Chciałbym uruchomić Termux jako root: możliwe?


10

Chciałbym mieć serwer SSH, HTTP i SMB na standardowych portach w moim telefonie.

Istnieje sposób, aby uruchomić Termux jako root i pozwolić serwerom działać na uprzywilejowanych portach?

Uruchamianie zrootowanego Androida 7.1 na odblokowanym urządzeniu.

Odpowiedzi:


14

Domyślne ustawienie suz Termux jest proste. Po uruchomieniu wyświetla /system/bin/shdla ciebie zamiast powłoki Termux (zwykle bash). Aby rozwiązać ten problem, możesz zainstalować niestandardowe opakowanie su dla Termux przez

apt install tsu

A potem możesz uruchomić tsu, aby twoje bashi wszystko było teraz w ramach uprawnień roota.

Dalsze informacje:
użyj edytora (podobnego vim), aby zobaczyć, /data/data/com.termux/files/usr/bin/sua przekonasz się, że w linii 10 wywołuje exec su $@bezpośrednio podczas tsugdy wykonuje wykrywanie powłoki, a w linii 80 działa

exec su --preserve-environment -c "LD_LIBRARY_PATH = $ PREFIX / lib $ ROOT_SHELL"

w celu zachowania środowiska Termux.


4

Właśnie rozwiązałem ten sam problem dla siebie. tsu mi nie wyszło. Znalazłem ten projekt: https://github.com/st42/termux-sudo

Chciałem również uruchomić sshd jako root. Jest to gotowe urządzenie z termux-sudo, ale na początku nie chciało używać pliku autoryzowanego_klucza, ponieważ uprawnienia do niego i wszystkich jego katalogów nadrzędnych nie były ograniczone do katalogu głównego (a na moim urządzeniu nie można ograniczyć katalogu / zrootować 700, ponieważ oprogramowanie mediaplayer z jakiegoś powodu już nie działa).

Musiałem więc dodać opcję StrictModes nodo pliku konfiguracyjnego sshd: /data/data/com.termux/files/usr/etc/ssh/sshd_configa teraz działa! :)


to pomogło i powinna być przyjętą odpowiedzią
ArtDeineka,

0

Po uruchomieniu su wyjmiesz się z podpowłoki termux. Możesz wypróbować zezwolenie SELinuksa, w ten sposób omijam odmowę zezwolenia.


więc gdy wpisuję su, superużytkownik pyta mnie o uprawnienia roota, daję je, a potem muszę uruchomić serwery jako root? Czy raz to zrobię, że mogę uruchomić serwery z normalnym użytkownikiem, ale nadal mogą uzyskać uprzywilejowane porty?
Magnetic_dud,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.