Powiadomienia na ekranie blokady zmieniają się z pozoru bez powodu


10

Ok, spróbuję to opisać i mam nadzieję, że to ma sens.

Po włączeniu ekranu (gdy telefon jest zablokowany) widzę wszystkie moje powiadomienia. Na przykład będę mieć niektóre powiadomienia Gmaila, niektóre wiadomości SMS, niektóre powiadomienia kalendarza.

Gdy patrzę na te powiadomienia lub mam zamiar je usunąć, zmieniają się. Nie dlatego, że dostaję nową wiadomość e-mail / SMS. Pozornie bez powodu. Podczas gdy patrzę na powiadomienie e-mail, które pierwotnie znajduje się poniżej powiadomienia kalendarza, lub mam zamiar je przesunąć, być może zmieni lokalizacje tak, aby były powyżej powiadomienia kalendarza. A potem wróci. To zachowanie jest szczególnie powszechne, gdy „rozwijam” powiadomienie, takie jak wiadomość e-mail, aby móc odczytać część wiadomości z ekranu blokady. Zdarza się to na pozór losowo i może sprawić, że usunę wiadomość, o której nie zamierzam, ponieważ zamienia lokalizacje, gdy się nie spodziewam. Strasznie irytujące jest również czytanie wiadomości i przerywanie wyświetlania innych powiadomień powyżej i poniżej.

  1. Czy ktoś wie, jak ukryć powiadomienia z obracających się pozycji na ekranie blokady? (gdy nawet nie pojawiają się żadne nowe powiadomienia)
  2. Czy to błąd, czy jest to pożądane zachowanie? Jeśli jest to pożądane zachowanie, w jakim celu by to było?

Czy ktoś jeszcze zauważa, że ​​tak się dzieje? Chciałbym uchwycić prezent tego zachowania, aby wyraźnie powiedzieć, o czym mówię.

Używam Androida 7.1.1 na Pixelu.


Jakiego urządzenia / wersji Androida używasz? Muszę przyznać, że doświadczyłem tego na moim 6P w wersji 7.1.1. Bardzo frustrujące, gdy z tego powodu przesuniesz niewłaściwe powiadomienie!
Jonny Wright

Pochodząc z LineageOS z Androidem 7.1.1 na Nexusie 5, po raz pierwszy tego doświadczyłem. O ile pamiętam, nie miało to miejsca na Androidzie 6.
Andrew T.

Po prostu FYI ... Widzę to w mojej edycji Moto X Pure od czasu aktualizacji Marshmallow (6.0), ale nie miało to miejsca w Lollipop (5.1.1). Czasami dość denerwujące.
acejavelin

To auto w oparciu o ostatnią aplikację powiadomień, to znaczy gdybym miał około 20 powiadomień z YouTube na górze (fajny fakt - tak wygląda dla mnie godzina dwudziesta), a następnie e-mail na dole, jeśli dostanę innego e-maila, skoczyliby na górę W TYM stary e-mail.
Dan Brown

1
Zaczęło się to kilka miesięcy temu od aktualizacji aplikacji I-dunno-which-app (ponieważ nie zaktualizowałem systemu operacyjnego). To sprawia, że ​​cała sekcja powiadomień jest prawie całkowicie bezużyteczna! Nie mogę ich odczytać, mogę dotknąć ich w ułamku sekundy, a oni ciągle zamieniają się i przestawiają. To poważny problem z użytecznością; czy muszę pozostać przy błędzie, czy jest jakieś rozwiązanie, aby przywrócić normalną funkcjonalność? Chcę wrócić do kilku miesięcy temu, kiedy to śmieszne zachowanie nie miało miejsca!
Kamafeather

Odpowiedzi:


3
  1. Wygląda na to, że nie można utrzymać powiadomień z obracających się pozycji na ekranie blokady w systemie Android 7 Nougat. Zobacz wyjaśnienie poniżej i sposób wyłączenia tej akcji w Androidzie Lollipop.

  2. To wydaje się być pożądanym zachowaniem. Zobacz wyjaśnienie poniżej.

Powiadomienia o priorytecie wznoszą się na górę. Zobacz http://www.greenbot.com/article/2854634/master-notifications-in-android-lollipop-with-notification-priority-and-downtime.html i użyj ctrl+f(„Search on Webpage”, Desktop) do wyszukiwania dla „Powiadomień priorytetowych” (próbowałem znaleźć lepsze źródło, witamy edycję).

Aby zmienić priorytetowe powiadomienia w Androidzie Lollipop (ustawienie nie wydaje się być obecne w Android Nougat):

Przesuń w dół pasek powiadomień, dotknij Ustawienia trybik, kliknij „Dźwięk i powiadomienia”, kliknij „Powiadomienia aplikacji” (u dołu) - wybierz aplikację, aby kontrolować zdolność poszczególnych aplikacji do zmiany kolejności.

Poszczególne aplikacje mogą same decydować o awansie na szczyt, prosząc o pierwsze miejsce, np. „Wyścig zbrojeń” lub ustawianie się w szeregu, takie zachowanie jest zwykle niegrzeczne i niepożądane; jego użycie jest odradzane, ale co robić.

Priorytet poszczególnych programów można zmienić w zrootowanych urządzeniach z Androidem (telefon lub tablet), co spowodowałoby, że obsesyjne programy działałyby wolniej i dłużej; ale ostatecznie uruchamianie i wykonywanie niechcianego spamowania w obszarze powiadomień. Skarga na i / lub bojkot takich programów to kolejna droga dostępna dla użytkownika.

Oto przykład programowania z dyskusją na temat prawidłowego (i grzecznego) wdrożenia tego: /programming/6189817/pin-notification-to-top-of-notification-area .

Android „O” ma lepszą kontrolę nad powiadomieniami (dostępna wersja Dev), a istnieją aplikacje, które pozwalają na większą kontrolę. Ten film przedstawia wersję demonstrującą te same funkcje, co Android O: https://youtu.be/_Aj61Quj1Uo .


Nie widzę, aby poszczególne aplikacje sterowały układem menu w ustawieniach powiadomień. Czy możesz sprecyzować, gdzie to jest? Używam Androida w wersji 7.1.1. Artykuł wydaje się być napisany dla Androida Lollipop, a nie nugat.
spacetyper

Chociaż ta odpowiedź zawiera link do historii danego zachowania, NIE zapewnia ona roboczej odpowiedzi na punkt 1 w moim pytaniu dotyczącym danej wersji oprogramowania. Nie należy przyznawać nagrody.
spacetyper

Po rozwinięciu Powiadomienia są uporządkowane według kolejności ich występowania, wtedy „zdają sobie sprawę”, że powinni zmienić to ustawienie i zrobić to; jeśli mieliby następnie „odkryć”, że wygasły (lub na przykład są pobraniem i zostały ukończone), zaktualizują się. Każdy odpowiedni Wątek nie jest uruchamiany, a każdy Proces testowany przed jego prezentacją - inny sposób sformułowania, polegający na tym, że „Sprawdzanie pisowni” to osobny Program, który jest używany po (często podczas) pisania Książki. Jeśli to nie odnosi się do punktu, o którym mówiłeś, podaj dokładnie ten punkt sam.
Rob

Dzięki za próbę wyjaśnienia. Nie wyjaśnia to zachowania samej zmiany kolejności powiadomień aplikacji, a następnie, bez nowych powiadomień lub zmian, cofania się. Aby użyć analogii sprawdzania pisowni, byłoby to podobne do otwarcia statycznego dokumentu i zobaczenia słowa podkreślonego, a następnie bez żadnej akcji ze strony użytkownika słowo to nie jest już podkreślane. A następnie jest ponownie podkreślony (ponownie, bez działania użytkownika).
spacetyper

1
Niesamowite! Dziękujemy za aktualizację tej odpowiedzi.
spacetyper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.