Gdzie Google Music przechowuje utwory offline?


24

Mam utwór, którego chcę użyć do dzwonka, ale aplikacja Google Music nie pozwala mi go ustawić. Po sprawdzeniu w folderze sdcard / pamięci wewnętrznej folderu muzyka / google / gmusic itp. Nic nie mogę znaleźć.

Gdzie plik muzyczny jest przechowywany w moim telefonie?


2
Zobacz „Gdzie Google Play Music v5 przechowuje muzykę lokalnie?” dla lokalizacji nowej wersji Google Music.
Flow

Odpowiedzi:


10

Pamięć podręczna Google Music Apps znajduje się w

/<external_SD>/Android/data/com.google.android.music/cache/music

co jest zwykle

/sdcard/Android/data/com.google.android.music/cache/music

1
Czy to możliwe, że ten folder jest czytelny tylko na zrootowanym urządzeniu? Na moim (nieukończonym) Nexusie 4, używając Menedżera plików Astro, zarówno podfoldery , jak /cachei /filespodfoldery są wyświetlane jako „PUSTE”, nawet przy włączonej opcji „Pokaż ukryte pliki”. (I mam sporo piosenek dostępnych offline / „na urządzeniu” w Muzyce Google Play.)
MrWhite

1
Zakładam, że ma to coś wspólnego z funkcją wielu użytkowników i nowym układem kart SD w Androidzie 4.2. Możesz przeczytać więcej o tym tutaj i tutaj . tl; dr spróbuj spojrzeć na /sdcard/0/...lub /sdcard/<userid>/...
Flow

2
Cóż, może ... ale nie mam żadnego z wymienionych folderów. Gdy przeszukuję całe urządzenie w poszukiwaniu plików muzycznych / mp3 (używając Astro FM), jedyne znalezione pliki to pliki, które ręcznie skopiowałem na urządzenie. Nie znaleziono żadnej mojej muzyki „offline” (Muzyka Google Play). Za pomocą aplikacji DiskUsage widzę duży ciągły blok danych w aplikacji / Google Play Music /, który wydaje się odnosić do mojej muzyki „offline” (rozmiar rośnie, gdy przechowuję więcej offline) - ale nie ma pojedynczych plików, o ile widać.
MrWhite

1

To jest faktycznie w /data/data/com.google.android.music/files/music.

Może być potrzebny root, aby uzyskać do tego dostęp. Piosenki są tytułowane tylko cyframi, więc znalezienie właściwych może być uciążliwe. Pochodzi z ROM, NAE Android 4.4.2, zrootowanej Sprint Samsung Galaxy S4.


0

Korzystam z Bluetooth File Transfer i znalazłem pliki

/storage/extSdCard/Android/data/com.google.android.music/files/music

Używam Androida 4.4.2 na Galaxy S5 (nie zrootowany), a aplikacja Play Music to wersja 5.7.1788Q.1634597

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.