Dlaczego Google Play twierdzi, że aplikacja jest „niezgodna”


10

Mam aplikację, którą chcę zainstalować na swoim telefonie z Androidem. Niestety jest oznaczony jako „niezgodny”. Mogę spróbować zaktualizować system, aby zainstalować aplikację, ale najpierw chciałbym poznać dokładne powody, dla których aplikacja jest „niezgodna” . To znaczy, jakie są „zmienne”, że mój telefon nie działa poprawnie, uniemożliwiając zainstalowanie aplikacji.

Czy istnieje ogólny sposób, aby to zrobić?

Odpowiedzi:


5

Zgodność aplikacji Google z systemem Android

Podczas wyszukiwania lub przeglądania aplikacji Sklep Google Play zobaczysz tylko aplikacje kompatybilne z urządzeniem. Podczas korzystania ze strony Google Play urządzenie zostanie wyszarzone, jeśli nie jest kompatybilne z aplikacją, którą próbujesz zainstalować. Zwykle dzieje się tak, ponieważ aplikacja nie jest dostępna w Twojej lokalizacji lub nie jest zaprojektowana na rozmiar ekranu urządzenia lub wersję Androida

Programiści mogą kierować aplikacje na określone urządzenia w oparciu o rozmiar ekranu, dostawcę usług mobilnych, lokalizację i wiele innych czynników . Z czasem kompatybilność aplikacji może się zmieniać.

(Podkreślenie dostarczone)

Czy istnieje ogólny sposób, aby to zrobić?

  • Z tego samego źródła

Aby uzyskać informacje o zgodności dotyczące konkretnej aplikacji, skontaktuj się bezpośrednio z programistą, korzystając z informacji podanych na liście Google Play

  • W przypadku niektórych aplikacji wyświetlany jest powód, jak na poniższym zrzucie ekranu z mojego urządzenia (niezgodność wersji)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Kilka lat temu niekompatybilne aplikacje podałyby powody, klikając znak plus obok aplikacji, jak wspomniano tutaj

2
Google prawdopodobnie wyjął kontrolę „+”, ponieważ zbyt łatwo byłoby zdiagnozować problem.
FractalBob

4

Istnieje wiele powodów, dla których aplikacja może być wyświetlana jako „niezgodna”:

  • Wersja na Androida (najbardziej uderzyło mnie to na moim starym telefonie)

  • Architektura procesora (np. ARMv6, ARMv7, ARMv8, x86) - niektórzy deweloperzy mogą być leniwi i kompilują się tylko dla ARMv7 i v8

  • Funkcje sprzętowe, takie jak lampa błyskowa, barometr lub rozmiar ekranu

  • Jako sposób na usprawiedliwienie blokady regionalnej (dziękuję EA!)

Widziałem, jak niektórzy deweloperzy wspierają obsługę urządzeń, a nie funkcji dowolnego urządzenia. Nie twierdzę, że znam cały proces, ale zakładam, że dzieje się tak, ponieważ większość ludzi nie zna tych wszystkich szczegółów ani nie dba o nie.


0

Mam już dobre odpowiedzi tutaj, ale tylko dodać ---

Niektóre interfejsy API dla programistów są kompatybilne tylko z niektórymi konkretnymi wersjami usług Google Play / wersją systemu operacyjnego Android / wersją ekranu ( jak już wspomniano w innych odpowiedziach ), a brak określonych składników lub specyfikacji może ( czasami ) powodować:

  • Nie uruchamiaj / nie uruchamiaj.
  • Awaria / Przyczyna awarii innych aplikacji.

Sam Sklep Google Play pomaga uniknąć niepotrzebnego złego użytkowania.

Chociaż większość interfejsów API jest wstecznie kompatybilna, nawet programistów zachęca się do korzystania z najnowszej wersji określonego interfejsu API, którego używają.


Android ciągle się zmienia i ulepsza, a najlepszym sposobem na maksymalizację jego zalet jest zawsze jak najaktualniejsza aktualizacja.


0

Jeśli regularnie korzystasz z urządzenia w więcej niż jednym kraju, myślę, że konieczne jest utworzenie konta Google w każdym kraju. Nie zapominaj, że na twoich telefonach może być powiązanych wiele kont. Na przykład nie mogę pobrać „BBVA Wallet” na żadne z moich urządzeń przy użyciu konta utworzonego w Wielkiej Brytanii (w rzeczywistości aplikacja nie jest nawet wymieniona na telefonie), ale jeśli utworzę nowe konto w Hiszpanii, mogę pobrać na wszystkie urządzenia, przełączając się na to konto w Google Play. PS: w końcu nie było warto, więc usunąłem aplikację w niecały dzień :(

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.