Czy na komputerze można zamontować kartę SD, która została zaszyfrowana przez urządzenie Android Marshmallow?


12

Mam duety Samsung Galaxy S5 ze standardowym Androidem Marshmallow i rozważam zaszyfrowanie mojej karty SD, aby uniemożliwić dostęp do jej zawartości na wypadek zgubienia telefonu. Głównym powodem tego nie jest to, że nie jestem pewien, czy istnieje sposób na zamontowanie zaszyfrowanej karty SD w systemie Windows (lub innym stacjonarnym systemie operacyjnym)

Kiedy szyfruję kartę SD w moim Samsungu Galaxy S5, czy używa ona znanej implementacji szyfrowania, czy też jest to coś, co działa tylko na telefonach z Androidem (a może Samsungiem)?

Nie chcę używać połączenia USB z telefonem, aby uzyskać dostęp do mojej karty SD, to okropne. Montaż karty SD jest znacznie łatwiejszy i szybszy oraz mniej denerwujący.

EDYCJA: tylko dla wyjaśnienia, NIE mówię o adaptowalnej pamięci. Chcę przenośnej, zaszyfrowanej karty SD, którą można odczytać zarówno na komputerach PC, jak i telefonach z Androidem (tzn. Chcę móc wyjąć kartę SD z telefonu, podłączyć ją do komputera, podać hasło do odszyfrowania i odczytu / zapisu jak dowolna inna karta SD)


Proces szyfrowania typu Wat, który chcesz wypróbować
Harshal Benake

Odpowiedzi:


12

Marshmallow ma dwa sposoby traktowania zewnętrznej karty SD:

  • Przenośna pamięć masowa : w tym cała pamięć karty Ext.SD jest dostępna do użytku, jeśli nie jest szyfrowana (natywnie) i można ją zamontować na komputerze, aby odczytać / przenieść zawartość

  • Adoptable-storage: w tym ext. Karta SD jest traktowana jako część telefonu, a gdy szyfrujesz telefon, numer wewnętrzny. Karta SD jest również szyfrowana. Po zaszyfrowaniu można go odczytać tylko przez USB i nie można go odczytać niezależnie za pomocą czytnika kart do zamontowania na komputerze. Możesz przeczytać więcej na ten temat na tagu a jego wiki ma pytania, aby odpowiedzieć na typowe problemy. Tak więc dla wszystkich praktycznych celów zaszyfrowane wew. Karty SD nie można odczytać na komputerze niezależnie od urządzenia. Jeśli jednak urządzenie jest zrootowane, możesz wypróbować sugerowaną tutaj metodę Jak odszyfrować Adopted Storage?

  • Szyfrowanie całego dysku szczegółowo opisuje różne tryby szyfrowania w systemie Android Marshmallow. To, czy producenci OEM wdrażają go z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa, nie jest znane i na pewno nie będzie udostępniane w domenie publicznej

Edycja: Odpowiadanie na zapytania OP w komentarzach i edycja na pytanie

Zobacz W jaki sposób Samsung implementuje szyfrowanie karty SD?

  1. Samsung implementuje zastrzeżone szyfrowanie, jak wynika z pytania, a także z powodów, dla których różnice w szyfrowaniu całego dysku między Nexusem i Samsungiem

  2. Zaszyfrowanej karty nie można odczytać bez urządzenia, jak na pierwsze połączone pytanie

Tak więc nie można odczytać karty na komputerze, instalując ją za pomocą czytnika kart na komputerze, tak jak proponujesz. Aby to wyjaśnić, można przeczytać, jeśli podłączysz urządzenie za pomocą USB

Edycja: Aby uzyskać techniczne zrozumienie, zobacz doskonałą odpowiedź tutaj. Jak technicznie działa szyfrowanie Marshmallow?


Więc w zasadzie, zakładając, że nie zajmuję się przechowywaniem danych, czy szyfrowanie kart SD odbywa się w sposób specyficzny dla dostawcy? tj. czy Samsung szyfruje karty SD na swój własny sposób, tak że nie może działać na platformach PC?
9a3eedi,

Dziękuję, to była odpowiedź, której szukałem. Szkoda, że ​​nie mogłem zamontować zaszyfrowanych kart SD na moim komputerze :(
9a3eedi 18.08.16

2

Nie można uzyskać dostępu do zaszyfrowanej karty SD w komputerze, chyba że łączysz się kablem USB z telefonem macierzystym.

Android Marshmallow (6.0+) ma unikalną funkcję formatowania karty SD jako pamięci wewnętrznej (myślę, że to wiąże się z pewnym szyfrowaniem wraz z procesem formatowania). Próbowałem tego i po sformatowaniu do pamięci wewnętrznej karta SD jest bezużyteczna bez zamontowania w tym samym telefonie, w którym została sformatowana. ( Edytuj: Chyba że masz dostęp do konta root).

Jednak dostęp do karty SD można uzyskać z komputera po sformatowaniu karty SD.


2
Po sformatowaniu niewiele pomaga, jeśli OP chce danych. Ale bez formatowania pomaga: jak odszyfrować przyjętą pamięć?
Izzy

@ Izzy, to była dla mnie nowa wiedza. Dzięki :) Ale to działa tylko z dostępem do roota.
Abhishek K

Jasne - jak większość „interesujących rzeczy”. To właśnie nazywają „bezpieczeństwem” (trzymaj dane bezpiecznie poza zasięgiem użytkowników;)
Izzy

2
@beeshyams Myślę, że można go zastosować do dowolnego zrootowanego urządzenia.
Abhishek K
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.