Usuń wszystkie kontakty w telefonie, które nie mają numeru telefonu


9

Moja matka właśnie zaktualizowała z prostego telefonu z klapką do Androida Motorola Atrix 2 . To jej pierwszy inteligentny telefon i bardzo trudno jej się przystosować. Dodała do telefonu swoje konta e-mail i konta na Facebooku, ale natychmiast dodała wszystkie informacje kontaktowe z obu do swoich kontaktów telefonicznych. Już zaimportowała kontakty z ostatniego telefonu i teraz zajmuje się zduplikowanymi kontaktami (takimi jak „Mike Smith i” Micheal Smith ”). Najgorszy problem polega na tym, że trudno jej znaleźć kontakt, który faktycznie ma telefon numer będzie szukała w telefonie „Jane Doe”, próbując do niej zadzwonić, i tylko tam znajdzie swój e-mail.

Moje pytania:

  1. Dlaczego telefon (aplikacja?) Pokazuje kontakty, które nie zawierają numeru telefonu?
  2. Jak mogę usunąć duplikaty (lub scalić je)?
  3. Jaki jest najlepszy sposób, aby działało to tak płynnie, jak to możliwe?

3
Czy łączy kontakty z kontem Gmail? Aplikacja internetowa Kontakty Gmaila naprawdę ułatwia radzenie sobie z duplikatami.
ale

Sprawdź także menedżera kontaktów SIM . Użyłem tego, aby usunąć zaimportowane kontakty z karty SIM, która ciągle wyświetlała się w mojej aplikacji Telefon / Kontakty jako duplikaty wraz z kontaktami Gmaila.
gąbka

Odpowiedzi:


13

Większość aplikacji Telefon / Kontakty domyślnie wyświetla listę wszystkich kontaktów ze wszystkich dodanych kont. Istnieje kilka opcji systemu i aplikacji, które mogą rozwiązać ten problem:

  1. Na ekranie głównym naciśnij klawisz Menu i przejdź do Ustawienia -> Konta i synchronizacja.
  2. W Manage accountsekcji przejdź przez każde konto (stukając je) i sprawdź, czy Sync Contactsopcja jest zaznaczona tylko dla kont, które naprawdę chcesz zsynchronizować z telefonem.
  3. Otwórz aplikację Telefon i przejdź do karty „Kontakty”. naciśnij przycisk Menu i naciśnij Display optionsprzycisk.
  4. Zaznacz pole obok Only contacts with phonesopcji, aby ukryć wszystkie kontakty, które nie mają przypisanego numeru telefonu.
  5. W Choose contacts to displaysekcji rozwiń wszystkie konta wybrane do synchronizacji w kroku 2 i wybierz grupy, które chcesz wyświetlać w aplikacji Telefon, zaznaczając ich pole wyboru.

Pamiętaj, że niektórzy producenci mają własne wersje aplikacji Telefon i Kontakty, więc opcje menu mogą być nieco inne (lub nawet zupełnie brakować).


Pamiętam opcję wyświetlania kontaktów tylko z numerami telefonów w moim poprzednim telefonie, HTC Rezound. Jednak w OnePlus X brakuje tej opcji menu, chociaż nie wiem, czy to telefon, czy nowa wersja aplikacji.
V2Blast

2

Popieram odpowiedź Chahka. Ponadto, jeśli zsynchronizujesz kontakty z kontem Google, możesz łatwo zarządzać nimi online, w tym scalać duplikaty.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.