Jak usunąć TouchWiz i przywrócić waniliowy interfejs użytkownika Androida?


11

Czy można usunąć interfejs TouchWiz i sprawić, by telefon zachowywał się jak waniliowy interfejs Androida?


Istnieje nieco podobne pytanie o zastąpienie interfejsu użytkownika Sense HTC tutaj, które może być pouczające, ponieważ pojęcia są podobne. Czy chcesz całkowicie usunąć TouchWiz (wszystkie jego aplikacje, widżety itp.), Czy po prostu zastąpić aplikację uruchamiającą / ekran główny?
eldarerathis

Chcę zastąpić program uruchamiający / ekran główny, ale także dialer, widget powiadomień, aplikacje i tak dalej. Przez „stock-ui” rozumiem telefon „nexus”. Wiem, że bankomat może nie być całkowicie możliwy.
michelemarcon

2
to naprawdę zależy od twojego urządzenia. Jeśli istnieje niestandardowy ROM innej firmy, który jest dostępny i działa na Twoim urządzeniu. Na przykład uruchamiam CyanogenMod na moim telefonie Samsung Galaxy S Vibrant, który jest standardowym interfejsem użytkownika. Nie mam już żadnego interfejsu touchwiz.
Ryan Conrad

1
Jaki konkretny telefon? Istnieje kilka ROM dla urzekających, które mają program uruchamiający Androida.
Szansa

1
„Rozumiem, że nowsze wersje Androida powinny na to zezwalać bez rootowania”. Czy usunąć wszystkie TouchWiz? Nie, wciąż nie jest możliwe. Możesz zmienić: program uruchamiający, aplikację do przesyłania wiadomości, dialer, znaleźć alternatywy dla usług Samsunga (np .: S-Voice -> Google Now), ale niewiele więcej.
Matthieu Harlé

Odpowiedzi:


10

Nie można wykorzenić TouchWiz bez modyfikacji kodu źródłowego Samsung, aby go usunąć i zastąpić; jest mocno osadzony w systemie operacyjnym. Byłby to ogromny wysiłek i nie sądzę, żeby ktokolwiek to zrobił. Jedyną alternatywą jest ROM zbudowany przede wszystkim z magazynu, na przykład Cyanogen, jak wspomniał Ryan.


2
@ MBraedley tę odpowiedź, a wszystkie komentarze wcale nie są nieaktualne. Producenci biorą kod źródłowy Androida, modyfikują go tak, aby był unikalny dla ich upodobań, i dołączają sterowniki potrzebne do ich konkretnego sprzętu. Zmieniają podstawowe komponenty Androida, więc jedynym prawdziwym sposobem na uzyskanie naprawdę podstawowego interfejsu użytkownika jest użycie pamięci ROM, która jest zbudowana specjalnie dla urządzenia, lub zbudowanie jej samodzielnie. To dlatego nawet warianty tego samego urządzenia zwykle nie mogą uruchomić ROM dla innej wersji. Nawet najmniejsza zmiana sprzętu spowoduje problemy.
Ryan Conrad

@RyanConrad Myślałem, że Google w zasadzie zmusza producentów urządzeń do udostępniania ich „ulepszeń” jako aplikacji, a nie tak głęboko zintegrowanych zmian w systemie operacyjnym, stąd nagroda. Zasadniczo twórcy urządzeń mogą dokonywać niezbędnych zmian w systemie operacyjnym tylko wtedy, gdy nadal chcą uzyskać dostęp do Sklepu Play (przy czym TouchWiz jest niepotrzebną zmianą).
MBraedley,

@ MBraedley wszystko, co znalazłem, co ogranicza to, co producenci umieszczają na urządzeniach, to . Co nie ogranicza ich zmian w systemie operacyjnym, wymaga więcej pakietu aplikacji Google. Jeśli istnieją ograniczenia w stosunku do Androida L, ma go bardzo niewiele urządzeń, ale patrząc na to, co wyciekło do LG G3, LG nadal mocno zmodyfikowało system operacyjny. Google nie ograniczy całkowicie producentów przed zmianą lub przestaną używać Androida.
Ryan Conrad

@ MBraedley tylko moja opinia, ale jeśli twórcy urządzeń byliby zmuszeni udostępnić swoje „ulepszenia” jako aplikacje, to nie widziałbym żadnej wartości, aby kupować swoje urządzenia, gdyby mogli kupić tańszy i zainstalować dostosowanie, co z pewnością jest strata dla większości firm. Nawet do tej pory HTC nadal korzysta z SenseUI, a Samsung nadal korzysta z TouchWiz i są one ściśle powiązane.
Andrew T.

-1

Możesz spróbować zainstalować Google Now Launcher .

Google teraz Laucher zapewni pełne doświadczenie giełdowe. Możesz sprawdzić wideo tutaj .

Jeśli sklep Play mówi, że Twoje urządzenie nie jest kompatybilne, możesz pobrać plik „.apk” z tego artykułu na phonearena.com

Uwaga : Nie dostosowuje aplikacji telefonu. Będziesz potrzebował Androida 4.4, jeśli spodziewasz się, że program uruchamiający działa idealnie, ale będzie działał z wcześniejszymi wersjami, przynajmniej częściowo. Prawdopodobnie potrzebujesz co najmniej wersji 4.1.

Bibliografia :-

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.