Jak mogę zsynchronizować wszystkie foldery z serwera Exchange (nie tylko skrzynki odbiorczej)?


10

Używam Samsunga Galaxy S2 (Android 2.3.4) i skonfigurowałem natywną aplikację e-mail do synchronizacji z serwerem MS Exchange 2007. Problem, który zauważam, polega na tym, że otrzymuję powiadomienie o nowej wiadomości e-mail tylko wtedy, gdy zostanie ona wysłana do mojego folderu skrzynki odbiorczej. Muszę zsynchronizować moje pozostałe foldery jeden po drugim.

Czy jest jakaś opcja synchronizacji wszystkich?


Czy masz reguły po stronie serwera, które automatycznie przenoszą pocztę do innych folderów? Powód, dla którego pytam: zazwyczaj każda poczta powinna najpierw znaleźć się w folderze skrzynki odbiorczej. W dwóch przypadkach tak się nie dzieje: a) reguły po stronie serwera lub b) reguły po stronie klienta, które są egzekwowane podczas działania aplikacji klienta Outlook i sprawdzania poczty.
joweiser

Żadne wiadomości e-mail w programie MS Outlook nie są kierowane przez reguły do ​​odpowiedniego serwera. Więc kiedy mam nową wiadomość e-mail do folderu innego niż skrzynka odbiorcza, muszę zsynchronizować określony folder. Nie jest skuteczny w przypadku dużej liczby folderów e-mail.
Thomas

Odpowiedzi:


3

Niestety natywny klient Androida Exchange nie obsługuje automatycznej synchronizacji podfolderów, ponieważ widziałeś, że możesz wejść do folderu i zsynchronizować go ręcznie, ale to nie jest zbyt użyteczne. To nie zostało znacznie poprawione w Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Podfoldery są teraz synchronizowane, ale nie powiadamia Cię o nowych wiadomościach, które nie są wcale lepsze.

Polecam korzystanie z klienta zewnętrznego, takiego jak Moxier lub Touchdown. Oba mają testy, abyś mógł je najpierw przetestować.


3

Nie jestem pewien, czy poczyniłeś jakieś postępy w tej sprawie. Dzisiaj szukałem odpowiedzi na to pytanie i zrozumiałem. Mam Galaxy S4 z systemem 4.2.2 Musiałem otworzyć natywną aplikację e-mail.

Menu > Settings > Exchange Account with sub folders > More Settings > Folder Sync Settings. Stąd myślę, że powinno to być oczywiste.

Nie jestem pewien, jakiej wersji Androida już używasz, ale pomyślałem, że podzielę się.


używając 4.2.1 Nie mam menu „więcej ustawień”. Czy ktoś ma pojęcie, jak mogę przejść do ustawienia folderu?
Thomas

1

Używam Galaxy S2 z Androidem 4.0.4. Otrzymuję alert dla podfolderów. Przejdź do klienta poczty e-mail i wybierz podfoldery z menu. Po dotarciu do podfolderu wybierz przycisk menu, a znajdziesz opcję synchronizacji. Możesz wybrać automatyczny push. Ostrzega natychmiast.


0

Jak stwierdza Nuronv, w Android 4.0 Ice Cream Sandwich podfoldery są zsynchronizowane. Jednak stwierdziłem w moim przypadku, że tylko częściowa lista podfolderów jest synchronizowana.

Mam skonfigurowane reguły po stronie serwera, aby sortować całą moją pocztę do bardzo określonych folderów, a klient jest skonfigurowany do zapisywania odpowiedzi w tym samym folderze z pocztą e-mail. Pozwala mi to utrzymywać zbiory e-maili i rozmów z określonym klientem, dostawcą lub projektem. Mam dosłownie setki folderów i podfolderów.

Podczas pierwszego doświadczenia synchronizowałem tylko 3 podfoldery na 2. poziomie (mam około 8), aw każdym z tych folderów znalazłem 3 w jednym folderze, który mam ponad 40, i 8 w innym folderze, w którym mieć około 15. Nie wydaje się oczywiste, dlaczego tak się dzieje.

Przyjmę drugą sugestię Nuronva i pójdę sprawdzić Moxiera lub Touchdown.


AKTUALIZACJA: Ani Moxier, ani Touchdown nie wydają się realnym zamiennikiem. Po kilku miesiącach testowania i oceny obu produktów żaden z nich nie okazał się realnym zamiennikiem. Głównym powodem jest to, że żadne z nich nie integruje się prawidłowo z wbudowanymi kontaktami, kalendarzem lub pocztą. Mam kontakty w telefonie i chcę zintegrować wszystkie kontakty na moim serwerze Exchange. Touchdown jest zintegrowany, ale kategorie, które zdefiniowałem na Exchange, są pomijane i zamiast tego są zastępowane przez „TouchDown Exchange”. To bezużyteczne. Wszystkie kontakty w jednej grupie? Poważnie?
NumbGnat

... dodatkowo każdy z nich ma swój własny kalendarz. Chcę, aby aplikacja wyświetlała elementy kalendarza obok wbudowanego kalendarza Google, aby móc wybrać wyświetlanie tych wydarzeń lub nie, a także porównywać moje wydarzenia biznesowe obok siebie z moimi osobistymi. Wbudowana Exchange ActiveSync robi obie te rzeczy bardzo dobrze. Po prostu nie ostrzega o nowej poczcie w podfolderach. To naprawdę jedyna rzecz, która mi się nie podoba.
NumbGnat

0

Właśnie dostałem notatkę 8 i nigdzie nie było podfolderów, których używam do organizowania e-maili służbowych. Przeszedłem przez wszystkie ustawienia, ale bez powodzenia. Wypróbowałem niektóre z innych aplikacji e-mail, które były zalecane tutaj i na innych stronach pomocy. Ostatecznie jedynym, który działał, aby wyświetlić moje podfoldery, była aplikacja Microsoft Outlook. Brak ustawień do wyszukania. Po prostu zadziałało. Właśnie miałem zwrócić moją notatkę 8, zanim odkryłem, że ta aplikacja rozwiązała mój problem. Szkoda, że ​​Samsung nie może naprawić domyślnej aplikacji!


0

Nie ma nic złego w domyślnej aplikacji e-mail, wystarczy znaleźć ustawienia.

  • Otwórz aplikację e-mail Samsung.

  • Obok skrzynki odbiorczej kliknij 3-liniowy pasek menu. Na samej górze znajdziesz koło zębate (Ustawienia).

  • Wybierz konto, które próbujesz zsynchronizować ze wszystkimi folderami (wystarczy kliknąć konto). Spowoduje to otwarcie ustawień tego konta e-mail.

  • Przewiń do połowy do sekcji „Ustawienia Exchange ActiveSync”, a następnie wybierz Synchronizacja folderów

  • Należy nacisnąć ^ w skrzynce odbiorczej, aby rozwinąć

  • Wybierz foldery, które chcesz zsynchronizować.

  • Zostaniesz ostrzeżony o liczbie synchronizowanych folderów, ponieważ spowolni to proces synchronizacji.

  • Ponownie zsynchronizuj telefon, aby wyświetlić wszystkie foldery.


-1

najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wymiana serwera wymiany. oszczędza ci wielu problemów z głową. Możesz wypróbować Zarafa, Zimbra, OpenChange, Communigate itp. Lub po prostu Google Apps, które bardzo ładnie mówią caldav i carddav i imap, zamiast odpowiednich mapi bzdur.


Zastąpienie serwera wymiany, aby telefon zsynchronizował podfoldery, to naprawdę głupi pomysł - to nie jest rozwiązanie.
Barrie Reader,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.