Jak zmienić domyślną aplikację w Ice Cream Sandwich?


24

Domyślnie korzystałem z ADWLauncher EX mając Gingerbread 2.3.6.

Dzisiaj ręcznie zaktualizowałem Nexusa S do Ice Cream Sandwich 4.0.3 i chciałem dać nowy domyślny program uruchamiający, ale nie mogę już znaleźć, gdzie mogę wybrać / zapomnieć domyślną aplikację dla akcji.

Odwróciłem ustawienia mojego telefonu na lewą stronę, przejrzałem Google i przeszukiwałem fora, ale bez powodzenia.
Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć, jak zmienić domyślną aplikację w ICS, byłbym wdzięczny!


Android: zakończ działanie, używając ...

Tak, nigdy nie myślałem, że chciałbym zobaczyć tę akcję Zakończ za pomocą ... okna! :RE


Czy „Wyczyść ustawienie domyślne w Ustawieniach domowych> Aplikacje> Zarządzaj aplikacjami”, jak sugerowano na zdjęciu, które opublikowałeś, działa w ICS?
roxan

@roxan nie, właśnie taki jest cel tego pytania.
Marius Butuc,

Odpowiedzi:


20

Przejdź do Ustawienia, Aplikacje. Znajdź aplikację, która ma ustawiony domyślnie. Przewiń w dół do tego widoku i kliknij przycisk „Wyczyść wartości domyślne”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Bryan, dziękuję bardzo! Nieumyślnie dotknąłem ekranu i wybrałem straszną opcję uruchomienia z zakładki. Przeglądałem i przeglądałem moje ustawienia przez wiele godzin, aż znalazłem ten post. Co za ulga ... ... i dziękuję Marius za pytanie, na które potrzebowałem odpowiedzi.

@MikeSmuts Bez problemu :)
Bryan Denny

4

Jeśli z jakiegoś powodu usunięcie domyślnych ustawień wydaje się niemożliwe, istnieje prosta obejście: wystarczy zainstalować inną aplikację, która oferuje tę samą usługę (np. Aby wyczyścić domyślne ustawienie programu uruchamiającego, zainstaluj inny program uruchamiający). System wykryje obecność innego „odtwarzacza”, a zatem użytkownik może chcieć ponownie wybrać - tak więc przy następnym żądaniu aktywności (w naszym przykładzie: homenaciśnięcie przycisku) ponownie pojawi się znajomy wyskakujący okienko z pytaniem wybierz aplikację do uruchomienia.

Poza tym: Aktualizacja istniejącej aplikacji „tej samej grupy” również to spowoduje (w naszym przykładzie: jeśli jeden z zainstalowanych programów uruchamiających zostanie zaktualizowany, wyskakujące okienko zostanie również uruchomione przy następnym homenaciśnięciu klawisza).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.