Jak wyświetlić urządzenia podłączone do hotspotu w Google Pixel?


11

Ten został poproszony o tematyce kilka razy wcześniej, ale żaden niedawno lub z Pixel / Nugat konkretnie, że udało mi się znaleźć. Root jest niedostępny, więc muszę to zrobić jako zwykły użytkownik. Naprawdę chcę tylko zobaczyć, jaki adres IP mój Raspberry Pi przypisał przez DHCP DHCP. Ponadto, jeśli istnieje sposób na ustawienie rezerwacji DHCP, aby uniknąć konieczności sprawdzania go za każdym razem, chciałbym również wiedzieć, jak to zrobić.


1
Nie znajdziesz rezerwacji DHCP, ale zauważyłem, że urządzenia zwykle uzyskują ten sam adres IP, który mieli wcześniej (choć nie znam przedziału czasowego).
GiantTree

Co powiesz na korzystanie z aplikacji innych firm? Używam do tego Pixel Netcut. Mam również wrażenie, że Tasker może to zrobić, ale będę musiał to
rozgryźć

@xavier_fakerat W razie potrzeby chętnie skorzystam z jednego (i napisz odpowiedź, jeśli masz coś na myśli). Kiedy szukałem w sklepie z aplikacjami, większość rzeczy wydawała się być nastawiona na telefon łączący się z routerem Wi-Fi, a następnie przeglądający sieci na tym urządzeniu. Nie natknąłem się na coś, co zrobiłoby dokładnie to, czego chciałem (i było wolne, co byłoby moją preferencją)
thunderblaster

Szczerze mówiąc, podłączyłem ekran LCD do mojego pi i dostałem to, aby po prostu wypisać jego adres IP, co rozwiązało mój osobisty problem, ale nadal chciałbym wiedzieć, jak rozwiązać ten problem w przypadku innych urządzeń w przyszłości i uważam, że jest to przydatne pytanie, które inni niewątpliwie mają.
piorun

Odpowiedzi:


6

Większość znanych mi rozwiązań wymaga rootowania (jak zauważyłem w komentarzach). Istnieje jednak aplikacja innej firmy, która wydaje się być w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Menedżer hotspotów twierdzi, że jest w stanie monitorować wszystkich podłączonych klientów w hotspocie. Podaje adres MAC oraz adres IP podłączonych klientów

Niektóre inne funkcje obejmują:

  • Zarządzanie wieloma punktami dostępowymi WiFi dla różnych scenariuszy.

  • Monitorowanie wszystkich podłączonych klientów do urządzenia.

  • Automatyczne odzyskiwanie Wi-Fi: stan Wi-Fi zostanie przywrócony, jeśli hotspot zostanie wyłączony (zakładając, że zostanie włączony widget lub aplikacja).

Zobacz zrzuty ekranu:


To wygląda obiecująco i przydatne. Pozytywne; pozostawiając niedopuszczalne, aby sprawdzić, czy ktoś jeszcze wpadnie na jakieś inne pomysły.
thunderblaster

2
+1: potwierdzono, że działam na moich urządzeniach - edytowane na ich zrzutach ekranu. Nie pytałem o uprawnienia roota, o ile go używałem. Nawet nie korzystałem z wbudowanych ustawień hotspotu aplikacji, po prostu włączyłem hotspot w systemie operacyjnym i to wie.
Andy Yan

15

Kolejne „brzydsze” obejście wymaga użycia terminala, ale ma tę zaletę, jeśli terminal jest już zainstalowany w urządzeniu.

Po prostu wpisz ip neighterminal, a powinieneś zobaczyć wyjście pokazujące adresy IP podłączonych urządzeń, a także adres mac (ale wygląda to trochę zagracone)

Zobacz zrzut ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zrzut ekranu (kliknij obraz, aby zobaczyć większy wariant)

Informacje na wyjściu terminala obejmują:

  • Adres IP podłączonego klienta
  • Adres MAC (zasłonięty na zrzucie ekranu)
  • interfejs ( wlan0)
  • stan połączenia (tj. STALE, REACHABLE itp.)

Uwaga: To nie wymaga uprawnień roota


1
Działa świetnie również z powłoką adb!
slaadvak

1

Użyj narzędzia Ksiri, aby wyświetlić listę urządzeń podłączonych do hotspotu.

IMG:

Zaktualizowane informacje na żądanie: miałem ten sam problem na moim Androidzie Oreo, niektóre dostępne narzędzia w sieci są wypełnione reklamami lub proszą o niepotrzebne uprawnienia.

Tylko dla tej prostej listy urządzeń, które są podłączone, reklamy i specjalne uprawnienia, oba nie były konieczne, więc stworzyłem tę aplikację, która nie będzie prosić o żadne uprawnienia i nie wyświetla żadnych reklam.

To pierwszy krok „Ksiri Tools”, które utworzyłem, a jeśli pojawią się jakieś narzędzia, dodam tę samą aplikację.

Nie wydałem żadnej z moich aplikacji w sklepie Play, ponieważ uważam, że płacenie Google nie jest konieczne. Możesz pobrać plik apk i zainstalować. Podczas instalacji Android wyraźnie pokaże, że ta aplikacja nie wymaga żadnych uprawnień. Tak bezpieczny w użyciu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.