Całkowicie wyłącz czytnik linii papilarnych


10

Naprawdę nie lubię całego szumu na temat czujnika odcisków palców, wolałbym go zabić, aby nie rejestrował żadnych odcisków palców.

Na komputerze stacjonarnym Linux po prostu modprobe -rstosowny moduł jądra. Czy mogę zrobić coś takiego na Androidzie? Ja nie chcę po prostu ją wyłączyć w ustawieniach - to mam zaufanie do systemu, który naprawdę nic go używa.


Mam to samo pytanie dotyczące Nexusa 6p. W ustawieniach również nie ma opcji.
Devin Ersoy,

Czy nie możesz tego po prostu nie dotknąć lub przykryć czymś? Każde pokrycie mogłoby go zatrzymać (nawet woda tymczasowo). Musiałbyś wierzyć, że system go wyłączył, nawet jeśli użyłeś modprobe ...
Ash,

@Josh nie bardzo, jeśli czujnik odcisków palców jest wbudowany w przycisk Home. Jeśli moduł jądra nie jest załadowany, jak może działać urządzenie?
marmistrz

@marmistrz ah, zapomniałem, że niektóre urządzenia miały go na przycisku głównym (mam Nexusa 5X, który ma czujnik z tyłu). Miałem na myśli to, że nadal ufasz, że moduł jądra nie jest załadowany - całe oprogramowanie twojego telefonu może spiskować przeciwko tobie, aby ukryć fakt, że czujnik odcisków palców jest nadal aktywny. Nie wiem jednak, jak zrobić to, co chcesz, więc przestanę tu zaśmiecać komentarze.
Ash

Szukam czegoś podobnego do OP, ale zastanawiałem się bardziej nad sposobem fizycznego wyłączenia czujnika odcisków palców. Np. Wejdź i wytnij gdzieś drut. Będzie to jednak zależało od modelu telefonu. Gdyby OP opublikował swój model telefonu, mogliby uzyskać więcej sugestii na temat możliwych podejść.
mc0e,

Odpowiedzi:


4

W systemie Linux (i Android) można odłączyć urządzenie od sterownika [ 1 ] . Sterownik linii papilarnych (oznaczony jako fpc ) na moim LG G5 ma nazwę fpc1020 . Wyszukiwanie w ścieżce / sys dało mi folder / sys / bus / spi / drivers / fpc1020 / . Ten folder ma cztery pliki: bind, unbind, uevent AND spi8.1 . To, co robimy, to usunięcie powiązania urządzenia spi8.1 ze sterownikiem fpc1020 .

Teraz, jak wyłączyć czujnik:

 1. musimy znaleźć nazwę sterownika:
  Wypróbuj to polecenie: find / sys / bus -name 'fpc *'
  Dla mnie to: / sys / bus / spi / drivers / fpc1020 /

 2. musimy znaleźć nazwę urządzenia:
  nazwa urządzenia to czwarty plik w tym folderze.
  ls / sys / bus / spi / drivers / fpc1020 / (zależy od twojego wyniku od 1.)
  Dla mnie to: spi8.1


 3. usuń powiązanie z tym urządzeniem: echo spi8.1> / sys / bus / spi / drivers / fpc1020 / unbind (zależy od wyniku z 1. i 2.)
  Teraz nie możesz używać czujnika linii papilarnych do następnego ponownego uruchomienia.

 4. unbind przy każdym uruchomieniu systemu:
  Chcemy / musimy wykonać to polecenie przy każdym uruchomieniu systemu. Obecnie nie jestem pewien, jak najlepiej to zrobić.

Wymagania:

 • Dostęp root
 • Aplikacja terminalowa (lub powłoka adb z komputera)

Odniesienia:
1. https://lwn.net/Articles/143397/


Aby robić rzeczy automatycznie przy każdym uruchomieniu, możesz odnieść się do mojej odpowiedzi na inne pytanie.
iBug

-1

Lub po prostu usuń (zmień nazwę) system / bin / fingerprintd, a czujnik odcisków palców przestanie działać po ponownym uruchomieniu telefonu. Zrootowany telefon i eksplorator plików root są warunkami wstępnymi.

Ta metoda jest przydatna w telefonach Xiaomi z systemem MIUI 8.2.5.0, na których chociaż uwierzytelnianie oparte na odciskach palców jest wyłączone, wyświetlacz nadal się budzi po dotknięciu czujnika.


3
I jak to zrobić? Pamiętaj, że OP w żaden sposób nie wskazuje na zrootowane urządzenie. Na tej podstawie edytuj swój post i podaj kroki, aby osiągnąć proponowane rozwiązanie.
Izzy

Po co zmieniać nazwę sieci bezpieczeństwa binarnego i awaryjnego, skoro można po prostu wyłączyć czujnik?
Zulgrib

1
@Izzy zaakceptowana odpowiedź również oznaczała zrootowane urządzenie :)
gldraphael
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.