Dlaczego wyszukiwarka głosowa OK Google odblokowuje Moto G4 Plus?


10

Więc mój telefon (Marshmallow) został zablokowany. Powiedziałem Ok Google, żeby coś wyszukać. Szukał bezpośrednio z ekranu blokady, a kiedy dotknąłem ekranu głównego, w rzeczywistości odblokował telefon.

Czy to dziura w zabezpieczeniach czy coś takiego?

Mój telefon to Moto G4 Plus

Odpowiedzi:


22

Zaufany głos („OK Google”)

  • Zaufany głos

    Gdy powiesz „Ok Google” na bezpiecznym ekranie blokady, a my będziemy w stanie rozpoznać twój głos, możesz poprosić Google o zrobienie czegoś dla ciebie lub odwiedzanie stron bez ręcznego odblokowywania urządzenia.

    Opcje ustawień „OK Google” (Jak włączyć / wyłączyć OK Google i jego ustawienia (Zaufany głos itp.)): Pomoc Google

Źródło: Google


Ale inna odpowiedź mówi, że nie jest dokładna, a zatem nie jest wiarygodna. Czy tak jest
Reeshabh Ranjan

Myślę, że dobrze jest rozpoznać wyuczony głos, ale nie jest on tak niezawodny, ponieważ nie jest tak trudny do naśladowania głosu innej osoby, chyba że ma on bardzo wyjątkowy głos.
Bálint Babics,

Tak, w każdym razie jest to dla mnie w porządku, ponieważ nie spędzam czasu wokół hakerów itp .;). Więc pozostanie włączony. Dzięki
Reeshabh Ranjan

8
@ BálintBabics W rzeczywistości badania, które widziałem, sugerują, że nawet głosy, które brzmią bardzo podobnie, wyglądają zupełnie inaczej jako fale - co daje wiele punktów do ich rozróżnienia za pomocą oprogramowania. Ponowny atak jest bardziej prawdopodobny.
Matthew przeczytał

2
@ReeshabhRanjan Nie ma potrzeby „hakerów”. współpracownik mógłby użyć swojego magicznego urządzenia (zwanego smartfonem), aby nagrać cię, gdy powiesz „Ok Google”, a następnie po prostu odtworzyć to, aby uzyskać dostęp do twojego urządzenia ...
Bakuriu

2

Jest to funkcja widoczna na forach Lenovo

Naciśnij długo na ekranie głównym, a następnie naciśnij na ustawieniach.

Idź do głosu -> ok wykrywanie google, a następnie wyłącz zaufany głos.

Inny post tam mówi

To nie jest błąd. Po prostu rozpoznaje twój głos, ale nie jest bezpieczny. Ponieważ ta funkcja nie jest dokładna, może zostać odblokowana nawet przy użyciu głosu innych osób. Lepiej wyłącz zaufany głos. Polecenie głosowe działa nawet z ekranu blokady działa, jeśli włączysz opcję Ok Google z dowolnej aplikacji.


Bro, masz tę samą odpowiedź, prawdopodobnie lepszą. Ale skąd tyle pochwał wobec drugiego, który nawet napisał odpowiedź po tobie?
Reeshabh Ranjan

1
Szczerze mówiąc, druga odpowiedź podkreśla funkcję Google, podczas gdy moja jest bardziej konkretna dla twojego urządzenia. Ma szerszą perspektywę. To uczciwe
beeshyams,

1

Jest to część inteligentnego zamka jako zaufanego głosu. Używam zaufanej lokalizacji jako mojej inteligentnej blokady. Za każdym razem, gdy jestem w domu i biurze, telefon jest automatycznie odblokowywany po podniesieniu. Moje współrzędne domu i biura są zaufanymi lokalizacjami.

Możesz także korzystać z zaufanych urządzeń, takich jak fitbit, urządzenia Bluetooth. Za każdym razem, gdy nawiążesz kontakt telefoniczny z tymi urządzeniami, telefon zostanie odblokowany.

Ta funkcja bardzo mi się podobała, wygodniej odblokować telefon. Ale ostrożnie. Zachowaj bezpieczeństwo kopii zapasowej jako kod PIN lub wzór.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.