Co to są chronione aplikacje w telefonach Huawei?


12

W telefonach Huawei jest ustawienie, które pozwala dodawać aplikacje jako chronione.

Funkcja aplikacji chronionych Huawei

  1. Co oznacza to ustawienie? Czy są inni dostawcy, którzy mają podobną funkcję?

  2. Zauważyłem, że niektóre aplikacje są domyślnie dodawane do chronionych (takich jak na przykład Instagram). Jak to jest zrobione? Gdzie mogę znaleźć pełną listę takich aplikacji? Czy to oznacza, że ​​Huawei jako dostawca ufa tym pakietom?


1
Widziałem to samo na Galaxy S7 Edge, które ostatnio badałem, więc nie wydaje się, aby ograniczało się to do Huawei.
Izzy

@ Izzy o tej samej nazwie?
Evgeniy Mishustin

Nie mogę teraz sprawdzić (nie mam urządzenia pod ręką ani nie jestem w domu). Zrobię to później.
Izzy

BTW: „Aplikacje chronione” AFAIR to aplikacje (systemowe), których nie można nawet wyłączyć (zainstalować w /system/app-private?) Czy możesz sprawdzić, czy możesz je wyłączyć w Ustawieniach ›Aplikacje ?
Izzy

Odpowiedzi:


10

Do niedawna posiadałem telefon Huawei (Honor 6), więc mogę mówić z własnego doświadczenia.

Chronione aplikacje to funkcja oszczędzania baterii (np. Tryb wytrzymałości w telefonach Sony). Aplikacje nie wybrane jako aplikacje chronione przestaną działać po wyłączeniu ekranu i upływie czasu oczekiwania. Odkryłem to, gdy aplikacja do nagrywania głosu przestanie nagrywać po godzinie nagrywania, niezależnie od aplikacji. Jeśli jednak ta sama aplikacja znajduje się na liście chronionych aplikacji , będzie nagrywać w nieskończoność, aż do zatrzymania. Podobnie było w przypadku aplikacji automatyzacji, która działałaby zgodnie z przeznaczeniem tylko wtedy, gdy znajdowała się na liście chronionych aplikacji.

Szybkie wyszukiwanie w Google z recenzji Huawei 8 w Android Central potwierdza to samo

Jest też cały system „chronionych aplikacji”, który wymaga ręcznego zatwierdzania każdej aplikacji, którą chcesz uruchomić, gdy ekran jest wyłączony.

Zgodnie z pytaniem dotyczącym przepełnienia stosu programiści nie mogą dołączyć do manifestu z prośbą o włączenie do listy chronionych aplikacji, ale najwyraźniej system operacyjny Huawei zawiera popularne aplikacje, takie jak Tinder i Instagram (w twoim przypadku).

Poszukałem w Internecie pełnej listy takich aplikacji, ale bez powodzenia. Pisanie do Huawei jest opcją technicznie, ale praktycznie, z doświadczeniem, nie zawracają sobie głowy nawet potwierdzeniem twojej poczty, zapomnij odebrać.

Dzięki Happy Coder za aktualizację i potwierdzenie, że Chronione aplikacje znajdują się w ustawieniach Menedżera baterii .


1
Poszedłem do ustawień i szukałem według „baterii”. Znaleziono „Batter manager”. W środku znalazłem „Chronione aplikacje”
Anton Kuzmin,


0

Jeśli znasz aplikację Greenify na Androida (tylko rootowanie), znasz tę funkcję. Każda aplikacja korzystająca z połączenia internetowego do odświeżania danych itp. (Przy każdym otwarciu aplikacji) musi upewnić się, że usługi aplikacji działają w tle jako procesy demona. W ten sposób zużywasz więcej energii / baterii. Dlatego jeśli nie wybrałeś aplikacji, usługi aplikacji nie będą działać w tle, a zatem przy każdym otwarciu aplikacji odświeży dane, zamiast przygotowywać je.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.