Czy przewoźnik wie, że korzystam z tetheringu przez hotspot Wi-Fi?


25

Korzystam z wbudowanego w telefonie Hotspot Wi-Fi, aby udostępniać Wi-Fi mojemu laptopowi i innym urządzeniom. Korzystam z Androida 2.3 (Gingerbread), a moim telefonem jest HTC Desire Z.

pytania

Czy operator może wykryć, że korzystam z „Hotspotu Wi-Fi” i udostępniam moje komórkowe połączenie danych innym urządzeniom?

Ponadto, czy Wi-Fi Hotspot jest funkcją większości urządzeń z Androidem? i czy jest to funkcja, którą przewoźnik może wyłączyć (na zasadzie telefonicznej)?


2
Powodem, dla którego użytkownicy iPhone'a tak łatwo się dowiedzieli, jest fakt, że iPhone używałby innej APN do tetheringu niż własne połączenie danych. Telefony z Androidem tego nie robią.
Broam

Odpowiedzi:


24

Nie jest to wykrywalne, ale używanie tetheringu na Androidzie z drugim urządzeniem pozostawia wiele śladów:

  • Nagłówki User-Agent w HTTP, które pochodzą z przeglądarki innej niż mobilna
  • Zwiększone zużycie ruchu
  • Połączenie z usługami, które nie są dostępne na urządzeniach z Androidem / smartfonie (np. World of Warcraft)

i wiele innych nie mogę myśleć o bankomacie.

Ale nigdy nie słyszałem o przewoźniku, który idzie na rozprawę, nawet jeśli jest to naruszenie usług z większości umów przewoźnika. Operatorzy komórkowi IMHO mają obecnie inne problemy, takie jak ogólnie zwiększony ruch danych mobilnych z powodu boomu na smartfony. Są one obecnie obsługiwane przez miękkie limity ruchu danych, które po osiągnięciu zezwalają tylko na ruch przez połączenia 2G. Lub, aby odpowiedzieć na drugie pytanie, jeśli kupisz smartfon od niektórych operatorów, wbudowana funkcja modemu jest zablokowana i nie nadaje się do użytku.


1
Jedną rzeczą, którą zwykle robię, jest ssh z mojego urządzenia na uwięzi i przekierowanie do zdalnego proxy na moim serwerze. Jedyną rzeczą, jaką sieć kiedykolwiek widzi, jest szyfrowany ruch SSH.
stsquad

1
Zła odpowiedź !  Gdy korzystam z tetheringu (który nie jest blokowany przez telefon), cały mój ruch z laptopa jest przekierowywany do portalu dostępowego (wszystkie żądania resolve są rozpatrywane w witrynie portalu dostępowego i ping jest blokowany, ale nie z telefonu), stwierdzając, że muszę zapłacić 4 razy więcej niż płacę teraz, aby uzyskać dostęp do tetheringu!
user2284570,

W takim przypadku w telefonie jest oprogramowanie, które to umożliwia. Zakładam, że takie oprogramowanie jest niestandardowe.
Flow

2

Chociaż Twój operator nie byłby w stanie bezpośrednio wykryć, że używasz hotspotu Wi-Fi, może zauważyć, że używasz dużej ilości danych. Jest to często czerwona flaga w ich systemach i może sprawić, że zadzwonisz i / lub przepustowość zostanie ograniczona / ograniczona.

Hotspot Wi-Fi nie jest dostępny na wszystkich urządzeniach. Na przykład mój og Droid ze standardową pamięcią ROM nie oferuje tego z powodu ograniczeń sztucznie narzuconych przez Verizon.

Chociaż przewoźnik nie może wyłączyć hotspotu Wi-Fi na telefonie przez telefon, z pewnością może ograniczyć przepustowość i / lub ograniczyć ją do określonej kwoty (na przykład, uzyskuję pełne pasmo, dopóki nie osiągnę 2 GB ogółem, w którym to momencie zwalnia SPOSÓB na dół).


Zła odpowiedź ! Gdy korzystam z tetheringu (który nie jest blokowany przez telefon), cały mój ruch z laptopa jest przekierowywany do portalu dostępowego (wszystkie żądania resolve są rozpatrywane w witrynie portalu dostępowego i ping jest blokowany, ale nie z telefonu), stwierdzając, że muszę zapłacić 4 razy więcej niż płacę teraz, aby uzyskać dostęp do tetheringu!
user2284570,

/ u / user2284570: „tethering” i „hotspot Wi-Fi” nie są terminami wymiennymi. Ma też siedem lat - być może możesz wziąć pod uwagę, że technologia i operacje operatorów zmieniły najmłodszy kawałek od tamtej pory, co?
Logos,

-1

Właśnie wyłączyłem telefon z T-Mobile, ponieważ jestem dławiony i byłem zdenerwowany. Powiedział, że nie używam tetheringu, mimo że tak było, więc wygląda na to, że nie, nie widzą, że ty tethering.


-2

Może się mylę, ale pomyślałem, że tethering zadziałał, ustawiając translację NAT i przesyłając pakiety z urządzenia na uwięzi przez urządzenie mobilne. Pozostawiłoby to ślad w pakietach IP, ponieważ porty NATed muszą być wbudowane w komunikację, aby NAT mógł działać. Ponieważ pakiety IP nie są zaszyfrowane, operator powinien łatwo ustalić, czy tethering odbywa się na podstawie strumienia danych.


2
Nie, mylisz się. Połączenia NATed nie pozostawiają śladów w nagłówku IP, które również nie mogłyby pochodzić z normalnego połączenia.
Flow,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.