Jak sprawdzić, czy na moim telefonie jest oprogramowanie Carrier IQ?


31

Co wiadomo na temat oprogramowania Carrier IQ i telefonów z systemem Android? Widzę podobną ikonę, jak pokazano w aplikacji Carrier IQ, obok aplikacji o nazwie „Dane kontaktowe” i innej o nazwie „Synchronizacja kontaktów”. Czy mój telefon jest dostarczany z Carrier IQ?


3
Ikona jest ikoną domyślną, nie jest specyficzna dla IQ przewoźnika. Nie pomaga ustalić, czy CIQ jest obecny, czy nie. Artykuł jest nieco mylący w tej kwestii.
Mateusz

Na moim Bionicie są dwa programy, KAŻDY Z TĄ SAMĄ IKONĄ JAKO PRZEWOŹNIK IQ, synchronizacja kontaktów i dane kontaktów. Nie można ich również usunąć ...

Odpowiedzi:


22

W Home Launcher telefonu przejdź do menu -> ustawienia -> aplikacje i poszukaj wszystkiego, co zawiera „Carrier IQ”, „IQ” lub ewentualnie „com.carrieriq.iqagent”

Jeśli jesteś zrootowany, wygląda na to, że ta aplikacja sprawdzi i sprawdzi, czy istnieje na twoim telefonie. Zapłacił klucz licencyjny pozwala także usunąć go z telefonu. Ta aplikacja została wykonana przez Trevora Eckharta, osobę, która odkryła tę „lukę”.

Jeśli nie jesteś zrootowany, ta aplikacja podejmie próbę wykrycia Carrier IQ na twoim telefonie. A oto kolejna aplikacja Lookout, która wykryje dla Carrier IQ na twoim telefonie.

Ponadto: jeśli jesteś zrootowany i korzystasz z niestandardowego systemu operacyjnego, takiego jak CyanogenMod, nie powinieneś martwić się o Carrier IQ. Carrier IQ jest zawarty w pakiecie przez producenta / przewoźnika i nie powinien być zawarty w pamięci ROM, takiej jak CyanogenMod, o ile jest on zbudowany z AOSP i nie jest pochodną pamięci ROM producenta.


2
Słyszałem również, że może być po prostu „ukryty”. Nadal szukam i odpowiednio zaktualizuję swoją odpowiedź
Bryan Denny

I zgodnie z odpowiedzią tutaj ( android.stackexchange.com/questions/16352/... ) może pojawić się pod inną nazwą, na przykład HTC IQAgent.
BrianCooksey,

Niektóre „Niestandardowe” ROM-y to zmodyfikowane wersje podstawowego oprogramowania układowego dostarczanego z urządzeniem. Mogą one zawierać CarrierIQ, jeśli autor ROM nie usunął go / nie mógł.
Broam,

@broam Dzięki, wyjaśniłem to lepiej w moim poście
Bryan Denny

5

Ludzie, którzy tworzą Lookout, mają teraz na rynku dostępny detektor Carrier IQ .

Uwaga : Po prostu to wykrywa. Nie oferuje żadnych narzędzi do jego usunięcia (do których i tak będziesz potrzebować roota).2

Oto rozwiązanie z forów Lookout . To rozwiązanie wykorzystuje aplikację z Android App Market i jest łatwiejsze do zainstalowania niż „Logging Test App”. Aplikacja Logging Test App nie działa na moim telefonie (Samsung Intercept).

  1. Zainstaluj Any Cut z Android App Market. „Any Cut pozwala tworzyć skróty domowe do czegokolwiek!”
  2. Przejdź do „Aktywności”. Spowoduje to utworzenie listy możliwych skrótów w systemie. Wyświetlenie listy może zająć minutę.
  3. Poszukaj aplikacji o nazwie „IQRD” i / lub „IQAgent”.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.