Jak dodać obsługę Google Play w Anbox?


14

Anbox nie jest dostarczany z usługami Google, ponieważ usług Google nie można zainstalować na niezarejestrowanym urządzeniu / oprogramowaniu, ale istnieją sposoby na osiągnięcie tego w niestandardowych ROM-ach, a nawet emulatorach. Jeśli chcesz w pełni korzystać z Androida, usługi Google Play są koniecznością.

Co do tej pory próbowałem?

Próbowałem zainstalować Google Play Services x86 apk, który został pomyślnie zainstalowany, a także pojawia się w Ustawienia -> Aplikacje .

Próbowałem również zainstalować Google Play Store, który również został pomyślnie zainstalowany i pojawia się w szufladzie aplikacji Anbox (także w GNOME), ale nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Na przykład aplikacja YouTube ładuje zawartość, ale nie może odtwarzać filmów, a Sklep Google Play nawet nie ładuje treści. Myślę, że może dlatego, że Usługi Google Play nie są zainstalowane jako aplikacja systemowa, a może dlatego, że istnieją inne aplikacje Google, które te rzeczy zależą od tego, za czym tęsknię.


Możesz zobaczyć, czy Anbox gdzieś emuluje system plików Androida, a stamtąd możesz zainstalować Gapps w podobny sposób, jak robisz to z niestandardowymi romami
Hanro50

Zobacz dowolny skrypt instalatora Gapps z otwartych Gappów używany do niestandardowego ROM i postępuj zgodnie z procesem dla anbox
Deepak Gangwar

To jest skrypt, który odpowiedź @ Freedom_Ben mówi w zasadzie, abyś uruchomił: github.com/geeks-r-us/anbox-playstore-installer Oczekuje również na ściągnięcie anboxa bez przystawki, jeśli tego właśnie szukasz .
Oxwivi,

Spróbuj tego. Świetnie mi to działało na moim komputerze (Ubuntu) i moim laptopie (Ubuntu) linuxuprising.com/2018/07/…
Sérgio Cabral

Odpowiedzi:0

Nie jestem pewien co do Anbox, ale stworzyłem i zmodyfikowałem kilka dystrybucji Androida, które są niezarejestrowane , jak powiedziałeś. To, co zrobiłem na tych urządzeniach, to:

  1. Przejdź do Open GApps, a następnie pobierz aplikację. Następnie uruchom go, wybierz pakiet i poczekaj na pobranie. Użyj superużytkownika, aby udzielić uprawnienia GApps i zezwól mu na instalację wszystkich aplikacji Google (zgodnie z wyborem pakietu).
  2. Drugą rzeczą, którą możesz zrobić, to użyć flashify, aby flashować zip, który możesz ponownie pobrać z Open GApps .
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.