Dostęp do danych na urządzeniu z uszkodzonym ekranem (Samsung Galaxy Ace 4)


9

Ekran mojego Samsunga Galaxy Ace 4 zepsuł się (na Androidzie 4.4) i naprawdę, naprawdę chcę usunąć z niego wszystkie moje zdjęcia i inne dane. Telefon ma ekran blokady wzoru oraz dodatkowy kod PIN, jeśli wzór zostanie wprowadzony nieprawidłowo. Próbowałem wielu metod:

  • Mogę włączyć telefon, usłyszeć dźwięk uruchamiania, wszystkie przyciski działają (nawet dwa przyciski dotykowe z tyłu i menu)
  • kiedy podłączam telefon do komputera, urządzenie pokazuje się, ale jest puste - najpierw musisz odblokować telefon.
  • Dotyk nie reaguje, więc brak widzenia i brak dotyku => nie ma możliwości normalnego odblokowania telefonu.
  • Galaxy Ace 4 NIE obsługuje USB OTG, więc podłączenie myszy do TRY, aby coś zrobić, również nie wchodzi w rachubę.
  • Nie mam włączonego debugowania USB
  • Urządzenie nigdy nie było zrootowane
  • Może dlatego też nie mogę zmusić ADB do pracy ...
  • Istnieje kilka dostępnych rozwiązań programowych, które twierdzą, że są w stanie odblokować ekran twojego telefonu przez USB lub być w stanie usunąć twoje dane z telefonu, ale ŻADNE z nich nie obsługuje Galaxy Ace 4 wyraźnie.
  • Mam telefon Airdroid zainstalowany, ale Wi-Fi i inne środki łączności są wyłączone na urządzeniu i nie wiem, jak je ponownie włączyć z uszkodzonym ekranem
  • dlatego Menedżer urządzeń Android firmy Google nie pomógł

W tym momencie czuję, że próbowałem już wszystkiego. Czy jest coś jeszcze, co mogę zrobić? Wymiana ekranu to w przybliżeniu 100 USD i nie obchodzi mnie już ten telefon jako urządzenie, chcę tylko dane. Może można w jakiś sposób podłączyć inny ekran (od tańszego / starszego telefonu? Nie tylko ten dokładny model), nie musi on idealnie pasować, może nawet wisieć luźno na nitce, po prostu muszę odblokować urządzenie.

Ostatnio często można usłyszeć w wiadomościach, w jaki sposób rządy zhakowały czyjś telefon (schwytanego terrorystę itp.), Więc czy istnieje dosłownie jakiś inny sposób, w jaki mógłbym dostać się do mojego? Znam zarówno PIN, jak i wzór oraz oczywiście dane uwierzytelniające do mojego konta Google.


1
Istnieją narzędzia, które mogą zrzucać dane z eMMC bezpośrednio przez JTAG. (płatne narzędzia)
esQmo_

Odpowiedzi:


0

Telefony Samsung AFAIK mają opcję WiFi w menu zasilania, więc jeśli tak jest w twoim przypadku, a także jeśli masz skonfigurowaną Airdroid do łączenia się z właściwym połączeniem z serwerem, tj. Komputerem, możesz mieć szansę na komunikację z urządzeniem.
Spróbuj zgłosić się z powrotem


1
Niestety tak nie jest w przypadku tak starego modelu. Istnieją tylko trzy opcje w menu zasilania (wyłączenie zasilania, ponowne uruchomienie, tryb samolotowy). Niemniej jednak wymieniłem ekran kilka miesięcy temu, więc mogę teraz korzystać z telefonu. Próbowałem już wielu rzeczy, ale ostatecznie nie byłem w stanie odzyskać niczego z tego telefonu bez konieczności płacenia za wymianę ekranu.
pKami
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.