jednoczesne USB-OTG i ładowanie


9

Próbuję ładować Nexusa 7 2013 podczas korzystania z USB-OTG.

Zbudowałem szeroko opisany kabel Y, który wykonuje transmisję USB, uziemia kołek czujnika (żółty przewód) przez rezystor 100 k i łączy czerwony i czarny z ładowarką. Ładowanie działało, ale tablet nie rozpoznał urządzeń OTG.

Tablet rozpoznaje urządzenia OTG poprzez adapter Samsung OTG (EPL-AU10WEGXAR). Pomyślałem więc, hej, poniżej adaptera, po prostu włóż 4-żyłowy przedłużacz USB-A męski-żeński i stuknij w jego czerwony i czarny, aby dodać ładowarkę.

Ale nawet bez ładowarki przedłużacz przerywa OTG. Mimo że działa, gdy jest włożony między napędem typu thumbdrive a komputerem. To tylko cztery przewodniki. Tablet nie powinien mieć możliwości wykrycia go!

Works: tablet - adapter Samsung - urządzenie OTG.

Fails: tablet - adapter Samsung - przedłużacz - urządzenie OTG.

Jak mogę to debugować lub w inny sposób zrobić postęp w kierunku jednoczesnego OTG i ładowania?


2
Myślę, że konieczna może być zmiana jądra
beeshyams,

Myślę, że masz rację. Mam nadzieję na kolejny krok, który będzie mniej przerażający niż zrootowanie N7, ale w końcu może się zdarzyć. (I nadal jestem zaskoczony tajemnicą przedłużacza).
Camille Goudeseune,

Odpowiedzi:


5

Istnieją tutaj dwa różne pytania

Fails: tablet - adapter Samsung - przedłużacz - urządzenie OTG ..... (Ale) działa po włożeniu między pendrive a komputerem

  • Urządzenia z Androidem obsługują tryb hosta USB (podłączenie klawiatury lub myszy USB), a także tryb peryferyjny USB (na przykład możesz podłączyć go do komputera, aby komputer mógł uzyskać dostęp do pamięci telefonu)

  • Kabel USB OTG ułatwia podłączonemu urządzeniu pracę w trybie hosta

  • Komputery zawsze działają w trybie hosta

Źródło: Jaka jest różnica między USB On-The-Go (OTG) a trybem hosta USB?

Dlatego po podłączeniu za pomocą przedłużacza do komputera nie ma problemu z wykryciem przez komputer, który zawsze działa w trybie hosta.

Teraz dochodzę do tego, dlaczego przedłużacz łamie OTG

Z elektrycznego punktu widzenia, co dobrze tutaj wyjaśniono

Aby uniknąć potencjalnych konfliktów dotyczących tego, które urządzenie jest hostem, a które peryferyjne, przyporządkowanie, które urządzenie to A lub B, zależy od orientacji kabla OTG. Kabel ten określa, czy pin sygnalizacyjny portu, do którego jest podłączony, pozostaje pływający, czy też jest uziemiony. Urządzenie z pinem sygnalizacyjnym wyciągniętym do uziemienia jest oznaczone jako urządzenie A lub domyślny host, a urządzenie z pływającym pinem sygnalizacyjnym jest oznaczone jako urządzenie B lub domyślne urządzenie peryferyjne.

Dodając 4-żyłowy przedłużacz USB-A męski-żeński do kabla OTG, nie rozszerzasz tego mechanizmu wykrywania portów na drugi koniec. Dlatego nie można wykryć podłączonego urządzenia

Ii lepiej jest kupować dłuższy 3-metrowy kabel OTG zamiast próbować zwiększać długość zgodnie z eksperymentami

Ładowanie działało, ale tablet nie rozpoznał urządzeń OTG

Jak wyjaśniono w Zasilanie tabletu Nexus 7 przez port USB podczas jednoczesnego podłączania urządzenia USB :

.... Chociaż możesz kupić różnego rodzaju kable Y „OTG”, które rzekomo pozwolą na użycie urządzenia zewnętrznego (lub nawet podłączenie do koncentratora USB, aby można było używać wielu urządzeń), jednocześnie umożliwiając ładowarka / zasilacz do podłączenia, to nie działa ze standardowym Nexusem 7.

(Podkreślenie dostarczone)

Jest to ograniczenie jądra i można je pominąć poprzez zrootowanie i flashowanie niestandardowego jądra, jak wyjaśniono w powiązanym artykule


Dodatkowe czytanie:

  1. Standardy USB w ruchu

  2. Od SE Electronics: Czy tablet z Androidem może służyć jako host USB i być ładowany jednocześnie przez jeden port?


Czy to ograniczenie nadal obowiązuje w Androidzie Oreo? Czy jest jakaś nadzieja na poprawę sytuacji w późniejszych wersjach?
bukzor

@bukzor: Przepraszam, nie mam
pojęcia

Guz 2018. Bardzo chciałbym naładować swoje urządzenie (urządzenia) podczas korzystania z OTG do podłączenia klawiatury ...
user1129682
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.