Czy można podłączyć jednocześnie dwa różne urządzenia Bluetooth?


9

Chciałbym móc wysyłać A2DP do mojego samochodowego zestawu stereo, jednocześnie wysyłając połączenia telefoniczne do zestawu głośnomówiącego, który mam w samochodzie. Nie kupiłem jeszcze adaptera stereo, ponieważ chciałem się dowiedzieć, czy ta konfiguracja zadziała, w przeciwnym razie po prostu spróbuję. ;)

Dzięki!


Czy stereo samochodu i zestaw głośnomówiący w samochodzie to dwa różne urządzenia? W moim samochodzie jest to tylko jedno urządzenie korzystające jednocześnie z różnych profili Bluetooth. Oczywiście działa to zgodnie z oczekiwaniami.
Silas

Tak, mam już zestaw głośnomówiący Bluetooth, ale zastanawiałem się nad zakupem adaptera Bluetooth, który można podłączyć do wejścia AUX mojego stereo dla A2DP.
James

Ach ok. Spodziewałbym się, że zadziała, ale go nie przetestowałem. Oczekiwania nie są odpowiedzi;)
Silas

Odpowiedzi:


5

Odpowiedź:

Tak, do telefonu możesz podłączyć wiele urządzeń Bluetooth.


Aplikacja do zarządzania urządzeniami Bluetooth

Ponadto możesz użyć Smart Bluetooth Widget Pro firmy MDR Tools, Inc. dostępnej w Google Play Store, aby pomóc Ci zarządzać tymi urządzeniami:

To musi mieć widget dla Androida, jeśli masz jakieś urządzenia Bluetooth.

Dodaje ikonę bluetooth do ekranu głównego, a po prostu klikając ją wyświetli listę sparowanych urządzeń i możesz po prostu kliknąć i połączyć się z urządzeniami bluetooth. Nie trzeba przechodzić do ekranu ustawień, włączać bluetooth i łączyć się z urządzeniami.

Gdy odejdziesz od urządzenia Bluetooth, ten widget nie tylko anuluje połączenie Bluetooth, ale także wyłącza bluetooth, aby zaoszczędzić więcej na baterii.

Możesz także połączyć się z wieloma urządzeniami Bluetooth jednocześnie.
Możesz jednocześnie połączyć się z głośnikiem i zestawem słuchawkowym.

Dostępna jest również darmowa wersja Smart Bluetooth Widget Free .

Smart Bluetooth Widget - Włączanie Bluetooth Smart Bluetooth Widget - lista sparowanych urządzeń


0

Tak to mozliwe.

Jednak znalazłem ograniczenie, że wyjście może iść tylko do jednego podłączonego urządzenia bluetooth, a nie do wszystkich urządzeń bluetooth jednocześnie.

Na przykład Throw to funkcja dostarczana z Sony Xperia Z2, która zarządza połączeniami z wieloma urządzeniami i poleceniami Bluetooth oraz daje opcje, do którego podłączonego urządzenia chcesz wysłać dane wyjściowe.

Tak więc możesz mieć głośnik Bluetooth, zestaw słuchawkowy Bluetooth i słuchawki douszne Bluetooth, wszystkie podłączone do telefonu, ale wybierasz, do którego „Rzuć” dźwięk w dowolnym momencie i możesz bezproblemowo przełączać się między nimi bezproblemowo.

Moje osobiste doświadczenia z Throw były miłe.


0

Tak, możesz być podłączony do dwóch lub więcej urządzeń Bluetooth jednocześnie. W Androidzie możesz określić, że twój samochód będzie używany do dźwięku połączenia, a twój stereo będzie używany do multimediów. Aby to osiągnąć, przejdź do ustawień urządzenia z systemem Android i dostosuj profile używane dla każdego urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.