Cofnij szyfrowanie dysku Android 4.0 (alias Ice Cream Sandwich)


25

Właśnie zaktualizowałem mój Nexus S do Androida 4, czyli Ice Cream Sandwich. Przeglądałem wszystkie nowe funkcje i postanowiłem włączyć szyfrowanie, które działało (i działa) w porządku. Teraz zastanawiam się, czy mogę to cofnąć i przywrócić do nieszyfrowanego systemu plików.

Wydaje się, że nie ma opcji w obszarze ustawień i chociaż nie mam ochoty przywracać ustawień fabrycznych, po prostu zastanawiam się, czy gdzieś brakuje mi oczywistej opcji. Czy ktoś może pomóc? Czy może nawet potwierdzić, że przywrócenie ustawień fabrycznych jest jedynym wyjściem?


Właśnie dostałem Galaxy Nexus i myślałem o włączeniu pełnego szyfrowania dysku ... dopóki nie zobaczyłem twojego pytania. Dlaczego chcesz to cofnąć? Czy napotkałeś jakieś problemy?
Daniel Liuzzi

W ogóle żadnych problemów. Było to tylko wynikiem mojej postawy „Hej, nie przeczytałem poprawnie ekranów ostrzegawczych i teraz jestem ciekawy, że nie ma przycisku cofania”: D
scuzzy-delta

Odpowiedzi:


26

Na początku szyfrowania powinno być ostrzeżenie, na które trzeba było się zgodzić. Jedynym sposobem na jego odszyfrowanie jest przywrócenie ustawień fabrycznych, a tym samym całkowite wyczyszczenie partycji danych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Ach, więc jest. Dzięki! PS Czy nowy skrót do ekranu nie jest wspaniały!
scuzzy-delta

2
@ scuzzy-delta: Na pewno
świetnie nadaje się

1
Pomocny byłby opis sposobu przywrócenia ustawień fabrycznych. Wypróbowałem opcję „resetowania do ustawień fabrycznych” w moim niestandardowym obrazie odzyskiwania, TWRP, i to chyba nie pomogło.
Jesse Hallett

8

Używam Samsung Galaxy Note Android 4.0.3. i kilkakrotnie próbowałem Szyfrowanie i Deszyfrowanie.

Samsung Note Deszyfrowanie ICS


6
To dodatek do Samsunga.
RR

1
Uprzejmość za podzielenie się moją wiedzą / doświadczeniem :( gdybym tylko mogła opublikować zrzuty ekranu dotyczące tego, jak
cofam

Nie byłem ja :) Właśnie wskazałem, że to nie jest część AOSP. Dlatego nienawidzę tego, że głosowania są anoniczne.
RR

@richard nie mówię, że dałeś mi głos negatywny :) nie ma problemu :) po prostu wyrażam, jak niektórzy
głosują

2
Dodałem zrzut ekranu, w jaki sposób odszyfrowuję lub cofam szyfrowanie mojego urządzenia. dziękuję za opinię, która zniosła moje ograniczenie do publikowania zdjęć. przepraszam chłopaki, nie wiem jak zmniejszyć obraz.
JonC PH
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.