Jak usunąć recenzję napisaną przeze mnie z aplikacji Android Market?


14

Jak usunąć recenzję napisaną przeze mnie z Android Market?

Gdzieś w oprogramowaniu do śledzenia problemów Google ktoś podniósł ten problem (zgubiłem link, przepraszam), a odpowiedzią było, że istnieje opcja menu „usuń przegląd” podczas przeglądania aplikacji w aplikacji Market. Pytający wydawał się zadowolony, jednak w moim telefonie nie ma takiej opcji menu (Android 2.2).


Jaką wersję Market zainstalowałeś?
eldarerathis,

Próbowałem usunąć recenzję z przeglądarki internetowej komputera. Ma opcję edycji recenzji, ale nie można jej usunąć.
Sumit Nathany

1
Obecnie w witrynie Play dostępna jest opcja usuwania. Zobacz moją zaktualizowaną odpowiedź, @Sumit :-)
Arjan,

Google Plus ma również przegląd wszystkich twoich ocen i opcję ich usunięcia (przejdź do karty +1 w swoim profilu, aby je zobaczyć).
ce4

Odpowiedzi:


12

Obecnie na stronie Play znajduje się przycisk Usuń:

Usuń przycisk na stronie Play

Pozostała część tego postu jest na wypadek, gdyby coś się później zmieniło, zwłaszcza, że ​​w listopadzie 2012 r. Google pogorszyło sytuację , ale także rozwiązało problem istniejących recenzji, usuwając Twoje imię i nazwisko:

Google Play jest teraz połączony z Google+, aby pomóc Ci znaleźć recenzje, którym ufasz.

Nowe recenzje będą publikowane publicznie przy użyciu Twojej nazwy i zdjęcia w Google+. Twoje nazwisko w poprzednich opiniach pojawi się jako „Użytkownik Google”.

Pamiętaj też, że ktoś zgłosił problem 16483: Android Market nie pozwala na usunięcie oceny i komentarza istniejącej aplikacji . Głosowanie może pomóc! A może jest jakaś alternatywna aplikacja rynkowa, która współpracuje ze sklepem Google?

Moje ustalenia:

 • Pomimo tego, co wielu pisze: wyczyszczenie całego tekstu, w tym tytułu, nie usuwa dla mnie recenzji; właśnie przeniosłem moją starą recenzję na górę, z nową datą i zaktualizowanym numerem wersji. W aplikacji Play przycisk „OK” jest wyłączony podczas czyszczenia tytułu, więc wydaje mi się, że tekst tytułu jest obowiązkowy. Rzeczywiście, samo wpisanie tytułu na stronie internetowej powoduje zapisanie nowej recenzji z pustym opisem. To jednak pokazuje moje imię, ocenę i tytuł.

  Aby edytować własną recenzję w witrynie, nawet jeśli jest ona faktycznie wyświetlana na stronie głównej: najpierw kliknij „Wszystkie recenzje” lub przejdź do zakładki „Recenzje użytkowników”, a następnie znajdź przycisk „Edytuj recenzję” obok „Mojej recenzji”. Pamiętaj, że różne języki mogą pokazywać różne recenzje! (Nie mogę znaleźć mojej recenzji w holenderskim Google Play, ponieważ wprowadziłem ją za pomocą aplikacji w języku angielskim Play?)

 • W aplikacji Play możesz przesunąć gwiazdki w lewo, aby uzyskać „bez oceny”, ale wtedy przycisk „OK” jest wyłączony.

 • Odinstalowanie sprawdzonej aplikacji nie usuwa tej opinii. (To chyba ma sens).

 • Dotyczy to również nowych lub zaktualizowanych recenzji: rozpowszechnienie zmian zajmuje sporo czasu. Nawet po wyświetleniu nowej recenzji odświeżenie może ponownie pokazać starą. Wydaje mi się, że w grę wchodzi wiele serwerów i synchronizacja zajmuje trochę czasu. Bądź cierpliwy, bo w przeciwnym razie możesz ponownie aktywować starą recenzję.

 • Stare wersje aplikacji Market zawierają opcję „Usuń moją recenzję”, po prostu naciskając przycisk menu sprzętowego podczas przeglądania aplikacji. Który wydaje się już w 2.3.5 i nie mogę go znaleźć w Play na 4.0.4 albo.

  Próbowałem ze starym urządzeniem Android 2.1 z wersją Market „2002306”. Ta stara aplikacja Market nadal działa dobrze, ale nie wszystkie aplikacje są widoczne na tym starym urządzeniu, a niektóre wskazują „Nie można znaleźć żądanego elementu” po wybraniu.

  Sniffing sieci najpierw pokazuje jakieś żądanie HTTPS, prawdopodobnie uwierzytelnienie. Usunięcie oceny dało mi POST do android.clients.google.com:

  POST /market/api/ApiRequest HTTP/1.1 
  version=2&request=CpQDCr[...]OTc2NTE4MzgYARQ
  

  Jest to żądanie, podobnie jak wiele innych, które ludzie odszyfrowali. Niestety nieoficjalny interfejs API Android Market nie obsługuje tych żądań oceny.

 • Za pomocą „Zarządzaj aplikacjami” usunąłem wszystkie aktualizacje dla Sklepu Play 3.5.19 na Androida 4.0.4, otrzymując wersję 3.4.7. Brak szczęścia.

 • Próbowałem również AppBrain, mając nadzieję, że w jakiś sposób będzie on współpracował ze Sklepem Google Play, a następnie pozwoli na zmianę ocen. Bez cygara


4

Wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do przeglądarki
 2. Przejdź do strony głównej Google
 3. Na górze kliknij Play
 4. Idź na dół ekranu
 5. Kliknij na My orders and settings(lewy dolny róg)
 6. Wybierz aplikację, z której chcesz usunąć komentarz.
  Będzie można edytować lub usunąć komentarz.

Mam nadzieję że to pomoże.


2

W aplikacji rynkowej kliknij ponownie głosuj gwiazdki, po prostu wyczyść tekst recenzji i zapisz ponownie. (możesz wyczyścić swoją recenzję, ale nie możesz usunąć gwiazdek głosowania, możesz też zmienić gwiazdki głosów, jeśli chcesz)


1
To nie działa, dobrze w najnowszym sklepie z zabawkami, jeśli cofniesz ocenę gwiazdek, przycisk „OK” zostanie wyłączony!
t0mm13b

1

W najnowszej wersji Google Play Store, v4.9.13, oryginalny recenzent musi znaleźć oryginalną recenzję. Jest to łatwe, ponieważ z mojego doświadczenia wynika, że ​​moja recenzja jest prezentowana na górze listy recenzji. Kliknij przycisk Edytuj, a pojawi się okno dialogowe z przyciskiem Usuń. Kliknij przycisk Usuń.


-2

Przycisk OK jest wyświetlany jako wyłączony, jeśli nie masz wszystkiego wypełnionego. Upewnij się, że kliknięto gwiazdki i wypełniono OBIEG LINIĘ PODSUMOWANĄ I SEKCJĘ KOMENTARZA.


1
Jak to usuwa recenzję?
Peanut

1
To brzmi jak instrukcje dotyczące publikowania recenzji, a nie usuwania tej, która została już opublikowana. To nie pomaga PO.
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.