Do czego służy raport „zablokuj i zgłoś”?


10

W sierpniowej aktualizacji Marshmallow 6.0.1 pojawiła się nowa funkcja o nazwie „blokuj i raportuj”, która jest uruchamiana w przypadku niektórych nowych połączeń. W tym przypadku był to faktycznie spam. Blokowanie dodaje numer do listy blokowanych aplikacji telefonu. Co robi raport?

połączenie spamowe

Zwykle składam skargi dotyczące połączeń do FTC Do Not Call Registry . Czy raport to dla mnie robi?

Odpowiedzi:


10

„Zgłoś” robi to, co mówi, zgłoś numer telefonu jako spam do Google . Pomoże to użytkownikom identyfikatora dzwoniącego Google (np. Użytkownikom urządzenia Nexus) w przyszłości, ponieważ liczba zgłoszona jako spam będzie wyświetlana jako „Podejrzany spamujący rozmówca” lub „Spam” jako identyfikator dzwoniącego.

Z oficjalnego wsparcia Nexusa ,

Oznacz połączenia jako spam

Możesz oznaczyć wszystkie połączenia z numeru jako spam, aby nie dostawać więcej i zgłosić spamera.

Wykrywanie spamu

Jeśli jako identyfikator dzwoniącego zobaczysz „Podejrzane połączenie przychodzące” lub „Spam”, połączenie może być spamem. Możesz odebrać połączenie lub zablokować i zgłosić numer.


Zwykle składam skargi dotyczące połączeń do FTC Do Not Call Registry. Czy Raport to dla mnie robi?

Nie wierzę, ponieważ DNC jest zależne od kraju (np. Krajowy rejestr DNC FTC w USA) i nigdy nie słyszałem, aby Google współpracował z tego rodzaju instancjami rządowymi.


Wygląda na to, że Google współpracuje teraz z agencjami rządowymi, przynajmniej w USA: reuters.com/article/us-usa-robocalls-idUSKCN10U18L
mattm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.