Wiele powiadomień o aktualizacjach z Android Market


10

Niedawno zaktualizowałem telefon HTC Desire, aby uruchomić CyanogenMod 7. Głównym powodem, dla którego to zrobiłem, było umożliwienie korzystania z nowszej wersji Android Market, która obsługiwała wiele kont. Powodem było to, że przeniosłem swój adres e-mail z Gmaila do Google Apps w Twojej Domenie i chciałem, aby główny adres e-mail w telefonie był Google Apps, ale rynek nadal korzysta z Gmaila, aby nie „ muszę ponownie kupić aplikacje.

Mam również dwa inne konta Gmail / aplikacje skonfigurowane w telefonie (aby móc otrzymywać wiadomości e-mail wysyłane na te dwa konta).

Ogólnie wszystko działa dobrze i jestem bardzo zadowolony z CyanogenMod. Mam jednak jeden dość niewielki problem z rynkiem. Kiedy nowe aktualizacje są dostępne dla zainstalowanych aplikacji, otrzymałem powiadomienie z informacją (np.)

2 New Updates are available

(Parafrazuję, ponieważ żadne aktualizacje nie są obecnie dostępne, więc nie pamiętam dokładnego sformułowania wiadomości). To jest dość pouczające. Wraz z nowym rynkiem otrzymuję CZTERY powiadomienia:

2 New Updates are available email@mydomain.com

2 New Updates are available other_email@mydomain.com

2 New Updates are available more_email@gmail.com

2 New Updates are available email@gmail.com

To wydaje się trochę głupie, ponieważ wszystkie są tymi samymi aktualizacjami! Czy jest jakiś sposób, aby to rozwiązać? Rynek jest skonfigurowany do korzystania z konta email@gmail.com, ale wydaje się, że sprawdza wszystkie konta. Wyobrażam sobie, że jeśli są płatne aplikacje, które wymagają aktualizacji, będą wymienione tylko dla ostatniego konta (choć to chyba przypuszczenie), ale dla wszystkich darmowych wydaje mi się, że utknąłem z wieloma wiadomościami.

Odpowiedzi:


2

Wydaje mi się, że jest to zgodne z projektem, ponieważ większość użytkowników nie ma 4 kont na swoim telefonie. Ideą tych wiadomości jest umożliwienie użytkownikowi pobrania nowej wersji, gdy tylko się pojawi. Możesz nie chcieć korzystać z danych mobilnych, jeśli nie chcesz. Być może aktualizacja automatycznie zaznacza pole wyboru, pomijając ten komunikat, ale prawdopodobnie nadal będzie oznaczać, że zastosowano 3 aktualizacje.

Więc może szukasz cichych aktualizacji /programming/10328471/can-we-do-silent-updation-for-android-application wygląda na to, że możesz to zrobić za pomocą zrootowanego telefonu.

Również uważam, że Google może obsługiwać wiele kont w bardziej intuicyjny sposób w swoich produktach. Ponieważ nie jesteśmy w stanie samodzielnie poprawić tych zamkniętych aplikacji, powiem, że jest to lepsze niż kiedyś. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Google byłoby połączenie tych wiadomości w jedno powiadomienie, tj. „Zaktualizowano 5 aplikacji”.

Zrób trochę hałasu na stronach pomocy Google, aby poprawić ten UX, może to być dobry początek http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/label?lid=551c5c4cca827a18&hl=pl

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.