Blokowanie połączenia bez wiedzy osoby dzwoniącej


10

Większość aplikacji blokujących połączenia odrzuca / rozłącza połączenia z numerów znajdujących się na czarnej liście. Ale strona dzwoniąca dowiaduje się, że połączenie zostało odrzucone. Czy istnieje jakikolwiek sposób lub aplikacja, która może naprawdę „zablokować” połączenie (np. Wyłączyć połączenie sieciowe na kilka sekund), aby rozmówca czuł, że telefon jest wyłączony lub nieosiągalny.


3
Akademickie związane z Google Voice. Jeśli oznaczysz numer jako spam, kolejne połączenia z tego numeru otrzymają „doo-doo-doo! Ten numer nie jest już używany”.
ale

1
czy jest jakaś aplikacja, która będzie działać w ten sposób? gdy ktoś wysyła wiadomość, mój telefon z Androidem nie powinien jej odbierać z określonego numeru, raczej pokazuje nadawcę, ponieważ wiadomość nie została jeszcze dostarczona. (na przykład co się stanie, jeśli nasz telefon komórkowy zostanie wyłączony. Status dostawy nie zostanie wysłany)
dev1234 21.12.2013

Odpowiedzi:


8

Jest to funkcja sieciowa i żadna aplikacja nie będzie w stanie wykonać oczekiwanego zachowania.

W najlepszym wypadku możesz utworzyć niestandardowy „cichy” dzwonek dla znanego numeru. W przeciwnym razie, jeśli wolisz nacisnąć przyciski głośności, zwykle wycisza dzwonek, dając dialerowi wrażenie, że połączenie pozostaje nieodebrane.


Po kilku badaniach odkryłem, że istnieje aplikacja Sanity, która twierdzi, że to robi, ale nie działa dla mnie.
Sumit Nathany

W Galaxy S to samo można zrobić, naciskając przycisk zasilania, gdy jest połączenie przychodzące.
Flow

4

Byłoby to bardziej zależne od operatora i sieci, a ponadto programistyczne API nie jest dobrze udokumentowane, dlatego wiele aplikacji blokujących połączenia innych firm, nieuchronnie, wysyła odrzucenie / rozłączenie po otrzymaniu numeru z czarnej listy.

O co prosi OP, to zejście głębiej w nakrętki i śruby warstwy telefonicznej, która jest zablokowana z powodu:

  • zastrzeżony charakter binarnego kodu pomocniczego, który umożliwia telefonię GSM / CDMA.
  • zastrzeżony mikroukład wykorzystywany do komunikacji GSM / CDMA na niskim poziomie.

Gdyby to było dostępne i udokumentowane, w sklepie Play byłoby wiele aplikacji blokujących połączenia, które mogą wykonywać sprawdzanie połączeń we właściwy sposób , jakiego można się było spodziewać.

Edytować

Po przemyśleniu tej odpowiedzi należy zwrócić uwagę na istotną część - Google zablokował MODIFY_PHONE_STATEpozwolenie w Gingerbread 2.3.7 i nowszych ( był dostępny we wcześniejszych wersjach Androida ), zobacz ten problem, który denerwował twórców oprogramowania do blokowania połączeń stron trzecich, a zatem blokowanie połączeń zawiedzie w nowszych wersjach Androida, to uprawnienie umożliwiło aplikacjom zewnętrznym wysyłanie odrzucenia / zawieszenia po otrzymaniu wspomnianego numeru z czarnej listy.


-1

Nie jestem pewien co do skór producenta, takich jak TouchWiz Samsunga, ale AOSP ma funkcję, której szukasz.

W aplikacji Google do kontaktów dla każdego wpisu kontaktu istnieje możliwość wysłania „Wszystkie połączenia z pocztą głosową”. Gdy ktoś zadzwoni do Ciebie z włączoną funkcją, zadzwoni przez 5 do 15 sekund i, oczywiście, przejdzie bezpośrednio do poczty głosowej.

Możesz też zajrzeć na tę aplikację . Nie przetestowałem tego, więc nie mogę potwierdzić, że zachowanie między nimi jest identyczne.


1
Rzecz AOSP, o której mówiłeś ... nawet tam rozmówca będzie wiedział, że jego połączenie zadzwoniło, ale nie zostało odebrane. Chcę rozwiązania, w którym radio telefoniczne zostanie wyłączone w momencie wykrycia połączenia z danego numeru. Daje to stronie wywołującej wrażenie, że wybrany numer jest wyłączony.
Sumit Nathany,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.