Język Android Auto związany z telefonem?


9

Mam Nexusa 6P i właśnie dostałem samochód z Androidem Auto, korzystam z telefonu i większości moich rzeczy z językiem angielskim (jestem przyzwyczajony do angielskiego z technicznego punktu widzenia), nawet jeśli mieszkam w kraju hiszpańskojęzycznym.

Oto pytanie: czy istnieje sposób, aby na przykład ustawić Android Auto na hiszpański bez zmiany całego ustawienia telefonu? Inne osoby niż ja mogą chcieć korzystać z jednostki głównej i będą musiały używać angielskiego.

A oto kolejna interesująca rzecz: podczas korzystania z funkcji TTS do czytania wiadomości, oczywiście nie można nic zrozumieć podczas czytania hiszpańskiego głosem angielskim, ale co się stanie, jeśli mam wiadomości w języku hiszpańskim i angielskim, czy nie byłoby miło mieć automatycznie wykrywa język i używa odpowiedniego systemu TTS niezależnie od języka telefonu?

Odpowiedzi:


1

Do wykorzystania w przyszłości: działało dla mnie ustawienie języka wyszukiwania i głosu w aplikacji Google na niemiecki. Polecenia głosowe / TTS jest teraz niemiecki, podczas gdy interfejs użytkownika jest nadal angielski (mój preferowany sposób).


0

Właściwie miałem dzisiaj to samo pytanie, próbowałem użyć http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.mods.appsettings, aby zmienić ustawienia regionalne Android Auto, i to trochę działało ... powiadomienia domowe są teraz w języku hiszpańskim (tzn. pokazuje „X mensajes nuevos”), ale mapy, muzyka i czytanie na głos są nadal w języku angielskim, spróbuję później ustawić inne składniki na hiszpański (kiedy tylko mam czas), ale pozwól nam wiedzieć, czy najpierw znajdziesz coś przydatnego.


To, co skończyłem robić (i pracowałem), to użycie Tasker + SecureSettings, aby zmienić ustawienia regionalne telefonu Android na hiszpański po podłączeniu do mojego samochodu i angielski po odłączeniu. Nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie, ale zadziałało, a proces zmiany języka jest dość szybki.
Kenny D.,

0

Używam wspomnianego wcześniej modułu ustawień aplikacji xposed i zmieniam ustawienia regionalne auto android, ale także zmieniam ustawienia regionalne wyszukiwarki Google, powiadomienia i rozpoznawanie głosu działają w języku hiszpańskim

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.