Jak wyłączyć domyślną przeglądarkę Messenger?


9

Mniej więcej miesiąc temu Messenger zaimplementował przeglądarkę w aplikacji, podobną do tej z głównej aplikacji na Facebooku. Jest strasznie powolny i chciałbym ładować linki w Chrome (lub Tumblr, Twitter, lub jakiejkolwiek innej aplikacji przeznaczonej dla tego linku). Rozejrzałem się dookoła i nie mogę dowiedzieć się, jak to wyłączyć - wszelka pomoc, którą znajduję, dotyczy przeglądarki w aplikacji Facebook, a nie Messengera. Używam Oneplus 3 z domyślnym systemem operacyjnym Oxygen. Dzięki!

Odpowiedzi:


3

Nie jestem pewien, czy wymyśliłeś to, czy nie, a może to naprawili, ale ja to rozgryzłem. Otwórz komunikator. W prawym górnym rogu dotknij ikony sylwetki, która przeniesie Cię do Twojego profilu. Przewiń w dół i zaznacz „otwieraj linki zewnętrznie”


Mam ten zestaw, ale nie działa na wszystkich linkach. Kusi mnie, aby ponownie zainstalować i sprawdzić, czy to pomoże, ponieważ nie ma oczywistego powodu, aby nie stosować.
Mark

10

Przejdź do komunikatora, przejdź do Photos & Media i włącz: „Otwórz łącza w domyślnej przeglądarce”

ZA

(Kliknij, aby powiększyć)


Naprawdę ukryli to ustawienie, ale dzięki temu przewodnikowi znalazłem je i ustawiłem. Teraz wydaje się, że nie ma żadnego wpływu na link, który naprawdę chcę otworzyć w chrome.
Mark

Powinna być zaakceptowana odpowiedź
Sheharyar

5

Chociaż jest to funkcja samej aplikacji Facebook , wydaje się , że nie ma takiej możliwości w bieżącej wersji Facebook Messenger od tej odpowiedzi (wersja 100.0.0.29.61).

Jedyną bieżącą metodą korzystania z domyślnej aplikacji URL przypisanej do Androida jest kliknięcie ikony menu i kliknięcie opcji Otwórz w ...

Jeśli jednak zauważysz, że Twoja przeglądarka w aplikacji działa wolno, być może musisz przejść do Ustawień -> Aplikacje i wyczyścić pamięć podręczną dla systemu Android WebView i Google Chrome. (Może być konieczne włączenie Pokaż system w menu z trzema kropkami.)


Wygląda na to, że ta opcja została usunięta, przynajmniej na moim urządzeniu. Opcja „udostępnij” pozwala mi tylko dzielić się komunikatorem. Otwarcie strony komunikatora w chrome nie pozwala mi korzystać z komunikatora. Wygląda na to, że jedynym sposobem na uzyskanie adresu URL z komunikatora Facebook jest przeglądarka na komputerze!
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.