Czy mogę ukryć program przed bieżącymi działaniami na pasku powiadomień?


9

Czy istnieje sposób na ukrycie powiadomień wyświetlanych przez daną aplikację na pasku powiadomień bieżących?


To zależy od aplikacji, AFAIK. Czy masz na myśli jakieś konkretne?
gary

Niektóre aplikacje nie mają opcji usunięcia samego powiadomienia. Czy to oznacza, że ​​niemożliwe jest usunięcie powiadomienia?
Christian

poprawny. Z jakiej aplikacji korzystasz? Niektóre aplikacje umieszczają go na pasku powiadomień, aby system operacyjny nie zabił aplikacji (np. Ustawienia regionalne).
Bryan Denny

Rozumiem, że to, czy system operacyjny zabije aplikację, zależy od tego, jak aplikacja obsługuje zdarzenia cyklu życia aplikacji. Oficjalna dokumentacja nie wskazuje, że ważne jest, czy aplikacja umieści powiadomienie.
Christian

Odpowiedzi:


7

Począwszy od systemu Android 2.0, system wymaga, aby aplikacje działające stale w tle i wymagające pewnego poziomu priorytetu, aby nie zostały zabite od razu (jak aplikacje muzyczne), umieszczały ciągłe powiadomienie. Ma to na celu zapobieganie nadużyciom związanym z żądaniem tego poziomu priorytetu bez informowania użytkownika o jego wystąpieniu.

Możesz przeczytać o tym tutaj: http://developer.android.com/reference/android/app/Service.html#startForeground(int, android.app.Notification)


Ale niektóre aplikacje pozwalają ukryć powiadomienie, ale nadal pozwalają na działanie w tle. Używam delikatnego alarmu, który pozwala na to. Myślę, że jest to aplikacja według aplikacji.
Wstęgi

1
Delikatny alarm prawdopodobnie nie działa stale w tle, ale raczej planuje „alarm” z systemem, aby aplikacja została obudzona we właściwym czasie, co następnie generuje alarm. Moja odpowiedź dotyczy w szczególności aplikacji działających stale w tle (takich jak aplikacje muzyczne).
Eric Mill

0

Wypróbuj Smartbar . Kiedyś go używałem i pozwala na umieszczanie skrótów na pasku powiadomień, a także ukrywanie ikon na pasku powiadomień. Nie pamiętam z góry głowy, jeśli ukrywa ikony umieszczone w innych aplikacjach, ale myślę, że tak. Przepraszam za tanią odpowiedź, po prostu nie pamiętam i nie mam teraz czasu, aby ją pobrać i wypróbować, aby się upewnić.


0

Jak powiedzieli inni, nie można usunąć trwającego powiadomienia z paska powiadomień. Ma za zadanie powiadomić użytkownika, że ​​aplikacja jest stale uruchomiona, a bez niego aplikacja może zostać w dowolnym momencie zabita przez system operacyjny.

To powiedziawszy, jeśli używasz Jelly Bean (lub nowszej), istnieje możliwość wyłączenia wszystkich powiadomień z aplikacji. Ustawienie dotyczy aplikacji i można je znaleźć w Ustawienia> Aplikacje> (wybierz aplikację)> odznacz pole „Pokaż powiadomienia”. Jedynym zastrzeżeniem tej metody jest to, że aplikacja nie będzie już wyświetlać żadnych powiadomień na pasku powiadomień, ale jeśli jest to dla Ciebie akceptowalne, uważam, że ta metoda jest łatwym sposobem na zapełnienie mojej szuflady powiadomień niepotrzebnymi powiadomieniami .


-1

Chciałbym porozmawiać z twórcami aplikacji i zapytać ich, czy planują dołączyć opcję usunięcia aplikacji z paska powiadomień. Mogą zobowiązać taki wniosek. Możesz także zostawić komentarz do aplikacji i dodać go jako notatkę dodatkową.

Zespół CM i inni programiści ROM-ów tworzą flashowalne aktualizacje swoich ROM-ów, aby ikony i inne elementy można było usunąć z paska powiadomień, ale zwykle nie robią tego w przypadku określonych aplikacji. Możesz sprawdzić informacje na ten temat na forum używanej pamięci ROM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.