Czy istnieje sposób na łatwe nagrywanie trwającej rozmowy telefonicznej?


55

Nie posiadam urządzenia z Androidem. Myślałam o zdobyciu jednego, a ważną funkcją dla mnie jest możliwość nagrywania trwającej rozmowy telefonicznej - co oznacza, że ​​gdy jestem w trakcie rozmowy, mogę dotknąć przycisku, który uratuje dwustronny nagranie audio tej rozmowy od momentu jej rozpoczęcia.

Wiem, że nagrywanie rozmowy, w której uczestniczę bez powiadamiania innych członków, jest nielegalne w niektórych miejscach - już to sprawdziłem i zweryfikowałem, że jest to całkowicie legalne w moim kraju.

Czy w Androidzie jest taka funkcjonalność dzięki podstawowym funkcjom lub dostępnym aplikacjom?

EDYTOWAĆ:

  • Wolę rozwiązanie, które nie powiadamia drugiej strony nagrania, choć nie jest to konieczne.
  • Potrzebuję rozwiązania, które działa w każdym kraju.

3
Do Twojej wiadomości, musisz sprawdzić ze stanami tutaj w USA legalność nagrywania rozmów.
Sieci

1
Żeby dodać ... Nie wszystkie nagrania rozmów są złe. Używam go do przeprowadzania wywiadów telefonicznych z niektórymi moimi klientami, za ich zgodą, a następnie zapisuję notatki z nagrania.
JW.

Odpowiedzi:


24

Do wypróbowania jest kilka aplikacji. Używam Ultimate Voice Recorder, który kosztuje 4,99 USD, ale działa pięknie. Możesz rozpocząć nagrywanie w trakcie połączenia.

Szybkie wyszukiwanie w AppBrain wywołało Record My Call, które jest bezpłatne. Nie korzystałem z funkcji Record My Call, więc nie mogę komentować, czy może rozpocząć się w trakcie rozmowy.

Aktualizacja: Ultimate Voice Recorder nagrywa obie strony rozmowy.


1
Wiele komentarzy mówi, że dyktafon Ultimate nie działa? Cytat: „System Android nie pozwala na nagrywanie rozmówcy”
Annan

2
Większość rejestratorów rozmów działających na samym telefonie - nie działa na wielu urządzeniach. Wynika to ze sposobu zaprojektowania sprzętu. Jedynymi rozwiązaniami, które działają na wszystkich urządzeniach, są te korzystające z usługi pośredniego nagrywania. Istnieje kilka takich aplikacji na iPhone'a, a obecnie tylko jedna na Androida: market.android.com/details?id=com.scoompa.callrecorder.open . Ujawnienie: Jestem twórcą tej aplikacji.
Guy

@Guy Czy istnieje obecnie rozwiązanie (2019), które działa na standardowych telefonach Samsung (takich jak A3)? i to może nagrywać obie strony, nawet jeśli jestem rozmówcą?
Basj

8

Tasker może to dla ciebie zrobić bez problemów. W rzeczywistości jest wymieniony na stronie głównej jako szczególny przypadek użycia:

nagrywaj automatycznie to, co mówisz podczas połączeń telefonicznych na kartę SD


2
Tylko z twojej strony rozmowy, od tego zdania.
Oak

5
Zgadzam się, że zdanie nie jest jasne - ale Tasker zdecydowanie pozwala nagrywać obie strony rozmowy. Zobacz szczegółowe informacje: tech.shantanugoel.com/2010/09/24/…
simmosn 30.09.10

bardzo fajny! Chociaż podobnie jak inne rozwiązania tutaj, korzysta z zestawu głośnomówiącego (po prostu włącza się automatycznie).
Oak

@Oak, czy to nadal prawda, czy wymaga włączenia zestawu głośnomówiącego? Czy nie możemy nagrywać obu stron za pomocą Taskera i słuchawek?
Basj


2

Ditto Bryan w Google Voice.

Kolejną rzeczą do wypróbowania jest pobranie dyktafonu z rynku. Włącz zestaw głośnomówiący podczas połączenia, gdy dyktafon działa i nagrywa w tle. To przynajmniej cię nagra, nie jestem pewien, czy to zadziała dla drugiej strony, ale może podczas korzystania z zestawu głośnomówiącego.


1

To naprawdę odpowiedź na pytanie, jak nagrywać rozmowy telefoniczne na telefonie Motorola Atrix 4G? oznaczony jako duplikat, nawet jeśli nie jest, ale dotyczy to również tutaj.

Jeśli potrzebujesz funkcji nagrywania połączeń, lepiej uważaj i spróbuj przed zakupem . Niektórzy producenci urządzeń okaleczają oprogramowanie podstawowe na swoich telefonach najprawdopodobniej z powodów narzuconych przez hipokryzję BS w krajach, w których działają. Następnie możesz zainstalować dowolną aplikację do nagrywania połączeń, która Ci się podoba i może po prostu nie działać z tego powodu, ponieważ nie jest wadliwa (ludzie nie wiedzą o tym i zostawiają złe recenzje).

Sposób, w jaki to robią, jest różny. Nokia zwykła wstrzykiwać sygnały dźwiękowe do mojego telefonu z Symbianem, znalezienie oprogramowania, które to obejdzie, było dla mnie bardzo trudne. Motorola w swoim telefonie z Androidem Atrix poszła o krok dalej i najwyraźniej zmodyfikowała podstawowe biblioteki, aby nagrywanie nie było w ogóle możliwe.

Czasami można obejść ten problem, jeśli utkniesz z bieżącym telefonem. Na przykład dostępna jest pamięć ROM Now Blast 2.3.5 dla wyżej wymienionej Motoroli Atrix na stronie internetowej deweloperów XDA, która pochodzi z Chin. Nadal jednak wymiana oprogramowania nie jest łatwym zadaniem, jeśli jesteś nowy. Zajęło mi to całą noc, aby nauczyć się lin, żargonu i naprawić ten BS, i tylko tyle, dzięki wsparciu innych osób, które napisały narzędzia, przewodniki itp. Nosi także ryzyko, że telefon nie będzie nadawał się do użytku.

Oto moje wyniki:

Motorola Atrix 4GKorzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.