Czy istnieje oficjalna pamięć ROM „Google” na Androida?


12

Mam stary odblokowany telefon i chciałbym załadować własny system operacyjny. Widziałem tam trochę modów. CyanogenMod wydaje się być najbardziej popularny. Byłem jednak ciekawy, czy mogę po prostu zainstalować czystą, nietkniętą wersję systemu operacyjnego - rozpowszechnianą przez Google. Wydaje mi się, że pamiętam możliwość pobrania czystej, skompilowanej wersji systemu operacyjnego Android.

Czy Google dystrybuuje takie pliki binarne, a jeśli nie, czy jest ktoś, kto to robi?

Dodatkowo, czy to w ogóle warto spróbować? Czy w dzisiejszych czasach Android musi być pakowany ze specjalnymi sterownikami i tak na całym sprzęcie?

Odpowiedzi:


12

Aby odpowiedzieć, czy Google dystrybuuje pliki binarne dla Twojego urządzenia: Nie, nie robią tego (chyba że masz urządzenie Nexus). Mają jednak dostępny pełny kod źródłowy Androida, więc jeśli chcesz, możesz skompilować kod źródłowy dla swojego urządzenia. To jednak prowadzi do twojego drugiego pytania dotyczącego sterowników i tym podobnych. Tak, musisz znaleźć sterowniki i wszelkie inne zastrzeżone pliki, których urządzenie potrzebuje, aby mogło współpracować z Androidem. Trzeba będzie szukać informacji na temat kompilowania niestandardowej pamięci ROM urządzenia i sposobu dołączenia tych plików.

Prawdopodobnie najprostszym wyborem jest znalezienie ROM AOSP (Android Open Source Project), który istnieje dla twojego urządzenia i zainstalowanie go. Sprawdź fora XDA, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie znajduje się na ich stronie. JEŚLI tak, przejdź do podrozdziału poświęconego programowaniu, aby wyszukać ROMy.


Jeśli potrzebujesz pomocy, daj mi znać!

Czy masz jakieś rekomendacje? Czy CyanogenMod byłby najlepszym sposobem (najbardziej niezawodny / aktywnie rozwijany / aktualny) na coś, co jest najbliżej podstawowego systemu operacyjnego Android, jednocześnie nadążając za wszystkimi sterownikami telefonu?
Sen

1
To zależy od posiadanego telefonu. Korzystam z CyanogenMod na telefonie (HTC Droid Incredible) i nie mam z tym żadnych problemów. Bardzo rzetelny. A ponieważ jest tak często aktualizowany, jeśli kiedykolwiek pojawią się jakieś błędy, są one zazwyczaj naprawiane w bardzo krótkim czasie (1-2 dni. Podczas gdy oczekiwania na producenta do przekazania aktualizacji do twoich telefonów to miesiące). Jest dość zbliżony do standardowego Androida (wizualnie). Istnieje wiele podstawowych poprawek systemu operacyjnego, ale wszystkie są niezwykle przydatne.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.