Czy mogę zrestartować telefon?


10

Mój GPS jest zepsuty i chcę go wymienić lub zlecić jego naprawę. Czy istnieje sposób na ponowne uruchomienie telefonu Samsung Galaxy S 4G T-Mobile z powrotem do warunków fabrycznych?


2
Flash oficjalną pamięć ROM z www.sammobile.com. W zależności od tego, w jaki sposób zrootowałeś , może istnieć sposób na zrestartowanie komputera. Niektóre programy do rootowania, takie jak Super One-Click, oferują również opcję przywracania i odblokowywania.
Sparx,

Odpowiedzi:


6

Jak powiedział sparx, w zależności od tego, jak zrootowałeś, możesz „zrestartować” za pomocą aplikacji, jeśli tylko zrootowałeś urządzenie i nic więcej nie zrobiłeś.

Jeśli zmodyfikowałeś Androida, powiedzmy, usuwając niektóre nadęte oprogramowanie lub sflashowałeś inną pamięć ROM na swoim urządzeniu, będziesz musiał użyć czegoś takiego jak Kies, ODIN lub Heimdall, aby przywrócić zapasową pamięć ROM.

Usunięcie zapasowej pamięci ROM może zastąpić wszelkie ślady modyfikacji oprogramowania dokonanej na urządzeniu. Może to obejmować system operacyjny, rozruch i jądro.

Nigdy nie korzystałem z Kies, więc nie mogę mówić o tym, jak dobrze to działa. Kies to „oficjalne” narzędzie do aktualizacji urządzeń.

W przeszłości korzystałem z ODIN. Jest to produkt Samsunga, ale w zasadzie jest to wyciekające oprogramowanie, które jest używane wewnętrznie.

Heimdall jest open source alternatywą dla ODIN, który działa na innych platformach oprócz systemu Windows. Wykorzystuje te same protokoły, których używa ODIN.

Jeśli wybierzesz jedną z tras „flashowania”, spróbuj poszukać kogoś, kto dokładnie poda instrukcje, jak to zrobić. Społeczność jest bardzo duża i ktoś już to zrobił. Jeśli spojrzysz, możesz znaleźć instrukcje krok po kroku, które możesz wykonać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.