Czy system Android jest oparty na systemie Linux?


14

Czy system Android jest oparty na systemie Linux?

linux 

Odpowiedzi:


18

Tak, oto kod źródłowy do pobrania i to, czego potrzebujesz go użyć.

http://source.android.com/download

Z wiki:

W Google zespół kierowany przez Rubina opracował platformę urządzeń mobilnych opartą na jądrze Linuksa, którą sprzedawali producentom telefonów komórkowych i operatorom, zakładając, że zapewnia elastyczny, aktualizowany system.


13

Krótka odpowiedź brzmi: tak.

Dłuższa odpowiedź brzmi ... Android używa zmodyfikowanego jądra Linuksa do uruchamiania podstawowych funkcji systemu operacyjnego. Jednak system Android nie używa tych samych bibliotek, które można zobaczyć w typowym stacjonarnym systemie Linux (podstawowe biblioteki, takie jak glibc), więc nie można po prostu uruchomić żadnego programu na Androidzie, który można uruchomić w innych systemach Linux. Poza tym, że niektóre biblioteki są różne, Android nie zapewnia bardzo łatwego sposobu uruchamiania aplikacji, które nie są oparte na interfejsie API podobnym do języka Java, które nazywają „platformą Andoird”


Przepraszam, to może być podstępne. Ten „Java-podobny API” nazywa się Dalvik.

1
W rzeczywistości Dalvik to środowisko wykonawcze, które wykonuje kod podobny do Java, podobny do Sun JRE. Interfejs API to zestaw bibliotek, które pozwalają na interakcję z systemem Andorid. ( en.wikipedia.org/wiki/Dalvik_virtual_machine )

1
Co to jest platforma Andoird? xD

1
Android został opracowany w Embedded Linux Kernel 2.6. Słowo kluczowe „Embedded” jest tutaj. To jest dokładnie to samo jądro, którego używał OpenMoko, WebOS, Meego i tysiące innych osadzonych projektów opartych na Linuksie. I jak już powiedział HeavyD, nie oczekuj, że znajdziesz taki sam pakiet oprogramowania w systemie Embedded Linux, który normalnie spodziewałbyś się znaleźć na normalnym komputerze (lub nawet szafie serwerowej).

7

Tak! Pomaga mówić o „platformie Android” i „systemie Android”

  • Android System operacyjny: To jest Linux. Działa z jądrem Linuksa, więc w dużej mierze jest to Linux. Standardowe biblioteki są nieco inne, a Ty jako użytkownik lub programista aplikacji na Androida nie będziesz miał nic wspólnego z tą „linuksową” stroną *.
  • Android the Platform: Jest to platforma komputerowa oparta na Javie, do której można pisać aplikacje. Wykorzystuje maszynę wirtualną Dalvik ** do uruchamiania specjalnie spakowanych plików jar Java zawierających Twój kod. To część telefonu z Androidem, którą widzisz i z którą współpracujesz na co dzień *

* Jeśli nie zrootujesz urządzenia, masz dostęp do wszystkiego.
** Dalvik jest także uroczym „miasteczkiem” na Islandii z kilkoma wspaniałymi lodowcami, dwoma promami na wspaniałe wyspy i bez dobrej kawiarni.


0

Tak, Android wybrał Linuksa przede wszystkim do funkcji bezpieczeństwa ...

Jest to jasna funkcja Linuksa i jeden z głównych powodów, dla których Android wybrał Linuksa. Linux ma duży udział w badaniach naukowych, wysokowydajny system, taki jak komputery mainframe i superkomputery, aby skutecznie wykonywać krytyczne zadania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.