Czy podczas aktualizacji LineageOS muszę także aktualizować Gapps?


11

Piszę nową nocną wersję LineageOS. Po prostu sflashuję go bez czyszczenia danych / systemu, ponieważ już go zainstalowałem. Jednak używam również Gapps (wariant zapasowy). Czy muszę też zaktualizować zaktualizowaną wersję?

Odpowiedzi:


10

Zwykle nie trzeba ponownie flashować GApps, ponieważ większość instalatorów GApps zainstaluje addon.dskrypt, który automatycznie przywraca GApps po flashowaniu nowej pamięci ROM, która obsługuje addon.d(LineageOS to robi).

Jeśli używasz Open GApps ( http://opengapps.org/ ), jesteś po bezpiecznej stronie.


3

@timoschwarzer już opisał funkcję persist (większości) pakietów GAPPS, więc podejdę do tego z innej strony:

Nadal zaleca się od czasu do czasu aktualizować GAPPS (w miesiącach), ponieważ Google wprowadza nowe funkcje, interfejsy API itp. W zaktualizowanych wersjach swoich aplikacji, ale nie zrobienie tego zwykle nie wpływa na funkcjonowanie urządzenia .

Gdy to zrobisz, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową nandroid przed ręcznym flashowaniem nowego pakietu GAPPS, i przetestuj zaktualizowane aplikacje, których często używasz, aby dowiedzieć się, czy zmiana jest dla Ciebie podobna, abyś mógł cofnąć, jeśli się zmieni niezadowalające lub powodujące problemy (np. aktualizacje aplikacji Google często powodują rozładowanie baterii).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.