Jak sprawić, by Mapy Google na Androida wyświetlały jednostki miary?


19

Mapy Google zawsze pokazują mi wartości odległości dla wyników kierunków / nawigacji w milach, chociaż pokazuje skalę na samej mapie w jednostkach metrycznych. Wolę raczej wyznaczać odległości w metrach / kilometrach. Czy jest jakiś sposób na osiągnięcie tego w Mapach Google? Szukałem trochę tego i sugestie wydają się zmieniać ustawienia regionalne w Ustawienia> Język i klawiatura. Mój jest obecnie ustawiony na angielski w Wielkiej Brytanii.

Odpowiedzi:


3

Jest 2015. W Androidzie mogę wybrać jednostki odległości dla Map. Domyślnie jest to automatyczne. Z jakiegoś powodu automatyczne podaje moje wyniki w milach (mieszkam w Australii). Nawigacja jest metryczna. Ale w każdym razie, jeśli wybiorę Kilometry zamiast automatycznego, otrzymam kilometry.


6

Jestem w Kanadzie i niedawno odbyłem podróż do Stanów. Kiedy planuję podróż rozpoczynającą się w Kanadzie, cała podróż jest w kilometrach, nawet jeśli przecina USA. Jeśli podróż zaczyna się w USA, pokazuje wszystko w milach, nawet jeśli przecina Kanadę. Wygląda na to, że nie jest to lokalizacja ustawiona w telefonie, ale lokalizacja samego telefonu (jeśli używasz „mojej lokalizacji” jako punktu wyjścia - w przeciwnym razie jest to tylko punkt wyjścia).

Możesz to wypróbować, planując podróż z kraju „mil” do kraju „km”, a następnie klikając podróż do tyłu. Jednostki zmieniły się wraz ze mną.


1
Wielka Brytania jest więc dziwna, ponieważ mimo że technicznie jest „krajem km”, mile są powszechnie używane do jazdy.
Ankur Banerjee

3

Niestety nie widziałem sposobu, aby opublikować komentarz do twojego pytania, chociaż tak naprawdę nie jest to odpowiedź:

Jestem Hiszpanem, dlatego moja Samsung Galaxy Tab jest skonfigurowana dla mojego kraju. Korzystając z linijki miary z zakładki laboratoriów map Google, otrzymuję wszystkie odległości w metrach / kilometrach zamiast mil.

Wygląda więc na to, że zmiana ustawień regionalnych może pomóc


Ale to tylko narzędzie laboratoryjne do pomiaru bezpośredniego, prawda? Czy działa również w przypadku wskazówek dojazdu / dojazdu?
Ankur Banerjee

@AnkurBanerjee - istnieje ustawienie regionalne dla całego systemu.
TomG

1
@TomG: Zgadza się, ustawiłem na angielski w Wielkiej Brytanii, ale to nie pokazuje mi jednostek metrycznych na mapie.
Ankur Banerjee,


-1

Spróbuj zmienić w pasku wyszukiwania Google: Settings -> Google now -> Weather -> Change from Fahrenheit to Celsius.


2
Co to ma wspólnego z długością? I tak nie ma sensu dla Map.
Ankur Banerjee
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.