Jak wyłączyć bandaż bezpieczeństwa „Wykryto nakładkę ekranu”?


9

Używam Touchera Pro (którego celem jest zawsze być na wierzchu) zasadniczo zamiast ekranu głównego, o ile uruchamiam z niego aplikacje w 95% przypadków, zamiast używać programu uruchamiającego. Teraz, dzięki najnowszej aktualizacji zabezpieczeń, która nie pozwala na zmianę uprawnień podczas działania nakładki, muszę wyłączyć Touchera, zmienić uprawnienia i natychmiast ponownie włączyć Touchera, ponieważ nie mogę bez niego korzystać z telefonu.

Jest to najbardziej absurdalne podczas instalowania nowej aplikacji Marshmallow, ponieważ obejmuje to początkowe prośby o pozwolenie nawet na podstawowe zachowanie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jestem zaawansowanym użytkownikiem i czuję zapach, gdy złośliwa aplikacja próbuje mnie oszukać, więc czuję się bezpiecznie wyłączając to. Czy jest jakiś sposób, aby wyłączyć tę kludge?


1
Istnieje powód, dla którego system Android uniemożliwia wyłączenie niektórych wrażliwych działań w przypadku nakładki ekranowej. Byłoby najlepiej, gdyby pozostawiono go takim, jakim jest. Chociaż nie komentuję sposobu wyłączenia tej funkcji bezpieczeństwa, uważam, że nie jest to zbyt trudne, ponieważ nie musisz zbyt często instalować aplikacji ... prawda? EDYCJA - readup na tapjacking (który ta konkretna funkcja próbuje złagodzić)
blueren

1
Zrobiłem - ale czytając to jeszcze raz, źle odczytałem to za pierwszym razem. Wygląda na to, że chcesz zignorować nakładkę ekranu - obawiam się, że nie ma z tym wiele szczęścia. Przepraszam.
Izzy

1
Byłoby tutaj nie na temat (koncentrowanie się na rozwoju), ale oczywiście poprzez zmianę kodu można to zrobić. Może ktoś napisał do tego odpowiedni moduł XPosed - ale jeszcze nie ma trafienia w repozytorium XPosed .
Izzy

1
@Izzy dziękuję! Pójdę w tym kierunku!
Supuhstar,

1
@DanBrown Nie o to tu pyta; OP wie, jak wyłączyć Toucher Pro, po prostu nie chce tego robić.
owlswipe

Odpowiedzi:


1

Ta bandaida została prawdopodobnie usunięta w Nougat. Więc ... Myślę, że odpowiedzią jest aktualizacja do Nougat?


więc ... nie ma mowy o Marshmallow?
Ooker

@Ooker Nie znalazłem sposobu. Jeśli tak, pamiętaj, aby dodać to jako odpowiedź!
Supuhstar

1
To smutne. Myślałem, że Xposed uwolni nas od wszelkich ograniczeń. Czy w Nougat funkcja wykrywania nakładki ekranowej po prostu znika? Nie musisz się już o to martwić?
Ooker
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.