Od której wersji Androida jest obsługiwany exFat?


15

Która wersja Androida obsługuje exFat , jeśli w ogóle? Sieć wydaje się niejasna. Dzięki!


2
Zakładam, że twoje prawdziwe pytanie brzmi: „Od której wersji Androida jest obsługiwany exFat?” - tylko w ten sposób ma to sens.
Robert

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że zgodnie z tym , jest obsługiwany od KitKat (niezależnie od tego, czy używasz aplikacji, czy nie). Ale (jak zawsze) to zależy od decyzji OEM, czy urządzenie może go uruchomić. Możliwe, że jeśli urządzenie obsługuje karty SD większe niż 32 Gb, obsługuje SDXC, który ma system plików exFAT ( tutaj pierwszy wykres )


Ma to sens, również pominięcie obsługi przez OEM, jeśli urządzenie nie ma czytnika kart SD.
Lorenz Lo Sauer

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Dan Brown

10
Znalazłem mój Pixel w 2018 roku na Androida 8.1 nie obsługuje exFat.
jonallard,

Z tego postu wynika, że ​​urządzenia Samsung są kompatybilne.
Adam Hurwitz

@Adam Hurwitz cześć! Będę musiał zaprosić cię do ponownego przeczytania postu; Zauważyłem, że decyzja producenta OEM o tym, czy jest obsługiwana, czy nie. Ponadto twoje linki dotyczą NTFS, podczas gdy to pytanie dotyczy ExFat.
Dan Brown

2

Na dzień dzisiejszy (03.04.2020) exFAT nie jest jeszcze oficjalnie wspierany w AOSP.

exFAT- system plików opracowany przez Microsoft - nie był (jest?) otwarty, więc nigdy nie był częścią jądra Linuksa (a więc i Androida) z powodu problemów patentowych. Jednak sterownik FUSE ( exFAT-FUSE ) istnieje od dawna. Ale to nie jest odpowiedni sterownik wbudowany w jądro, więc opóźnia się wydajność. Istnieją również odpowiednio licencjonowane komercyjne i dla użytkowników domowych wdrożenia exFAT od autoryzowanych partnerów Microsoft, takich jak Tuxera i Paragon .

Po wycieku kodu źródłowego systemu plików exFAT, Samsung poprawnie otworzył sterownik exFAT w 2013 roku. Jest on dostępny jako moduł jądra systemu Linux exFAT-nofuse . W 2018 r. Wydano kolejny sterownik exFAT jako część źródła Samsung Galaxy S8 +. Jest dostępny jako moduł jądra exFAT-Linux poza drzewem.

Jednak żaden z powyższych sterowników nigdy nie został połączony z głównym linuksowym drzewem z powodu problemów z licencją. Inna odpowiedź słusznie stwierdza, że jest to do uznania OEM, jeśli zawierają one exFAT sterownik w jądrze (i wykonywalne w przestrzeni użytkownika) Po umowę z Microsoft lub ich partnerów. Ale prawie każda niestandardowa pamięć ROM zawiera jeden lub więcej powyższych sterowników. exFAT-FUSEwsparcie jest również dostępne jako moduł Magisk: vold-posixmoże być używany prawie z każdym ROMem (przynajmniej po pewnych modyfikacjach) W Androidzie 9 dodano także bardzo podstawową obsługę AOSP :

„Android natywnie nie obsługuje exFAT, ale jesteśmy przynajmniej gotowi spróbować zamontować system plików exFAT, jeśli wykryjemy, że jądro Linux go obsługuje i jeśli są obecne pliki binarne pomocnicze”.

W 2019 r. Nadeszła wielka wiadomość od MS:

„Microsoft ♥ Linux - często to mówimy i mamy na myśli to! Z przyjemnością ogłaszamy, że Microsoft wspiera dodanie technologii Microsoft exFAT do jądra Linux”.

A z tym użytkownik społeczność (który już opracowany sterownik exFAT dla systemu Linux na podstawie 2013 release) dokonał wstępnych zobowiązuje do inscenizacji (nieoficjalny, będzie częścią Mainline jądra) drzewa. Po osiągnięciu „prawdziwego” kształtu jest on łączony z jądrem Linux v5.7-rc1 (wersja testowa). Mam nadzieję, że exFATbędzie częścią przyszłych wersji stabilnych jądra Linux / Android / LTS. Może być ewentualnie przeniesiony z powrotem do aktualnych wersji Androida LTS (3.18 lub 4. *), ale mogą wystąpić problemy z licencją, nie jestem pewien, jak twierdzi Paragon : „Oświadczenie Microsoft jest związane z przyszłymi wersjami jądra Linux”.


0

Oto kroki, aby osiągnąć możliwości odczytu / zapisu na urządzeniu z Androidem przy użyciu usług innych firm.

Ustawiać

  1. Zainstaluj Total Commander

  2. Zainstaluj exFAT / NTFS dla USB

    A. Podłącz urządzenie i wybierz, aby zamontować urządzenie

  3. Zaakceptuj uprawnienia do przechowywania dla każdej aplikacji

Zasoby


Jak to odpowiada na pytanie?
Irfan Latif

Doceniam informację zwrotną @ IrfanLatif. Pytanie dotyczy zgodności formatu plików exFAT na Androidzie. Niestety, exFAT nie jest kompatybilny z Androidem natywnie od jakichkolwiek znanych mi producentów OEM. Jednak powyższa odpowiedź jest obejściem problemu w celu osiągnięcia żądanego wsparcia exFAT.
Adam Hurwitz

1
To jest bardziej odpowiednia odpowiedź na to pytanie: android.stackexchange.com/q/50706/218526
Irfan Latif
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.