Użyj istniejącego kontaktu dla „Ja” w Ice Cream Sandwich


52

Mój Nexus S został właśnie zaktualizowany do Ice Cream Sandwich i zauważam, że w kontaktach jest nowa przestrzeń dla „mnie”. Czy istnieje sposób przypisania mi istniejącego zwykłego kontaktu (kontaktu z moim imieniem i danymi, którego czasami używam do udostępniania innym osobom i synchronizacji ze zdjęciami Picasa itp.) Do tego automatu?

Wydaje się , że ma to związek z tym pytaniem , ale dotyczy podobnej funkcji specyficznej dla HTC, która występuje w niektórych telefonach.


Mam ten sam problem. Z jakiegoś dziwnego powodu nie można również najpierw utworzyć nowego „ja”, a następnie połączyć go ze starym kontaktem.

Odpowiedzi:


28

Po wypróbowaniu na zawsze (profil „ja” nigdy nie został zsynchronizowany i nie można go scalić), działało to dla mnie:

Zainstaluj aplikację Google+. Ustaw, aby synchronizować kontakty. Otwórz ponownie swoje kontakty; Twój kontakt zostanie teraz ustawiony jako „mój profil”. Poważnie.

źródło: https://makandracards.com/arne/7763-android-4-0-how-to-set-me-contact-to-your-existing-contact


1
Jak dokładnie synchronizujesz kontakty? Gdy użyto go w prosty sposób, nie pomogło to w moim Moto G 2. generacji XT1079 - ale może robiłem coś złego ...
yurkennis

Miły. Po odczekaniu kilku minut na synchronizację kontaktu kontakt Ja został zaktualizowany, jak wspomniałeś (Android 4.4.4).
nneonneo

To najgłupsza rzecz, ale działa. Dziękuję Ci. Android 5.1.1.
Eric Angell,

Cóż, to naprawdę nie działa, po prostu synchronizuje dane z Twojego konta Google+ z Twoim profilem „ja”. Wynik nie jest taki sam
Squazz

10

Szukałem dni i najwyraźniej odpowiedź brzmi: nie, nie możesz. Kontakt „ja” można zsynchronizować z aplikacjami innych firm (Google+, HaxSync ...), ale z niewiadomego powodu nie można scalić „normalnego” kontaktu z kontaktem „ja” ... Może problem dotyczy Jelly Bean będzie rozwiązany.


9
Jako odniesienie Jelly Bean tego nie „zmienił”.
Martin Marconcini,

Nadal nie widzę tego na 8.1
Max Ried

2

Nie do końca taki sam, jak „istniejący kontakt”, ale po zainstalowaniu aplikacji Google+ telefon zsynchronizował kontakt „Ja” ze wszystkim w moim profilu Google+. To było na moim Galaxy Nexusie na ICS 4.0.4 z najnowszą aplikacją Google+.


2
  1. utworzyć kopię zapasową
  2. Twarde resetowanie telefonu, aby wyczyścić wszystkie dane kontaktowe (UWAGA - spowoduje to również wyczyszczenie wszystkich ustawień, pobranie aplikacji itp. Z telefonu - pamiętaj również, aby nie wyczyścić karty SD)
  3. PRZED zalogowaniem się do Google, Facebooka itp. Lub czegokolwiek innego, co może próbować połączyć się z Twoim kontaktem „ja”, najpierw zainstaluj ponownie kontakty, w tym „zwykłą” kartę kontaktu.
  4. PRZED zalogowaniem się do Google, Facebook itp. Kliknij kontakt „ja” na telefonie i (jeśli nie zrobiłeś nic innego, co mogłoby wpłynąć na kontakt „ja”), to przy pierwszym otwarciu karty „ja” Twój telefon będzie zapytaj, czy chcesz „edytować” lub „połączyć” kontakt „ja” z istniejącym kontaktem w telefonie i wybierz opcję „link”. (moje zrobiło to automatycznie, ale w innym przypadku może być konieczne wybranie opcji „menu” po otwarciu kontaktu „ja”)

To całkowicie nonsens, potrzeba całkowitego zresetowania telefonu tylko w celu edycji informacji kontaktowych. Pachnie mnie jako wojna handlowa między Samsungiem a Google o informacje o użytkowniku.
João Pimentel Ferreira

-1

Podciągnij kontakt, otwórz menu i wybierz edytuj, a następnie otwórz menu na tym ekranie i wybierz dołącz. Następnie możesz wybrać kontakt, z którym chcesz go połączyć.


7
Dołączenie nie jest dostępną opcją dla kontaktu „ja” :(

O. Hm To dziwne. Czy możesz coś z tym zrobić na swoim koncie Google, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej?
SaintWacko,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.