Wady CyanogenMod


24

Jeśli zrootuję i sflashuję telefon, czy dostanę jakieś ograniczenia? Rozumiem, że stracę wszelkie aplikacje / launchery / widżety specyficzne dla operatora i producenta (i może to być bonus); jednak chcę wiedzieć:

  1. co stanie się z moim kontem Gmail / Kalendarz / Rynek? Czy to zadziała jak poprzednio?
  2. czy dostanę problemy z baterią / radiem / GPS?
  3. czy stracę trochę kompatybilności z aplikacjami (Czy niestandardowa pamięć ROM jest mniej kompatybilna)?
  4. czy nadal mogę używać telefonu do opracowywania aplikacji?

Pomyśl tylko o jednej rzeczy - CyanogenMod jest jeszcze lepszy dla programistów niż w magazynie, ponieważ oferuje więcej opcji (kpiny, itp.), Ale miałem pewne problemy, kiedy próbowałem testować aplikacje na moim telefonie S2 z poziomu IntelliJ Pomysł.
zeroDivisible

Odpowiedzi:


18
  1. Twoje aplikacje Google będą działać dokładnie tak samo jak poprzednio; albo zostaną wstępnie zapakowane z CM, albo pobierzesz pakiet aktualizacji, który zainstaluje je dla Ciebie.
  2. Problemy z baterią / radiem / GPS związane są głównie z konkretnym sprzętem. Musisz sprawdzić fora CM i wiki swojego modelu telefonu, aby na nie odpowiedzieć.
  3. Zgodność jest problemem dla niektórych aplikacji, ale w zdecydowanej większości przypadków odpowiedź na to pytanie będzie „nie” (w rzeczywistości niektóre aplikacje są kompatybilne z CM, ale nie z zapasowymi ROM-ami).
  4. Zdecydowanie możesz nadal używać telefonu do tworzenia aplikacji :)

Zaletą flashowania nowego ROM-u jest to, że możesz w dowolnym momencie powrócić do standardowej wersji magazynu, wykonując kopię zapasową lub pobierając standardowy ROM i pozostawiając go do flashowania później, jeśli chcesz. Więc tak naprawdę nie ryzykujesz niczego oprócz czasu zainwestowanego w majsterkowanie ROM.


6
Dodam, że ryzykujesz utratą gwarancji, którą masz u przewoźnika i / lub producenta, ponieważ instalacja niestandardowej pamięci ROM często oznacza odblokowanie bootloadera.
Chahk,

@Chahk Oprócz urządzeń Nexus, nie znam żadnych umów, które pozwalałyby na flashowanie ROM-ów bez unieważnienia gwarancji nawet po odblokowaniu bootloadera;)
Matthew Czytaj

1
@Matthew Read: true, true. Jeśli jednak nie musiałbyś odblokowywać bootloadera (lub mógłbyś go ponownie zablokować), skąd mieliby wiedzieć o twoich flashujących shenanigansach, jeśli przywrócisz zbyt zapasowe urządzenie? ;)
Chahk

@Chahk Podoba mi się twój sposób myślenia: P
Mateusz Przeczytaj

I oczywiście możesz mieć późniejszą wersję Androida, niż jest to dostarczane przez twojego operatora. Mój telefon przeszedł z Androida 2.1 na 2.3 z Cyanogenmod 7, co oznacza, że ​​mogę zainstalować wiele aplikacji, które nie będą działać z 2.1
pelms
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.