dane, sava i wymuś synchronizację ponownie.

Jeśli to nie zadziałało, zrób to samo, ale ze swoim profilem Google +: ponownie dodaj błędne dane, zapisz i wymuś synchronizację, a następnie usuń ją.

Zrobiłem oba powyższe, więc nie jestem pewien, która metoda zadziałała

Edycja: przypomniałem sobie, że po tym wszystkim zrobiłem jeszcze jedną rzecz:

Przejdź do aplikacji Google Plus na swoim Nexusie

Kliknij „Ustawienia” i odznacz synchronizację kontaktów.

Stary numer telefonu został w tym momencie usunięty. Ponowne włączenie synchronizacji nie spowodowało jej ponownego pojawienia się

Mam nadzieję, że to pomogło!


Od jakiegoś czasu nie myślałem o tym pytaniu, po prostu poszedłem i spojrzałem, a mój kontakt ME był magicznie poprawny (wszystkie te kiepskie stare adresy e-mail zniknęły); kto wie co się stało. Ale nadal zaznaczam to jako najlepszą odpowiedź, ponieważ wkładasz wiele wysiłku w konkretną odpowiedź. Dzięki!
Josh

5

Poprawkę opublikowałem na Forum pomocy Google Mobile .

Nie mogłem zaktualizować profilu Me, więc go usunąłem. Pojawiło się ostrzeżenie, że będzie to po prostu ukryte, ale po tym nie mogłem znaleźć sposobu, aby go przywrócić. Zamiast tego utworzyłem profil lokalny i właśnie podałem swój adres e-mail.

Zrobiłem też wiele porządków na moim komputerze:

Poszedłem do Google+ i wyczyściłem informacje z mojego profilu. Poszedłem do Kontaktów Google i usunąłem mój rekord kontaktu, a następnie go ponownie utworzyłem. Dane kontaktowe połączone z Google+, gdy wprowadziłem swój adres e-mail.

Wyłączyłem synchronizację kontaktów dla wielu aplikacji na moim telefonie, takich jak Twitter i YouMail.

Aby profil Me ponownie łączył się z Google+ i pobierał informacje o moim profilu, poszedłem do Zarządzaj aplikacjami -> Wszystkie -> Google+ i nacisnąłem przycisk Wyczyść pamięć podręczną i Wyczyść dane. Otworzyłem aplikację Google+ i podłączyłem swoje konto. Następnie wróciłem do profilu Me, aby potwierdzić, że zadziałało.


5

Miałem ten sam problem. Otwórz aplikację Google+ na swoim telefonie. Wyloguj się z Google+, a następnie zaloguj się ponownie. Naprawiłem to dla mnie.


2
Dzięki! Wypróbowałem wszystkie powyższe metody i żadna z nich nie działa dla mnie. Ale to działa!
WiSaGaN

4

Znalazłem rozwiązanie, przynajmniej dla mnie:

 1. Przejdź do aplikacji Google+ na telefonie;
 2. Przejdź do ustawienia w aplikacji Google+;
 3. Kliknij kontakty;
 4. Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru „Aktualizuj kontakty”;
 5. Sprawdź mój profil lokalny (Me).

Dziękuję Ci! Pomogło mi to naprawić podobny problem .
NobleUplift,

3

Jest zdecydowanie połączony z Twoim kontem Google+. Miałem pusty profil „ja” przed zalogowaniem się do Google+, po czym pola zaczęły się zapełniać po zalogowaniu. Nadal pracuję nad połączeniem Google+ z moim kontaktem w Kontaktach Google


Jestem pewien, że jest przynajmniej częściowo połączony z Twoim kontem Google+, ale mój kontakt ME nadal zawiera adresy e-mail, które nigdy nie były wymienione w moim profilu G +.
Josh

3

Niektóre kroki dostarczone przez innych nie są potrzebne. Miałem ten sam problem i wykonałem następujące czynności:

 1. Spójrz na swoje (ME) w kontaktach i ustal, czy masz połączenie z Google+ czy Gmailem.
 2. Otwórz G + lub Gmail w przeglądarce internetowej na podstawie odpowiedzi nr 1
 3. Jeśli Gmail - Otwórz Kontakty i popraw informacje
 4. Jeśli Google+ - Otwórz swój profil i popraw informacje
 5. Na telefonie (mój to Galaxy3s (4.0 ICS)) i Ustawienia-> Menedżer aplikacji-> Gmail lub Google + -> Kliknij Wyczyść dane, a następnie Wyczyść pamięć podręczną.
 6. Następnie przejdź do Ustawienia-> Konta i synchronizacja-> Następnie kliknij Synchronizuj wszystko

I o to chodziło. Telefon trzymał stare dane, które zostały usunięte z Internetu i trzeba je było zsynchronizować od zera.


3

Przeszukałem Internet i odkryłem, że profil „ME” był faktycznie związany z moją aplikacją MAPS. Poszedłem do ustawień> aplikacji> MAPS> odinstaluj aktualizacje i wyczyściłem mój profil „ME”. Mam nadzieję, że to pomaga.


2

Czy przejrzałeś swoje dane kontaktowe Google ? Uważam, że to, co widzisz w Androidzie, to w rzeczywistości kombinacja danych pochodzących z kilku różnych źródeł, więc prawdopodobnie musisz to naprawić wcześniej. Przynajmniej dla mnie dane, które widzę w kontakcie „ja”, pokrywają się z tym, co widzę dla siebie na google.com/contacts.


Tak. Zajrzałem do Kontaktów Google, a tych dodatkowych adresów e-mail (które technicznie kiedyś należały do ​​mnie, ale nie chcę w moich danych kontaktowych) nigdzie nie było.
Josh

Jak powiedział Will : kontakt „ ja” to połączenie, które uzyskuje informacje z różnych połączonych kont.
Marius Butuc,

Chciałbym po prostu edytować go bezpośrednio lub zobaczyć źródła informacji, ponieważ nie mogę znaleźć „kont”, z których pobierane są te adresy e-mail.
Josh

2

Zmarnowałem wiele godzin, próbując edytować konto ME. W końcu właśnie go usunąłem, a następnie ponownie poprawnie wprowadziłem wszystkie informacje. Absurdalne jest to, że nie ma pomocy w tej sprawie lub że nie można edytować tego kontaktu, co zaoszczędziłoby wiele czasu.


1

W końcu udało mi się rozwiązać ten problem.

Problem występuje nadal, jeśli masz więcej niż jedno konto Gmail w smartfonie i wszystkie są połączone z Google+. Oto co zrobiłem krok po kroku:

 1. Zaloguj się do podstawowego konta Gmail z poziomu komputera i wyświetl kontakty Google.
 2. Wyszukaj w Kontaktach Google swój PODSTAWOWY adres Gmail. Powinien pojawić się Twój kontakt, więc po prostu dodaj swój numer telefonu komórkowego. Zapisz te informacje, jeśli Kontakty Google nie zrobiły tego automatycznie.
 3. Następnie z telefonu przejdź do aplikacji Google+ i wyloguj się ze WSZYSTKICH kont, na które się zalogowałeś.
 4. Na koniec zaloguj się ponownie, używając swojego podstawowego konta Gmail. Dzięki temu „ME” lub „Myself” z listy kontaktów telefonu powinny mieć poprawne informacje.

0

Uwaga na temat profilu „ja” dla użytkowników telefonów z dwiema kartami SIM.

Profil ME wydaje się rozpoznawać wiele numerów jednocześnie jako „ja” i zastępuje wybieranie numeru / SMS-y na numer od „a” do numeru „b”, a nawet na numery „c” lub „d”, jeśli od czasu do czasu używasz trzecia lub czwarta karta SIM.

Najlepszą radą jest po prostu usunięcie profilu „Ja”. Nie znalazłem w tym żadnej przewagi i jest to ciągła irytacja. Szczególnie denerwujące, gdy wydaje się, że wybierasz, która z twoich liczb ma być przypadkowo „ja”. Przestaje dzwonić do mojej poczty głosowej, ponieważ rozpoznaje numer, który dzwonię jako „Ja”, a następnie decyduje, czy dzwonię do „mnie” (1234 ...) Naprawdę mam na myśli „Ja” (5678 ...), zastępuje numer, który właśnie wybrałem i łączy mnie z innym numerem. Ten sam problem, jeśli wyślę SMS-a, zastąpi on wprowadzony numer i wyśle ​​go na inny. Chociaż jest to dość rzadkie, mam okazję pisać SMS-y z jednego konta na drugie.


-2

Najpierw edytuj kontakt w Gmailu (za pomocą komputera), a następnie odinstaluj google + z GT i uruchom go ponownie. Otwórz profil z aplikacji google +, a poprowadzi Cię do wyboru konta, którego będziesz używać dla google +, wybierz nie synchronizuj, gdy poprosi o synchronizację google +.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.