Jakie informacje tworzy kopia zapasowa Google?


26

Czy ktoś wie, co dokładnie tworzy kopię zapasową Google (i przywraca) po włączeniu tej opcji?

Czy możemy też gdzieś zobaczyć tę listę? (Może ukryte n-poziomy głęboko w informacjach o koncie Google?)

Powód, dla którego pytam, to to, że miałem niefortunne doświadczenie śmierci mojej karty SD, włożenia tymczasowej karty SD i pozwoliłem Google na automatyczne przywracanie.

Niektóre rzeczy, które zostały przywrócone:

  • Zapisane sieci bezprzewodowe
  • tło
  • Niektóre aplikacje - co dziwne, przywrócono tylko część moich aplikacji (niektóre z danymi, niektóre bez). Wszystkie poprzednie aplikacje zostały zainstalowane za pośrednictwem Android Market.

Potem w końcu dostałem moją nową kartę SD, włóż ją i następujące zostały przywrócone

  • Zapisane sieci bezprzewodowe
  • Niektóre aplikacje - znowu ten sam problem ... tylko podzbiór (inny podzbiór, jeszcze mniej aplikacji). Tym razem również nie przywrócono żadnych danych.

Myślę, że byłoby bardzo pomocne, aby móc przeglądać / zarządzać listą kopii zapasowych i tym samym zostać przywróconym (ale jeszcze nie znalazłem tej listy ... jeśli w ogóle istnieje).


Nie sądzę, aby Google tworzył kopie zapasowe niczego na karcie SD, ale nawet jeśli tak, jestem prawie pewien, że twoje sieci bezprzewodowe nie są tam zapisane, a twoje tło też nie jest, chyba że użyjesz zdjęcia z karty SD , więc nie miałyby na nich wpływu zamiana kart. Czy masz wiele aplikacji przeniesionych na kartę SD?
eldarerathis

Kiedy korzystałem z funkcji przywracania aplikacji, ostatni raz zauważyłem, że niektóre pobieranie aplikacji nie powiodło się, jak to czasem bywa w Market. Problem polega na tym, że Market nie próbuje ponownie pobrać tych aplikacji. Dlatego po przywróceniu należy dokładnie sprawdzić powiadomienia pod kątem nieudanych pobrań i spróbować ponownie ręcznie.
Robert

Odpowiedzi:


3

W przypadku urządzeń o strukturze plastra miodu (Android 3.0+) oficjalny przewodnik użytkownika systemu Android 3.0 (inaczej Honeycomb) mówi:

Strona 13

Tworzenie kopii zapasowej i przywracanie danych

...

Kopie zapasowe obejmują wiele rodzajów danych, w tym:

  • Twoje ustawienia Androida, takie jak sieci Wi-Fi i hasła, słownik użytkownika itp
  • Wiele ustawień aplikacji Google, takich jak zakładki przeglądarki
  • Aplikacje pobierane z Android Market

Niektóre aplikacje innych firm również korzystają z usługi tworzenia kopii zapasowych, więc jeśli ją ponownie zainstalujesz, jej ustawienia i dane zostaną przywrócone.

Str. 132

Utwórz kopię zapasową moich danych Zaznacz, aby wykonać kopię zapasową niektórych danych osobowych na serwerach Google przy użyciu konta Google. Po wymianie tabletu możesz przywrócić dane, których kopię zapasową utworzyłeś, przy pierwszym logowaniu za pomocą konta Google. Jeśli zaznaczysz tę opcję, tworzona jest kopia zapasowa wielu różnych danych osobowych, w tym haseł Wi-Fi, zakładek przeglądarki, listy aplikacji zainstalowanych z usługi Market, słów dodanych do używanego słownika użytkownika za pomocą klawiatury ekranowej i większości ustawień konfigurowanych za pomocą aplikacji Ustawienia. Niektóre aplikacje innych firm mogą również korzystać z tej funkcji, więc możesz przywrócić dane, jeśli ponownie zainstalujesz aplikację.

Jeśli chodzi o listę aplikacji, możesz łatwo sprawdzić, które z nich są powiązane z Twoim kontem Market, przechodząc do https://market.android.com/mylibrary


Ach tak, wydaje się to słuszne (flashowałem mój telefon niestandardową pamięcią ROM, więc spodziewaj się pewnych rozbieżności). Chociaż naprawdę chciałbym, żeby mieli gdzieś listę! Ponownie na rynku biblioteka ... ta lista nie odzwierciedla poprawnie tego, co zainstalowałem na swoim telefonie :(
pyko

1

Nie ma kopii zapasowej niczego na karcie SD, chyba że masz aplikację, która synchronizuje dane między kartą SDD a „usługą w chmurze”, na przykład Picasa, która zapisuje obrazy na karcie SD i „wykonuje kopię zapasową” w usłudze Picasa.

Tworzy się kopie zapasowe twoich aplikacji, nie wiem, czy dane są, ale może być tak, jakby to miało sens, aby być kopią zapasową. Powodem, dla którego można było przywrócić tylko podzbiór aplikacji, mogą być problemy z niemożnością pobrania ich wszystkich w momencie przywracania. Zdarzyło mi się to, gdy sflashowałem nową pamięć ROM po czystym wyczyszczeniu, a niektóre aplikacje nie wróciły automatycznie.

Wykonuje również kopie zapasowe ustawień, takich jak ustawienia sieci bezprzewodowej, ponownie zdecydujesz się wykonać kopię zapasową danych, więc jeśli trzeba ją przywrócić, może to być i byłoby to coś, co, moim zdaniem, powinno zostać zarchiwizowane.

Nie ma oficjalnej (lub nieoficjalnej) listy, o której wiem, o której kopii zapasowej chodzi. Jeśli włączysz funkcję „tworzenia kopii zapasowej urządzenia”, aby w razie potrzeby można ją było przywrócić, należy założyć, że utworzy kopię zapasową wszystkich ustawień i danych aplikacji. Ale nie przywróci żadnych informacji zapisanych na karcie SD.

Jak wspomniano powyżej, zamiana kart SD nie powinna powodować „przywracania urządzenia” z „usługi tworzenia kopii zapasowych”, ani ustawienia sieciowe, tła ani nic podobnego się nie zmienia. Widzę, że chce przywrócić aplikacje, które wcześniej zainstalowałeś na starej karcie SD, na nową kartę SD, ale nie powinno to być przywracanie niczego innego na urządzeniu lub karcie SD.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.