Aplikacja Dropbox nie została zainstalowana, ale w / data / system / dropbox występuje aktywność dziennika


19

Nie mam zainstalowanej aplikacji Dropbox ani konta DropBox, ale podczas sprawdzania plików dziennika stwierdziłem, że istnieje /data/system/dropboxkatalog z plikami dziennika, jak sądzę, po ostatnim ponownym uruchomieniu telefonu.

Dlaczego to może prezentować? Czy jest to prawdopodobnie objaw jakiegoś złośliwego oprogramowania?

Odpowiedzi:


18

/data/system/dropboxnie jest częścią dostawcy usługi przechowywania danych w chmurze „Dropbox”. Jest częścią DropBoxManager systemu operacyjnego Android (zupełnie niepowiązany z „Dropbox”, po prostu ma taką samą nazwę).

To umieszcza dane z awarii aplikacji i dzienników jądra i takie w tym katalogu dziennika. Wiem, że aplikacja rynkowa również korzysta z tego katalogu (patrz nr 4), prawdopodobnie do zgłaszania awarii aplikacji.

Prawdopodobnie możesz usunąć dane z tego katalogu, ale nie usuwaj katalogu i możesz zobaczyć błędy logcat z części systemu operacyjnego / aplikacji szukających określonych plików w tym katalogu.

Usunąłem wszystko z tego folderu i później ponownie uruchomiłem urządzenie, nie miałem żadnych problemów z żadnymi aplikacjami i faktycznie zwolniłem trochę miejsca na urządzeniu.


3

Jak już odpowiedziano, w tym folderze znajdują się dzienniki zdarzeń lub awarii systemu Android. Możesz otworzyć je za pomocą edytora tekstu i spróbować to rozgryźć. Wszystkie można bezpiecznie usunąć, ale katalog zostanie ponownie zapełniony w miarę upływu czasu.

settings put global dropbox_max_files 9

Jeśli jesteś adb shellzrootowany (lub przez - dzięki @Irfan Latif), możesz wydać powyższe polecenie, aby ograniczyć pliki dropbox w tym katalogu do 9 (lub dowolnej innej liczby, którą wolisz). Zobaczysz tylko ostatnie n wydarzeń, starsze zostaną zastąpione.

Dla mnie 9 to dobry kompromis, który pozwala mi zobaczyć np. Najnowszą awarię aplikacji, bez wypełniania tego katalogu setkami małych plików. Nie napotkasz żadnych problemów, ustawiając to na 0, ale nie będziesz w stanie zobaczyć potencjalnych błędów / awarii (cichych lub nie) w aplikacjach, które warto zbadać i naprawić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.