Automatycznie ograniczaj (zatrzymaj) ładowanie akumulatora przy danym procencie


11

Urządzenie: Moto X Play (zrootowane, standardowe, Android 6.0.1, płyta msm8916, XT1562)

Dlaczego chcę ograniczyć ładowanie?

(Pomińmy, czy moje powody są ważne, czy nie, i zaakceptuj, że chcę , jeśli nie zgadzasz się z moimi powodami)

Aby poprawić żywotność baterii, chcę ograniczyć ładowanie, gdy osiągnie 90%, jak wyjaśniono tutaj Idealny procent ładowania / rozładowania dla maksymalnej żywotności baterii?

Czy to możliwe?

Tak, przynajmniej na moim poprzednim urządzeniu Honor 6, jak tutaj przedstawiłem Jak mogę zastąpić prąd ładowania na Huawei Honor 6? , na dwa różne sposoby

Próbowałem bezskutecznie zidentyfikować odpowiedzialny plik, w którym zmiana wartości ograniczyłaby ładowanie

Szukam pliku systemowego odpowiedzialnego za zatrzymanie ładowania, z jego prawdziwą ścieżką (bez dowiązań symbolicznych)

(jak widziałem na poprzednim urządzeniu, zlokalizowanie ścieżki do pliku było dużym wyzwaniem po zidentyfikowaniu)1
Wiem, że masz tutaj duże doświadczenie, ale może to być trochę problem XY i pomocne może być wskazanie twojego głównego celu - dłuższej żywotności baterii? martwisz się eksplozjami? - więc wszyscy możemy spróbować ci w tym pomóc.
owlswipe

Dlaczego nalegasz na „brak dowiązań symbolicznych” tutaj? Pliki związane z zasilaniem są dogodnie symlinkowane /sys/class/power_supply/na prawie każdym systemie Linux, jaki widziałem. Dlaczego musisz je zlokalizować np. W drzewie i2c?
Dmitrij Grigoryev

@DmitryGrigoryev Dobre pytanie z prostą odpowiedzią. Nie jestem zorientowany na Linuksa i nie rozumiem - więc chciałem poznać lokalizację, z której mogę bezpośrednio nimi manipulować, tak jak to zrobiłem w mojej odpowiedzi :-)
beeshyams,

Teraz jest Chargie - zestaw pamięci USB + aplikacja na Androida, która ogranicza zewnętrzne ładowanie. Wystarczy zainstalować drążek między ładowarką a telefonem i za pomocą aplikacji wybrać poziom naładowania. Proste. Szukaj „Google Stickie” w Google.
Ovidiu Sandru

Odpowiedzi:


11

Ok .. Rozumiem :)

 • Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest Honor 6, moje poprzednie urządzenie, był jeden plik, z którym mogłem się pobawić, aby automatycznie zatrzymać ładowanie

 • W Moto X Play istnieją dwa różne pliki - jeden do odłączania ładowarki i drugi do usuwania symbolu ładowania (innymi słowy, możesz zatrzymać ładowanie i nadal wyświetlać symbol podłączonej ładowarki). Dopóki nie zdałem sobie z tego sprawy, biegałem w kółko, ponieważ wziąłem symbol ładowania, aby pokazać, że ładowanie się dzieje (i zakładając, że mam do czynienia z niewłaściwym plikiem). Podczas eksperymentowania, gdy zauważyłem spadek ładunku pomimo pokazanego symbolu ładowania, zweryfikowałem aplikację Ampere i pojawiła się mądrość!

Jakie są pliki?

( Edycja: 30 marca 20 Jackpot! Znalazłem to niesamowite repozytorium plików dla różnych urządzeń przez twórcę modułu Magisk Advanced Charging Controller . Lepiej skorzystaj z tego wszechstronnego modułu, ale jeśli chcesz zrobić majsterkowanie, to dobry początek).

Mogą istnieć inne pliki, ale pliki, na których bazuję również:

 1. Ikona ładowania: /sys/devices/soc.0/78d9000.usb/power_supply/usb/online (w celu wyłączenia ikony zmień wartość pliku z 0 to 1)

 2. Do ładowania: /sys/devices/soc.0/78b5000.i2c/i2c-1/1-001c/power_supply/battery/charging_enabled(Aby wyłączyć ładowanie, zmień wartość pliku od 1 to 0)

W celu zautomatyzowania tego, podejście było podobne do mojej odpowiedzi tutaj przy użyciu emulatora terminali i Macrodroida, jak wyjaśniono tutaj - Jak zautomatyzować wiersz poleceń, gdy uruchomiona zostanie określona aplikacja?

Jak znalazłem pliki?

Nieelegancko i mam nadzieję, że ktoś opublikuje dobry sposób. Oto sposób, który może Ci pomóc w identyfikacji pliku i ścieżki

Założenia

 • Długie godziny w sieci i trochę kodowania na GitHubie (których wcale nie rozumiem) skłoniły mnie do przejrzenia i2ci usbpowiązanych plików o nazwach takich jak charger_enabledlub enable_charger. Wydaje się, że tak jest w przypadku Honor 6, Moto X i niektórych urządzeń Nexus. Nie mam pojęcia, czy jest to zależne od mikroukładu czy urządzenia

 • Prawdziwa ścieżka do tego pliku znajduje się w /sys. Ponownie mogą się różnić

Następne kroki

 • Wykonaj wyszukiwanie charger enabledlub enable_chargerwyszukiwanie wieloznaczne z podobnymi słowami w/sys

 • Zmień rwuprawnienia, aby umożliwić zmianę treści z 1na 0lub odwrotnie

 • Podłącz ładowarkę i zobacz wartość w pliku, odłącz i powtórz. Jeśli wartość się zmienia, wygląda na odpowiedni plik. Gdy ładowarka jest podłączona, zmień wartość w pliku, a jeśli ładowanie się zatrzyma, trafiłeś w nią (więcej, jeśli ścieżka znajduje się w i2ckatalogu). Zweryfikuj za pomocą aplikacji Ampere, aby potwierdzić status ładowania

 • W tym czasie możesz również skopiować oryginalne i zmodyfikowane pliki do osobnego katalogu w pamięci. Potrzebny do automatyzacji

 • Jeśli urządzenie jest jak kopalnia gdzie ładowania może być zatrzymany, ale ikona ładowania, pokazy, więcej harówki zidentyfikować ten plik za pomocą słów kluczowych jak onlinelub connectedczy ???

Jeśli masz szczęście, powyższe powinno Ci pomóc


Podobnie jak dodatkowe informacje dla potomnych, skróty emulatora terminali to:

 • Aby wyłączyć ładowanie i usunąć ikonę ładowania

su –c "cp /storage/emulated/0/moto_charging/disable_charging/charging_enabled /sys/devices/soc.0/78b5000.i2c/i2c-1/1-001c/power_supply/battery/" ; su -c "cp /storage/emulated/0/moto_charging/no_symbol_charging/online /sys/devices/soc.0/78d9000.usb/power_supply/usb/"

 • Aby włączyć ikonę ładowarki i ładowania

su -c "cp /storage/emulated/0/moto_charging/show_charging/online /sys/devices/soc.0/78d9000.usb/power_supply/usb/" ; su –c "cp /storage/emulated/0/moto_charging/enable_charging/charging_enabled /sys/devices/soc.0/78b5000.i2c/i2c-1/1-001c/power_supply/battery/"

moto_chargingto folder utworzony w wewnętrznej karcie SD, który ma oryginalne i zmodyfikowane kopie (w celu włączenia i wyłączenia ładowania), a pliki te są kopiowane do systemu. Oczywiście wymaga rootowania


1
Chcę również ładować akumulator tylko do 85–90%. Przyznaję, że twoja odpowiedź jest imponująca i dobrze udokumentowana (i głosowałem za nią). Ale jest to cholernie kłopotliwe. Czy można stworzyć skrypt / aplikację, aby osiągnąć to wszystko przy mniejszym wysiłku? :)
Ultralisk

Wydaje się, że jest do tego aplikacja. Nie przywiązałem go JESZCZE: android.gadgethacks.com/how-to/…
Ultralisk

@FreeAndNil dzięki. 1. W przypisie do mojej odpowiedzi znajduje się już powiązana aplikacja 2. Nie próbowałem aplikacji, do której się połączyłeś (dzięki za to), ale jeśli nie będę wiedział, co się w nią znajduje, byłbym chary 3. Nie wiem znam skrypty, ale można to łatwo przekonwertować na skrypty, a Macrodroid obsługuje także skrypty
beeshyams

@FreeAndNil: zaznaczone. Twoje źródło wskazuje na tę samą aplikację, z którą się połączyłem - ostatnio sprawdziłem forum programistów XDA, skrypt nie był open source - być może jest znany.
beeshyams,

1
@beeshyams boi się, że nie jestem „wystarczająco zapalony”; Przepraszam, raczej brakuje mi czasu na zbadanie źródeł w tej głębi.
Izzy

3

Teraz jest Chargie - zestaw pamięci USB + aplikacja na Androida, która ogranicza zewnętrzne ładowanie. Wystarczy zainstalować drążek między ładowarką a telefonem i za pomocą aplikacji wybrać poziom naładowania. Proste. Szukaj „Google Stickie” w Google.

Ujawnienie: Jestem CEO Lighty Electronics. Opracowaliśmy Chargie i chcielibyśmy, aby ludzie, którzy mieli ten problem, mogli cieszyć się naszym produktem tak samo jak my. Bez spamu, tylko rozwiązanie problemu.


-4

Martwisz się o coś, a także koncentrujesz się na czymś, co jest nieistotne.

Większość nowoczesnych telefonów ma wbudowaną technologię, która automatycznie przerwie ładowanie w około 90% do 100%.

Nie kupuj w całym cyklu ładowania mumbo jumbo. Jeśli masz dobry telefon, będziesz w 100% złoty przez cały czas (o ile ładujesz telefon, kiedy trzeba go naładować. To nie znaczy, że co noc ). Testowałem wiele, wiele telefonów i jeszcze nie widziałem tej „teorii” cyklu ładowania jako prawdziwej.

Twój telefon jest już tak zbudowany. Gdy zobaczysz, że jest naładowany w 100%, nie jest to dosłownie jego pojemność. Producenci OEM robią to, aby zapobiec nadmiernemu ładowaniu urządzeń przez ludzi. (To znaczy, jeśli masz telefon, w którym OEM jest inteligentny).

Należy również pamiętać, że ogólne korzystanie z telefonu może zużyć baterię w ciągu roku. Przeżycie baterii nie jest wieczne, bez względu na to, jak zdrowy jest twój cykl ładowania. Zależy to od sposobu korzystania z urządzenia, pobieranych aplikacji i ich interakcji z baterią (zużycie) itp.

W każdym razie możesz użyć Bezpiecznej opłaty , aplikacji z Google Play, aby powiadomić Cię o przekroczeniu określonego procentu.


Źródła

Poza sześcioletnim doświadczeniem, które samo w sobie nie jest wiele, oto kilka istotnych artykułów.

Istnieje również wiele forów prowadzonych przez rówieśników z ludźmi, którzy mają wieloletnie doświadczenie, którzy przetestowali tę teorię, okazując się fałszywymi. Urządzenia same radzą sobie z ładowaniami i zatrzymują się w razie potrzeby.


1
Załóżmy, że chcę z jakiegokolwiek powodu i potrzebuję na to sposobu 2. Nie potrzebuję dodatkowej aplikacji, aby mnie powiadomić, mogę to łatwo zrobić za pomocą aplikacji do automatyzacji Macrodroid, której używam. Twoja odpowiedź w obecnej formie jest nieprzydatna
beeshyams

4
Większość nowoczesnych telefonów ma wbudowaną technologię, która automatycznie przerwie ładowanie w około 90% do 100%. - czy możesz to poprzeć jakimkolwiek dowodem?
beeshyams

2
Możesz przeczytać linki, które zamieszczasz jako dowód, to cytat z jedynego szczegółowego technicznie: „Jak już wcześniej wspominaliśmy [z linkiem do całego dowodu], jeśli chcesz przedłużyć życie baterii, chcesz cały czas utrzymywać ją w przedziale 40–80%. ” Faktem jest, że istnieje kompromis między czasem między ładowaniami a wytrzymałością baterii, a tylko te pierwsze pojawiają się w specyfikacjach urządzeń i reklamach. Jak myślisz, który producent będzie priorytetem? Wydaje się, że dowody wskazują na 40% dla przechowywania, a jazda na rowerze 75-65% jest optymalnym zakresem w użyciu.
Chris

4
HILARIOUS: jedno z twoich źródeł (pierwsze), które zacytowałeś, faktycznie zaprzecza ci: „Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej baterii, chcesz ją cały czas utrzymywać między 40% -80%” . Ponadto źródło twierdzi, że NIE NALEŻY ładować telefonu do 100%, a za noc zostanie obciążony do 100% !!!!!!
Ultralisk

3
A oto wiarygodne źródło (nie takie jak te, które podałeś), aby udowodnić, że się mylisz: batteryuniversity.com/learn/article/…
Ultralisk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.